Juniori Slovana získali bronz! (FOTO)

HK Nitra – HC SLOVAN Bratislava 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2, – 0:1) – stav série 1:3

Góly: 13. Ölvecký, 33. Garay (Buček, Klenko), 38. Matejov (Priganc, Žitný) – 6. Ficel (Halama, Tibenský), 54. Valjent, 50. Tibenský (Valjent, Halama), 64. Vidovič (Tibenský)

Rozhodovali: Lokšík, Stano – Junek, Ščensný. Vylúčenia: 5:4. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Divákov: 141.

Slovan: Godla (Pavlas) – Mlynčár, Bílik, Vajlent, Brodek, Tibenský, Halama, Gula, Kuzmín, Takáč, Danišovský, Bednarič, Ficel, Škoda, Vidovič, Šimonič, Kundrát, Mihňák, Galis, Uličný, Krajč, Trnavský.

Po utorňajšej nešťastnej prehre, v ktorej o osude zápasu rozhodol gól Nitry 26 sekúnd pred koncom, čakal rovnako bláznivý zápas pre Slovan aj v stredajšej odvete. Na rozdiel od tretieho zápasu začali tentokrát lepšie hráči Slovana. Ficel v šiestej minúte strelil úvodný gól, v trinástej však domáci vyrovnali.

V druhej tretine strieľali góly iba Nitrania. Godlu prekonali najskôr Garay a po ňom v presilovke aj Matejov.

Tretie dejstvo však patrilo belasým. Najskôr vykresal iskierku nádeje v presilovke šesť minút pred koncom Valjent, domácich potom zmrazil desať sekúnd pred koncom v ďalšej početnej výhode a power-play Tibenský. Slovan tak ušiel hrobárovi z lopaty v najlepšom možnom čase.

V predĺžení mal potom šťastnú hokejku Vidovič. Jeho strela zapadla za nitrianskeho gólmana a znamenala, že po zlate a striebre si v tretej sezóne v rade zavesia na krk juniori medailu opäť. Tentokrát bronzovú.

Hlasy po zápase:

Jozef Pethö, asistent trénera: „Netajili sme sa tým, že sme chceli hrať finále. Ale aj bronz má svoju váhu a sme radi, že sme si ním doplnili zbierku po zlate a striebre. Séria s Nitrou bola ťažká. Máme za sebou skvelú sezónu, skončili sme druhí po základnej časti, ale opakujem, aj napriek sklamaniu, že sme nedosiahli na finále, nás tento bronz veľmi teší.“

Jozef Tibenský, útočník Slovana: „Začali sme zle, tak ako v prvom zápase v Nitre. Preto sme si povedali, že musíme zmeniť celú hru a postupne sa zápas začal vyrovnávať. V tretej tretine sme najkôr strelili kontaktný gól, v power-play sa mi potom desať sekúnd pred koncom podarilo vyrovnať. Paťo Brodek vybojoval buly, Mišo Valjent z prvej vystrelil, brankárovi vypadol puk z lapačky a ja som už nemal problém skórovať. Následnú eufóriu sme  preniesli aj do predĺženia, v ktorom sme boli lepší. Po štyroch minútach som zatiahol puk do pásma, spoza brány som nahral Filipovi Vidovičovi, ktorý krásnou strelou príklepom rozhodol.“

Fotogalériu postupne doplníme

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“151″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Nitra_SBA_bronz“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár