Slovan prehral vyhratý zápas, cestu do play off si skomplikoval (VIDEO)

Medvščak Záhreb  – HC Slovan Bratislava 5:4 (0:2, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Thomas (Bjorkstrand), 30. Glumac (Perkovich, Carle), 37. Murray (Glumac), 46. Hedberg (Thomas, Bjorkstrand), 51. Pelletier (St. Pierre) – 14. Jeglič (Tičar), 16. Šťastný (Surový), 24. Murley (Vondrka, Barker), 26. Murley (Štajnoch, Barker)

Rozhodovali: Bulanov, Safiullov – Parfjonov, Sysujev Vylúčenia:3:1. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0.

Medveščak Záhreb :Owuya (Heeter) – Morrissonn, Flood, Martinović, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Pelletier, St. Pierre, Leino – Perkovich, Murray, Glumac – Thomas, Bjorkstrand, Hedberg – Segal, McLean, Beaudoin

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Sersen, Luža, Jeglič, Tičar, Netík – Barker, Štajnoch, Nagy, Nedorost, Bartovič – Kozák, Starosta, Vondrka, Murley, Hudáček – Kudrna, Šťastný, Surový, Ölvecký.

Slovan vstupoval na zápas proti svojmu tradičnému súperovi zo Záhrebu odhodlane, v snahe získať dôležité tri body. Medveščaku patril úvod zápasu, Janus musel byť od prvej minúty v strehu. Za domácich bol najaktívnejším hráčom Leino, ktorý pre svojich spoluhráčov vytvoril dve dobré príležitosti, Janus bol bezchybný. Výbornú šancu na otvárací gól mal Hudáček, ktorý ale nedokázal prekonať Owuyu. Slovan následne dostal možnosť hrať presilovku, ktorá sa po Tičarovom vynútenom faule skončila. Svoju krátku presilovku domáci nevyužili. Navyše, hneď po skončení trestu sa dostal z trestnej lavice do brejku Tičar, ktorého Owuya vychytal, akcia pokračovala a Jeglić, po asistencii Tičara, krásnou strelou otvoril skóre! Slovan hneď o dve minúty pridal svoj druhý gól! Stačili mu na to štyri strely, aby Surového nahodenie tečoval Andrej Šťastný 2:0 pre Slovan! Bol to stý gól Slovana v sezóne.  Domáci sa snažili o kontaktný gól, ale Janus Slovan podržal. V samom závere prvej tretiny hrali belasí svoju druhú presilovku, v ktorej si nedokázali vytvoriť tlak, navyše v oslabení vychytal v nájazde Glumaca Janus!

V druhej tretine sa do sľubnej šance dostal Vondrka, ale Mark Owuya tretí gól za svoj chrbát nepustil. Po viacerých súbojoch prišlo vylúčenie McLeana, hneď v úvode presilovky sa do šance dostal Vondrka, ale prestrelil. Presilovku, ale belasí dokázali využiť, keď po Vondrkovej prihrávke nechytateľne trafil Matt Murley 3:0! Slovan bol pri chuti, po Štajnochovom vysunutí pridal Murley svoj druhý gól v zápase 4:0! Owuyu nahradil Heeter. Slovan zápas kontroloval, ale po výpade Billa Thomasa Janusovi prepadol ľahký puk 1:4. Už o 13 sekúnd inkasoval Slovan druhý gól, Petri Matikainen reagoval odychovým časom. Domáci sa opäť dostali do hry, Slovan musel odoľávať tlaku Medveďov. Rázom ožili aj divácim ktorí hnali svojich miláčikov dopredu. V závere druhej časti sa dostal do prečíslenie Nedorost s Bartovičom,  prvého menovaného fauloval domáci obranca Martinovič, Václav pád neustál, posunul bránu, čím Bartovič nemohol zakončiť. Ako to býva, hneď po následnej akcií na druhej strane  prekonal Janusa Murray 3:4!  Slovan ostal v šoku, túžobne očakával koniec tretiny.

