KHL zostáva v Bratislave, do Slovana okrem toho mieri hviezda svetového formátu!

Niekoľko týždňov boli fanúšikovia Slovana v napätí, kde budú ich miláčikovia hrať v nasledujúcej sezóne. Po rôznych špekuláciách, ktoré najskôr zaručene videli tím v Čechách, prišli ďalšie. Nahlas sa hovorilo o EBEL lige a v poslednom období sa okrem toho skloňovala aj naša extraliga. Dnes je však už všetko jasné. Slovan zostáva v Kontinentálnej hokejovej lige a to nie je všetko! „Môžem potvrdiť, že KHL aj v ďalšom ročníku bude môcť  Slovan privítať medzi sebou. Rokovania boli dlhé, za to však veľmi konkrétne. Viac podrobností nechceme prezrádzať, všetko ostatné bude súčasťou vyhlásenia, ktoré poskytneme v krátkom čase,“ zneli slová vysokopostaveného člena predsedníctva súťaže, ktorý si neželal byť menovaný.

Hokejoví labužníci teda môžu opäť oslavovať. A dôvodov je oveľa viac, ako len štart Slovana v KHL v sezóne 2015/16. Bratislava a konkrétne fanúšik belasých sa môže po Sekerovi, Šatanovi, či Višňovskom opäť tešiť na hviezdu svetového formátu v jeho drese. Klub totiž posilní hviezda najväčšej veľkosti Iľja Kovalčuk! Doterajšia hviezda SKA Petrohrad už má dokonca v Bratislave časť výstroje, aj keď jeho tím ešte bojuje vo finále konferencie s CSKA. Dôkazom je Iľjova hokejka v šatni Slovana.

ilija

Dvojnásobný majster sveta a účastník štyroch zápasov All Star game v NHL, nepomôže Slovanu iba ako hráč. Najskôr však odpoveď na otázku, prečo si vybral práve Slovan: „Je čas, aby som sa opäť v kariére niekam posunul. V SKA mi nebolo zle, ale chýba mi úspech na klubovej úrovni. S CSKA už prehrávame 0:3 v sérii a sme na pokraji vypadnutia. Preto som môjmu agentovi povedal, aby mi hľadal niečo nové. Potom ma však napadlo, že chcem ísť do Slovana. Ten nás totiž v sezóne porazil aj doma aj vonku, čo je odbivuhodné. Zanechalo to vo mne veľký dojem. Lepší klub teda ani nenájdem. Nehovoriac o skvelom bratislavskom publiku,“ nechal sa počuť Kovalčuk. Jeho príchod otvára otázku financovania platu, ktorý Kovalčuk nemá najmenší. Hviezdy útočník má však okrem skvelého hokejového kumštu aj veľké srdce. „Budem sa platiť zo svojho. Našetril som za svoju kariéru nejaké peniaze a nerobí mi to problém. Vyplácať sa budem iba za vyhrané zápasy, verím, že ich bude veľa. Miestnemu ľadárovi som dokonca sľúbil aj zbrusu novú rolbu, tzv. samochodku. Na prevoz lietadlom sme však nezohnali povolenie a preto musí ísť z Ruska po vlastnej osi. V pondelok ráno vyrazila z továrne z Moskvy na Slovensko by mala doraziť tesne pred začiatkom sezóny. Hádam to stihneme,“ doplnil Iľja ďalšiu zaujímavosť.

Všetkým čitateľom, ktorí sa dostali až po tento riadok teraz odporúčame, aby sa jedným okom pozreli do kalendára.

3 thoughts on “KHL zostáva v Bratislave, do Slovana okrem toho mieri hviezda svetového formátu!

Pridaj komentár