Trápenie v koncovke aj na ľade Jokeritu (VIDEO)

Jokerit Helsinki vs. HC Slovan Bratislava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 30. Koukal (Omark, Moses), 39. Maki (Gunderson, Kapanen)PP – 48.Nagy (Sersen, Jeglič) PP

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Ohtamaa, Jaakola, Korpikari, Todd, Gunderson, Lajunen – Mäki, Kapanen, Huhtala – Pöysti, J. Sallinen, Harju – Moses, Koukal, Omark – Ben-Amor, Hahl, Rita.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen, V. Mihálik, Baranka, J. Brejčák, Luža, Sigalet, Štajnoch – Bartovič, Surový, Vondrka – Ružička, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičas, Nagy – Rachůnek, Bližňák, M. Lunter

Rozhodca: Oskirko, Hribik – Palej, Sysujev

Strely: 22:22   Vylúčenia: 5:3  Presilovky: 1:1  Oslabenia:0:0

Slovan začal dobre už v prvom striedaní sa pred Karlssona dostal Vondrka. Vzápatí sa do výbornej šance dostal Jeglič, Slovan mohol hneď v úvode vyhrávať. Domáci ohrozili belasých sľubnou šancou Harjuho, ktorého Backlund vychytal. Slovan mal šřastie aj pri nájazde Rita, Backlund bol pozorný. Od úvodu sa hral dobrým rýchly hokej so šancami na oboch stranách. Prvého faulu sa dopustil Rok Tičar, Jokerit hral svoju prvú presilovku, ktorá netrvala dlho, po faule Todda sa sily na ľade vyrovnali. Slovan v krátkej presilovke nič nevymyslel, čakalo sa na otvárací gól. Koncom tretiny zaujal stret Štajnocha s Omarkom, po ktorom ostal Linus Omark ležat na zemi.  Slovanisti odohrali dobrú prvú tretinu, aj keď strelecká aktivita bola v prospech Jokeritu v pomere striel 6:2. V úplnom v závere prvej tretiny dostali belasí možnosť hrať v početnej výhode.

Slovan hral presilovku dobre , vytvoril si tlak a po faule na Mihálika mal Slovan výhodu o dvoch hráčov. Karlsson bol pozorný, belasí nevyužili dve presilové hry v rade. Po Ružikovom priťuknutí sa do šance do Sersen, ktorého sekol Ohtama, belasí hrali ďalšiu presilovku.  Na ľade nebolo vidno 24 bodový rozdiel. Presilovku belasí nevyužili, aj keď po Ružičkovej strele boli  k otváraciemu gólu blízko. Obrovský brankár Jokeritu Karlsson držal Jokerit nad vodou. Slovan hrozil aj naďalej, v prečíslení dvoch proti  jednému nesadol puk Bližňákovi, za čo prišiel trest. Tretí útok domácich po krásnej akcii otvoril Koukalom skóre. Jokerit tak vyškolil Slovan v efektivite, ten dal naposledy gól z hry ešte v zápase proti Barysu Astana. V krátkom čase odišli dvaja hráči Slovana na trestnú lavicu, najprv Jeglič, po ňom aj Surový. Jokerit hral dlhú presilovku päť na troch. Mosesa vychytal v šanci Backlund. Presilovku o dvoch hráčov Slovan ubránil, ale pri druhom dvojminútovom treste Surového zvýšil na 2:0 Maki.

V tretej časti ohrozil Karlssona Mihalik, z protiútoku nebezpečne pohrozili domáci, po ďalšej šanci sa po zblokovanej strele na ľade ocitol Sersen.   Toho v ďalšom striedaní nahradil mladý Luža.  Sersen sa na ľade objavil, pokračoval v zápase, v ktorom mali belasí možnosť presilovky.  V nej sa konečne Slovanu odkliať streleckú smolu.  Sersenovu bombu od modrej tečoval Laco Nagy, ktorý znížil na 1:2.  Hneď o minútu mohol vyrovnať v super šanci Nedorost, Karlsson vytiahol dobrý zákrok vyrážačkou. Slovan bol naďalej pri chuti, ale ani Netík ani Ružička druhý gól nedosiahli. Fanúšikovia Slovana neustále podporovali svoj tím, v Hartwall Aréne ich bolo počuť. Jokerit dobre bránil v závere zápasu stredné pásmo a svoje jednogólové vedenie. Slovan stavil všetko na jednu kartu, Backlund pri powerplay ostal na striedačke.

Slovan v dnešnom  zápase doplatil na nevyužité šance a presilovky,  domáci svoje príležitosti využili, čo bol hlavný dôvod ich výhry v dnešnom stretnutí.

Ohlasy na zápas, zdroj hcslovan.sk

Petri Matikainen: Proti silnému Jokeritu sme dnes odohrali dobrý zápas. Súperovi sme boli počas celého zápasu vyrovnaným protivníkom, dodržiavali sme herný systém a hrali pozorne v obrane celých 60 minút. Bohužiaľ sa nám dnes veľa pozitív nepodarilo pretaviť do  výsledku a zisku bodov do tabuľky.

Johan Backlund: „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, pre ktorý sa ukázal ako rozhodujúci prvý strelený gól. Dal ho súper, hoci v našej presilovke, ktorá mu predchádzala, ako aj tesne pred ním sme mali veľmi dobré príležitosti na skórovanie my. Prehra veľmi bolí, obzvlášť po takomto vyrovnanom priebehu. V ďalších zápasoch na tripe rozhodne potrebujeme zabodovať. Odraziť sa musíme od veľmi dobrej obrannej hry, ktorú sme podľa môjho názoru tu v Helsinkách predviedli.“

Ladislav Nagy: „Dnes sme hrali veľmi dobre v obrane. Škoda, že sme dostali lacný gól, pred ktorým sme si nepokryli hráča. Druhý bol dosť náhodný po teči, v podstate sme si ho dali vlastný. V tretej tretine to výborne zavreli, len veľmi ťažko sme sa presadzovali. V záverečnej desaťminútovke sme ešte mali šancu na vyrovnanie, veľká škoda, že sme to nedotiahli aspoň do predĺženia alebo nájazdov, najmä kvôli veľkému počtu našich fanúšikov, ktorí sem merali cestu. Jokerit má vynikajúce mužstvo, ktoré vie výborne brániť, hrá takticky na výške. Podľa mňa rozhodol práve ten relatívne lacný prvý gól.“

Rok Tičar: „Nehrali sme dnes zlý zápas, podľa mňa sa postupne zlepšujeme a sme na správnej ceste. Ibaže znovu sme nepremenili šance, ktoré sme si vytvorili. Oni dali dva góly, z toho jeden v presilovke a hoci sme v tretej tretine znížili a mali aj ďalšie možnosti na vyrovnanie, nevyužili sme ich. Musíme ďalej tvrdo pracovať a zlepšovať zakončovanie.“

2 thoughts on “Trápenie v koncovke aj na ľade Jokeritu (VIDEO)

• 16. novembra 2014 at 20:40

Sance, ktore mali Jeglic v uvode a Nedosrost par minut pred koncom, sa musia premienat, ak chce Slovan bodovat. Jokerit, po svojich dvoch tutovkach – najazdoch, ktore nevyuzil v prvej tretine, mal pykat za svoju laxnost. Ale to by Slovan nemohol byt Slovanom…