V tretej časti bolo všetko otvorené, Slovan prišiel o nádejný stav 4:0, prestávka mu prišla vhod, v úvode tretiny sa snažil držať Medveščak ďalej od Janusa. V zápase poktračoval Slovan hral iba s troma útokmi, snažil sa zamestnať domácu obranu hlavne po brejkoch. Po zlej rozhrávke dostal Slovan gól, keď sa ocitol pred Janusom sám Hedberg. Medveščak dokázal zápas vyrovnať z nepriaznivého stavu 0:4!!! Zápas sa začínal od znova, Bartovič mohol po brejku opäť Slovan poslať do vedenia, ale Heeter jeho nájazd  chytil a poradil si aj s Milanovou opakovanou strelou. Medveďom pomohla výmena brankára po štvrtom góle, ktorého Slovan nedokázal prekonať. Ako úplne pokaziť zápas ukázal Slovan už pár minút po Bartovičovej šanci, keď nepokryl Pelltiera, ktorý poslal domácich do vedenia!  Slovan dostal K.O., z ktorého sa ťažko spamätával. Do šancí sa cez zhustené stredné pásmo dostával ťažko, často jeho akcie končili ofsajdom. Šancu vyrovnať mal pol individuálnej akcii Netík, Heeter jeho strelu lapačkou kryl.

Hlas trénera : zdroj . hcslovan.sk

Petri Matikainen: Dnes to bola pre nás nočná mora. Tridsaťminut sme hrali dobrý zápas, nepustili domácich do šancí, dodržiavali systém hry v obrannom pásme a strelili štyri góly. Neviem si vysvetliť, čo sa stalo, prestali sme hrať, dostali dva rýchle góly a odovzdali všetky zbrane do rúk Záhrebu.  Hodnotí sa mi to ťažko, všetkých nás to nesmierne mrzí, dnes sme tu mali brať všetky body. Na situácii nám ani nepridávajú zranenia bekov, dnes nedohrali zápas tiež útočníci Nedorost, Tičar ani Vondrka. Musíme však bojovať ďalej a snažiť sa vyhrávať v ďalších zápasoch.

15 thoughts on “Slovan prehral vyhratý zápas, cestu do play off si skomplikoval (VIDEO)

• 4. januára 2015 at 20:40
    Permalink

My už asi niesme tím. Raz sa dá všeličo odpustiť ale…
    Neviem, toto sa bude skratka aj zarytym fanusikom tazko predychavat a tym nemyslim len dnesny zapas. Ak sa nestane zazrak s touto obranou uhrame minimum bodov, hrozi katastrofalny zaver a vyhladiadky do buducnosti si radsej nechcem ani predstavit.
    Uz nenachdzam ziadne riesenie, len si to vytrpiet do konca, co je horsie moze to mat dalekosiahle nasledky pre nas.

• 5. januára 2015 at 16:34
      Permalink

Cakam ako sa k tomu postavi klub. Zatial je ticho. Ak je to ticho pred burkou, tak beriem. Ak si ale myslia, ze ak ten zapas nebudu spominat, tak nan ludia zabudnu, tak su na velkom omyle. Momentalne nemam ani najmensiu chut ist na domace zapasy a fandit, aj ked mam permu. Toto nie je o fandeni, ked sa nedari (to robime uz dva roky vkuse), ale oni doslova hanobia nas klub. Velmi by ma zaujimalo, ci su naozaj tak neuveritelne neschopni alebo v tom bolo nieco ine…

• 5. januára 2015 at 17:15
        Permalink

Nechcem by zly, ale mozno sa aj klub postavil, ked nedokazal angazovat lepsich hracov do obrany…. mozno taky postreh nielen po vcerajsom zapase Matikainen povedal “ neviem co sa stalo“, ergo co to nevidel?

Permalink

TOTO JE SLOVAN!
    smutne, ale pravdive, nedokazeme hrat sesdestiat minut a uz vobec nedokazeme zapnut ked prehravame.. v tej tretej tretine nevedeli co maju hrat, utocnici vobec nepomohli obrane, len sa kukali ako okolo nich super korculuje za pukom.. vlastne je to celu sezonu to iste dokola.. tak snad nabuduce 🙂

• 4. januára 2015 at 20:52
    Permalink

Uz som sa akosi dokazala vyrovnat so zapasom na Stedry den, ale toto snad ani nie je mozne. Obrana ziadna, Kozak je uplne mimo. Janus deravy a zakoncovanie hotova katastrofa. A zacele tri sezony, som prvy krat vylozila permanentky a budem silno rozmyslat, ci sa tam 15. vyberiem, plna optimiznuzmu, ze “ dnes je hezky, dnes by to slo“

