Preview : FK Senica – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga pokračuje počas víkendu svojim piatym kolom.  Sobotňajší program zahŕňa štyri zápasy : Senica – Slovan, Dunajská Streda – Trenčín,  Zlaté Moravce  – Podbrezová a Myjava – Michalovce. Všetky stretnutia majú začiatok zápasu o 19.00. V nedeľu o 16:30  privíta Skalica Trnava, Žilina sa predstaví v priamom prenose na RTVS v Ružomberku. Na čele ligového pelotónu je AS Trenčín, ktorý v sezóne nestratil ani bod. ŠK Slovan stráca na lídra päť bodov.

 

table 15.8FK Senica

V  posledných troch zápasoch Záhoráci neprehrali. V ostatnom kole si na domácom ihrisku podelili body s Trnavou po remíze 0:0, aby v druhom kole vyhrali bitku o Záhorie. V nej zdolali Skalicu 2:1, hrdinom zápasu bol dvojgólvý Filip Hlohovský, niekdajší hráč Slovana. Počas týždňa odohrali Seničania v Slovnaft cupe pohárový zápas proti TJ Partizán Domaniža. Po Dolného a Mrázovom zásahu postúpili do ďalšieho kola. Zo Sampdorie Janov prišiel do Senice na hosťovanie slovenský mladík Jakub Hromada, opačným smerom putoval iba 16-ročný Michal Tomič. Rovnako ako v prípade Hromadu by malo ísť o dvojročné hosťovanie. 

ŠK Slovan

Slovanu sa po víťazstve nad Ružomberkom 2:1 podarilo prerušiť trojzápasovú sériu bez víťazstva. Gólovo sa presadili Hudák s Priskinom, ktorý  je s tromi gólmi na čele kanonierov. O prvú priečku sa delí s Jeličom a Pačindom.  Slovan si svoj zápas v Slovnaft cupe proti TJ Varín preložil na 19. augusta. Belasých posilnil Vukan Savičevič. ktorý prišiel z Crvenej Zvezdy Belehrad. So Slovanom sa dohodol na štvoročnej zmluve. Vytvoril tak silnú balkánsku enklávu v kabíne Slovana. O tom, kedy si mladý Srb odkrúti premiéru rozhodne realizačný tím. Bude to už proti Senici?

Vzájomné zápasy:

Slovan v ostatnej sezóne bojoval so Senicou o tretie miesto v ligovej tabuľke. Odpor Záhorákov zlomil vo vzájomnom zápase 4.mája, kedy vyhral 4:1.

04.05.15 Slovan Bratislava Senica 4 : 1
09.11.14 Senica Slovan Bratislava 2 : 1
15.08.14 Slovan Bratislava Senica 4 : 1

Stretnutie ako hlavný rozhodca povedie Patrik Hrčka, na čiarach mu budú pomáhať  Weiss, Hancko. Zápas môžete od 19.00 na huste.tv

Nastúpi Slovan v tejto zostave?

Mucha – Sekulič, Gorosito, Saláta, Podaný, González, Milinkovič, Savičevič, Mészáros, Zreľák, Priskin

Pridaj komentár