Juniorky Slovana bronzové na WFC Cupe (FOTO + VIDEO)

Juniorky ŠK Slovan Bratislava zakončili skvelú sezónu, v ktorej sa už piatykrát v rade stali majsterkami Slovenska, účasťou na každoročnom pozývacom turnaji hráčok do 18 rokov WFC Cup v českom meste Slaný. Na kvalitne obsadenom podujatí s medzinárodnou účasťou sa prezentovali vynikajúcimi výkonmi, po ktorých sa mohli radovať zo zisku bronzových medailí, čo je ich najlepší výsledok z doterajších piatich vystúpení na tomto turnaji.

Na WFC Cupe sa predstavilo osem družstiev z Česka, Fínska, Švédska, Maďarska a zo Slovenska, ktoré boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín. Každý tím nastúpil počas troch dní na štyri zápasy tvorené dvoma 30-minútovými polčasmi. Slovanistky začali veľmi smolnou prehrou s nemeckým Norimbergom 1:2, keď rozhodujúci gól inkasovali v samom závere stretnutia strelou z boku ihriska takmer od autovej čiary. Ako sa neskôr ukázalo, práve tento nezdar belasé pripravil o účasť vo finále. Druhý deň dopoludnia zdolali švédske Hammarby 3:0 a popoludní si poradili aj s maďarským Ferencvárosom 3:1. V skupine B tak obsadili druhú priečku, čo znamenalo, že v tretí deň turnaja sa v súboji o konečné tretie miesto postavili proti druhému družstvu skupiny A . Duel s fínskym klubom FC Honka zvládli veľmi dobre herne i takticky a po víťazstve 2:1 (gól inkasovali z poslednej akcie zápasu až v nadstavenom čase) a zaslúžene sa tak radovali zo zisku bronzových medailí.

VÝSLEDKY SLOVANA NA WFC CUPE 2018

Skupina B:

ŠK SLOVAN BRATISLAVA (SR) – 1. FC NORIMBERG (Nem.)         1:2 (0:1)

Gól Slovana: Morávková.

HAMMARBY IF (Švéd.) – ŠK SLOVAN BRATISLAVA (SR)   0:3 (0:2)

Góly Slovana: Morávková 2, Harvilová.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA (SR) – FERENCVÁROS (Maď.)  3:1 (0:0)

Zápas o 3. miesto:

FC HONKA (Fín.) – ŠK SLOVAN BRATISLAVA (SR)  1:2 (0:1)

Góly Slovana: Kollárová, Harvilová.

Konečné poradie WFC Cupu 2018:

1. Sparta Praha, 2. Norimberg, 3. Slovan Bratislava, 4. FC Honka, 5. Slovácko, 6. Hammarby, 7. Ferencváros, 8. Plzeň.

Výsledky turnaja:

KÁDER SLOVANA NA WFC CUPE 2018

Brankárka: Dominika Rezeková

Obrankyne: Viktória Kratochvílová, Natália Miniariková, Tereza Bednárová, Miroslava Blaškovičová, Dominika Gašparovičová, Nina Kovácsová.

Stredopoliarky: Dominika Czvedlerová, Kristína Kollárová, Viktória Ščasnárová, Andrea Múčková, Lucia Droppová, Victoria Kaláberová.

Útočníčky: Nicol Chlepková, Michaela Harvilová, Patrícia Gašparovičová, Tamara Morávková, Natália Cepková, Michaela Sečková.