• 4. januára 2015 at 21:11
    Permalink

Ocakaval som statu hlavu trenera Matikainena do konca roka (ze Tome?). Po dnesnom vykone ocakavam jeho definitivny koniec. A Janus, ked sa necitil po tom totalne skolackom prvom gole, mal sa vypytat dole sam, ak hlavny kouc na to nemal gule. Od toho momentu nechytil ani h*vn* pod lopuchom.

• 4. januára 2015 at 21:42
      Permalink

myslim ze do vianoc si mu daval cas…ale moj nazor je ten, mal ostat po druhej tretine na striedacke, ved musel byt psychicky na dne. A este jeden dodatok k Janusovi, ok zapas s Jokeritom aj predosle mu vysli,do toho lacneho golu bol muzom na svojom mieste aj dnes.

Mna skorej zaujima preco nesiel do brany LeNeveu napr. proti Lade ci Niznekamsku, kde to uz islo s Jarom dole vodou….oni daju LeNeveua proti SKA, ze ukaz sa…., dostal tam dva goly a trener ho stiahol, dnes toto iste sa bal spravit Janusovi….ale to su take reci generala po vojne.

• 4. januára 2015 at 22:16
      Permalink

Nemyslím, že primárna vina je na Matikainenovi.
      Dlhý čas bol herný prejav od príchodu finskeho trénera uspokojivý, ale nepremieňali sme tutové šance, a súper odchádzal s jednogolovým a šťastným víťazstvom. Nikdy sa nebude dať byť efektívny v každom zápase, ale my dokážeme tie goly strielať a šance si vytvárať.
      Problém je v obrane, tam k tomu výrazne prispieva aj smola keď sa viacerí zranili pred koncom prestupového obdobia, jednoducho Baranku a zlepšeného Mihálika nemáme šancu nahradiť. S tým Matikainen nič nespraví, lebo presadzuje útočnejší štýl narozdiel od Čadu, ktorý až takýto lazaret nemal a spomeň na vlaňajšok, bolo to ešte horšie s tou jeho defenstaktikou.
      Maslo na hlave má aj vedenie, angažmá Barkera je parádny kúsok, ale tam to končí, situáciu v obrane výrazne podcenili a teraz už nie je kam uhnúť.
      Matikainenovi možno vytknúť nasadzovanie brankárov, mal ísť inokedy Janus a inokedy Leneveu, proste ťah ktorý mu nevyšiel a ide na jeho vrub, ale viac by som mu vinu nedával.
      A dnes mal Janusa striedať to je tiež bez debaty.

• 4. januára 2015 at 23:29
        Permalink

problem je v obrannej hre celej patky, obrancovia si pokryju hraca ale center sa na svojho vykasle a kridla uz niekde striedaju..hrame to laxne a potom to aj tak vyzera a Janus mohol za prvy gol a zvysne? vsetky typu bud ho to trafi alebo nie a jeho netrafili.

• 4. januára 2015 at 23:58
          Permalink

Asi ti dnesok ozaj dava za pravdu, od druheho golu sme sa rozsypali ako celok a nikto nejak nepomahal (ten lepsi Janus by dnes päťku ale urcite nedostal), myslel skor posledne zapasy, goly isli vacsinou po chybach obrancov, cez ktorych prechadzali ako nic a samozrejme Janusove goly. Nejdem obhajovat, dnesok sa obhajit neda.

• 5. januára 2015 at 13:40
            Permalink

ja si myslim, ze by potrebovali mentalneho kouca, vyrozpravat sa masérovi po zapase evidentne nestaci aj ked je teraz uz neskoro, tak do buducej sezony urcite niekoho angazovat..teda ak to s tou ligou myslime vazne 🙂

• 4. januára 2015 at 21:49
    Permalink

Nepoznám klub v KHL ktorý prehrá taký vyhratý zápas a chce hrať play off.To sa takto nedá.Jednoznačne zlé všetko,od trénera až po maséra.

• 5. januára 2015 at 17:19