Nevídaný debakel Slovana v Moskve

CSKA Moskva vs. HC Slovan Bratislava  12:0 (6:0,2:0,4:0)

Góly a asistencie: 4. Radulov (Žarkov, Mamin), 5. Grigorenko (Da Costa, A. Radulov), 5. Žarkov  (Denisov, Stas), 12. Grigorenko (A. Radulov, Da Costa), 14. A. Radulov (Zajcev), 15. Mamin (Stas, Jegoršev) PP, 31. Da Costa (Kiselevič, Muršak) PP, 32. Grigorenko (Zajcev), 49. Mamin (Zajcev, Muršak), 52. Kvartaľnov (Ľubimov), 53. A. Radulov (Da Costa, Naumenkov), 60. Hjalmarsson (Da Costa, Grigorenko)

CSKA Moskva: Galimov (32.Sorokin) – Denisov, Zajcev, Bondarev, Kiselevič, Jegoršev, Panin, Naumenkov, Telegin – Grigorenko, A. Radulov, Da Costa – Muršak, Engqvist, Hjalmarsson – Mamin, Stas, Žarkov – Ľubimov, Arťuchin, Kvartaľnov

HC Slovan Bratislava: Godla (Backlund) – Starosta, Sersen (C), Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Mihálik – Nagy (A), Murley, Hudáček – Kudrna, Tičar, Netík – White, Surový (A), Bartovič – Lunter, Rehák

Rozhodca: Belov, Komarov – Sadovnikov, Sazonov Vylúčení: 5:4  Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0.

Súboj Dávida s Goliášom, aj takto by sa dal charakterizovať súboj CSKA so Slovanom, ktorých delilo priepastných 67 bodov.  Tento rozdiel sa na ľade prejavil už v štvrtej minúte zápasu, kedy dostal domácich do vedenia Radulov. Už o minútu bolo „po zápase“ – CSKA  Moskva v 5. minúte viedla 3-0. Denisa Godlu po góloch Grigorenka a Žarkova nahradil Johan Backlund. Moskovčania na ľade dominovali, ďalší gól v bratislavskej bráne nenechal na seba dlho čakať. V 12. minúte Backlund nestačil na Grigorenkovu strelu 4-0. Slovan sa v prvej časti nezmohol na nič, jeho nemohúcnosť korunovali hráči CSKA ďalšími dvoma gólmi, čím svietil stav po prvej tretine 6-0 .

V úvode druhej tretiny mal Slovan výhodu presilovej hry o dvoch hráčov. Ideálnu možnosť na skorigovanie nepriaznivého stavu  však nevyužil. Ako využiť svoju presilovku ukázal Slovanu  Da Costa, ktorý zvýšil na 7-0. Totálne rozpoložení belasí inkasovali minútu na to aj ôsmy gól. Po tomto góle domáci menili brankára, ironicky povedané, Galimov sa na to už nemohol pozerať.  V závere tretiny zaujala pästná výmena medzi Murleym a Paninom. Diváci odchádzali na párky po druhej tretine za stavu 8-0.

Pred poslednou tretinou si priali fanúšikovia CSKA „desinu“. Da Costa v dobrej šanci deviaty gól nepridal. O  pár minútu na to Backlund nedokázal zabrániť Maminovej presne mierenej strele 9-0.  Keď si náhradný brankár Sorokin poradil s Netíkovým nájazdom, prišiel zákonitý trest. Nedáš – dostaneš Kvartaľnov 10-0! V 53. minúte exhibičný výkon domácich vyšperkoval hatrikom Radulov 11-0, čím napodobnil svojho kolegu z útoku Grigorenka. Keď Kudrnova strela ostala nevyužitá, prišla na druhej strane odpoveď v podobe dvanásteho gólu z Hjalmarssonovej hokejky.

Hlasy po zápase, zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen: „Hrali sme dnes proti aktuálne najlepšiemu mužstvu súťaže. Domácim vyšiel úžasne vstup do zápasu, strelili rýchle góly a potom sme sa už len prizerali. Bojujeme s neľahkou situáciou, na chlapcoch vidno veľkú frustráciu. Chceme dohrať sezónu so cťou, napraviť čo najskôr tento zlý výsledok.“

8 thoughts on “Nevídaný debakel Slovana v Moskve

• 12. februára 2015 at 9:56
    Permalink

Moje úprimné poďakovanie posielam do Moskvy za to, že nikto nikdy nevzhliadne highlighty z tohto zápasu, ergo posmešky z okolia budú len písomné a orálne. Pardon ústne, orál bol včera.

• 12. februára 2015 at 10:52