Hokejbalisti zdolali v šlágri kola Stupavu gólom pätnásť sekúnd pred koncom

HBT Slovan Bratislava – Lizards Stupava 5:4 (0:1,3:1,2:2)

Góly: 23. Rzavský (Buranovský, Kovalík), 27. Lovaš (Post, Runák), 30. Velčický (Škultéty), 33. Müller, 45. Nemec (Zelenák) – 6. Štefan, 20. Pankúch, 33. Pankúch, 35. Podmajerský

Rozhodovali: Kralovič – Linek. Vylúčení: 6:6, navyše Rzavský /Slovan / 5+DKZ a Sýkora /Stupava/ 10. min. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

HBT: Sebestyén (Androvič) – Jančovič, Müller, Hromek, Čerňanský, Furek, Rzavský, Kovalík, Runák, Velčický, Divald, Nemec, Štefaňák, Buranovský, Lovaš, Škultéty, Post, Zelenák.

V dohrávanom stretnutí 17. kola 1. SHbL Bratislava – Záhorie sa belasí stretli na domácej pôde s Lizards Stupava. Hostia patria k jedným z ašpirantov na titul, zápas spĺňal najvyššiu kvalitu. V prvej tretine lepší hostia strelili úvodný gól v šiestej minúte, kedy sa po úniku presadil Štefan. V druhej tretine sa hráči HBT nevyvarovali zbytočných faulov, a po jednom z nich trestal po druhýkrát Pankúch. Našťastie prišiel kontaktný gól z hokejky Rzavského a o štyri minúty sa strelou pomedzi betóny brankára hostí tešil Lovaš. To dodalo Slovanu elixíru do žíl, a tri sekundy pred koncom druhej tretiny šokoval hostí bekhendom pod brvno Velčický. Vyrovnanie prišlo tri minúty po buly v poslednej tretine. Hostia však dosiahli gól rukou a napriek tomu, že sa útočník Stupavy priznal, bol uznaný. To však domácich nezlomilo, práve naopak, Müller vzápätí odpovedal gólom na 4:3. Vyrovnaný zápas však dostal spravodlivú odpoveď už o dve minúty, keď Stupavčania opäť vyrovnali. Ďalšie šance zlikvidovali obaja brankári a keď už sa zdalo, že šláger kola dospeje do predĺženia, vypálil bombu spoza modrej čiary Nemec a rozhodol. Na tabuli svietil čas 44:45. Slovan si teda pripísal všetky body aj zásluhou športového šťastia, ktoré sa mu opäť otočilo tvárou, hostia si minimálne bod zaslúžili.

Hlasy po zápase:

Roman Nemec, útočník HBT: „Nemyslím si, že by sme si zrovna v tomto zápase zaslúžili vyhrať, ale ku koncu sme mali trochu viac šťastia. Mne sadla jedna strela v zápase a zrovna tá rozhodla. Každopádne toľko chýb v obrannej činnosti nás v budúcnosti budú veľmi mrzieť a s takouto hrou v play-off veľa zápasov neodohráme. Snáď sa poučíme a už to bude len lepšie.“