Hudák pomôže na jar maďarskému Újpestu

V posledných dňoch bolo vo futbalovom Slovane rušno ohľadne mnohých zmien v kádri. Špekulovalo sa o rôznych posilách smerom von z mužstva, i smerom dnu. Niektoré boli dotiahnuté do konca, niektoré sa ukázali iba ako špekulácie. Jedným z tých, o ktorých sa hovorilo, že by mali mužstvo opustiť, bol aj stopér Dávid Hudák. “Registrujeme o Dávida záujem. Rozprávali sme sa s ním aj s jeho agentom, chceli by sme totiž, aby Dávid hrával počas celej jarnej časti. My sme doplnili obranu Salátom či Dobrotkom a pre Hudáka tým pádom narástla konkurencia a nemal by ľahké, dostať sa napevno do základu. Uvažovali sme o tom, že by sme si vedeli predstaviť polročné hosťovanie pre neho, či už do Čiech, alebo do Maďarska. Rokovali sme však aj s niektorými slovenskými mužstvami. Hľadáme pre neho i pre Slovan najlepšie riešenie. S prestupom nesúhlasíme, sme ochotní pustiť Hudáka na polročné hosťovanie, resp. do konca sezóny. Chceme však najmä to, aby bol spokojný aj hráč, aj klub, v ktorom by mal pôsobiť. Situácia sa však môže zmeniť, môže sa niekto neočakávane zraniť a tým pádom by Dávid zostal u nás. Ale ak sa tak nestane, čo si samozrejme želáme, potom by sme hľadali najlepšiu alternatívu. Je to mladý hráč a potrebuje hrávať, nie sedieť na lavičke,” povedal pred časom generálny riaditeľ belasých Dušan Tittel.

Najlepšie riešenie sa napokon našlo. ŠK Slovan Bratislava sa na hosťovaní do konca sezóny dohodol s maďarským prvoligistom FC Újpest. Hudák tak je už tretím hráčom Slovana, ktorý bude pôsobiť na jar v Maďarsku. „Pôsobenie v najvyššej maďarskej súťaži preňho určite bude cennou skúsenosťou. Dávidovi držíme palce, aby v novom klube potvrdil, že za posledné roky spravil v Slovane výrazný krok vpred,“ uviedol pre oficiálny klubový web Dušan Tittel.

One thought on “Hudák pomôže na jar maďarskému Újpestu

  • 11. februára 2015 at 15:40
    Permalink

    Tak sa napokon potvrdilo čo sa štebotalo a asi je to rozumné riešenie tá hosťovačka.
    Za našu katastrofálnu jeseň môže veľa iných podstatných faktorov, ale je treba povedať že Hudákovi nevyšli predovšetkým európske zápasy, v ktorých nastúpil, zvlášť ten v Berne. Takže nech sa darí 🙂

Pridaj komentár