Hokejbalistov v druhej polovici prípravy otestuje mimoriadne kvalitný turnaj v Čechách

Hokejbalový Slovan sa rovnako ako ten hokejový pomaly pripravuje na prvý zápas sezóny. Jej začiatok je naplánovaný o týždeň neskôr, ako u hokejistov, takže aj HBT sa v týchto dňoch intenzívne venuje príprave. Jej vrcholom bude mimoriadne kvalitný turnaj v Novom Strašecí, kde sa okrem Slovana predstaví aj extraligista Leaders Ružinov. Mimoriadnu kvalitu však sľubujú domáce tímy. O prvenstvo sa totiž pobijú okrem našich zástupcov reprezentačný výber Českej republiky do 20 rokov, úradujúci svetový klubový šampión a dvojnásobný majster Čiech Alpiq Kladno. Štartovať budú okrem nich ešte ďalší extraligisti Kovo Praha a ELBA Ústí nad Labem, chýbať nebude ani Rakovník a výber domáceho Nového Strašecí.

rozpis_straseci

„Tento rok to bude už naša tretia účasť na turnaji v Novom Strašecí. Musím podotknúť, že sme radi za to, že sa nám podarila vybaviť miestenka. Tak ako vždy ide o kvalitne obsadený turnaj, ktorý je výborne zastrešený po organizačnej stránke, hrá v krásnom prostredí s peknou kulisou. Tento rok domáci zvelebili svoj stánok, takže zasa sa je na čo sa tešiť. Žreb nám do skupiny prisúdil atraktívnych súperov, domáce HBC Strašecí, Českú repre do 20 rokov a pražské Kovo,“ poodhalil zákulisie tohto turnaja kapitán HBT Ján Rzavský. Ani HBT zatiaľ nemá uzavretý káder a aj tento turnaj bude skúškou pre niektoré prípadné posily. „Pre nás pôjde v prvom rade o spestrenie prípravy, ktorú sme začali pred dvoma týždňami. Na turnaj necestujeme s tým najsilnejším, čo máme, chalani sú ešte rozlezený po dovolenkách, tým pádom dostanú príležitosť naši juniori, ktorých sme doplnili o hráčov, o ktorých máme záujem, aby posilnili náš tím pred, alebo počas sezóny,“ prezradil ďalej Rzavský.

Rzavsky

Veľkou zmenou, ktorú tím avizuje na novú sezónu, je angažovanie nového šéfa lavičky. „Novým trénerom mužstva sa stal Michal Drobný. Ide o mladého ambiciózneho človeka, s trénerskou licenciou z ľadového hokeja. Som rád, že sa nám podarilo splniť náš hlavný cieľ po minulej sezóne v pomerne krátkom čase. Dúfam, že sa nám teda podarila vyriešiť otázka nového človeka v tíme k spokojnosti všetkých a uvidíme, ako sa prejaví chémia,“ doložil na záver Ján Rzavský.

 

Pridaj komentár