Hokejbalisti s druhou výhrou v rade

V treťom kole ZHbL čakal Slovanistov dobre známy súper a to HKLM Petržalka. Belasí na zápas nastúpili s troma kompletnými formáciami. V každom útoku opäť dostal príležitosť jeden junior. Pred zápasom bolo jasné, že musia hrať od začiatku aktívne, napádať súperových obrancov a zodpovedne sa vracať do obrany. Opak bol však pravdou a hneď po úvodnom buly sa súper dostal do nášho obranného pásma a zatlačil nás. Po necelých štyroch minútach a prehratých dvoch čistých buly v našom pásme sme prehrávali 2:0. To neostalo bez odozvy, zvýšili sme hlas, dohovorili jeden druhému a zrazu to išlo, boli sme silnejší na loptičke, dohrávali osobné súboje. Táto hra nám začala prinášať úspech, kedy sa nám veľmi rýchlo podarilo odpovedať kontaktným gólom Rzavského, keď za bránou hostí výbornú prácu odviedol Buranovský s juniorom Šarmírom. Od tohto momentu sa hráči súpera dostávali pred našu bránu sporadicky a aj keď sa dostali, tak všetko pokryl spoľahlivo chytajúci Androvič. Napriek nášmu tlaku prvá tretina ďalšie góly nepriniesla. Do druhej tretiny sme nastupovali s jednogólovým mankom no s takou istou aktivitou akou sme skončili prvú. Boli sme lepším mužstvom no bez gólovej odozvy, všetky naše šance zlikvidoval najlepši hráč hostí – brankár. Až v polovici tretiny po vyhratom buly v útočnom pásme si vymenil loptičku Gorek so Rzavkým, ktorý ju nahral na nepokrytého Müllera a ten z vrchu kruhov trafil nechytateľne švihom – 2:2. V poslednej minúte tretiny sme dostali možnosť presilovej hry, ktorú sme aj patrične využili, keď Hromek pri zakladaní útoku našiel na modrej čiare Divalda, ktorý napriahol a prekvapil brankára v náš prospech po dvoch tretinách. Do tretej časti sme vstupovali hlavne neinkasovať, čo sa nám podarilo, keďže sme stále pokračovali v aktívnej hre a v 5.min zvýšil Jančovič na 4:2 po odrazenej loptičke do poloodkrytej brány. Minútu na to už bolo 5:2, keď za bránu hostí potiahol útok Rzavský, loptu posunul Müllerovi, ktorý z prvej našiel Divalda a ten opäť presteril od modrej čiary brankára. Výbornú prácu pred bránou urobil Buranovský, ktorý znemožnil akýkoľvek výhľad pre brankára HKLM. Výsledok sa už dokonca zápasu nezmenil, aj keď sme svojimi zbytočnými faulami a vylúčeniami dávali súperovi možnosť na návrat do zápasu.

HKLM Petržalka – HBT Slovan Bratislava 2:5 (2:1,0:2,0:2)

Góly: 2. Straka, 4. Foltín – 6. Rzavský (Buranovský), 23. Müller (Rzavský), 30. Divald (Hromek), 35. Jančovič (Rzavský). 36. Divald (Rzavský, Müller)

HBT: Androvič – Gorek, Müller, Hromek, Jančovič, Furek, Maňko – Lovaš, Buranovský, Krajmer, Post, Divald, Rzavský, Metzner, Kudláč, Šarmír