Kompletný rozpis zápasov KHL pre sezónu 2014/2015 známy

Od včera (17.07.2014) je známy kompletný rozpis zápasov KHL pre nastávajúcu sezónu. Všetky tímy odohrajú 60 zápasov – 30 doma a 30 vonku. Táto informácia bola po minulé roky známa už minimálne o mesiac skôr. Pred začiatkom tejto sezóny sa však vyskytli známe problémy s tímami Donbass Donetsk, Spartak Moskva a HC Lev Praha a tak museli súdruhovia vo vedení KHL aj tak trochu improvizovať. Navyše im prvý návrh na rozpis medzi tímami KHL neprešiel z dôvodu neproporcionálneho rozdelenia nákladov na cestovanie tímov vo východnej a západnej konferencii a tak sa musel znova prerábať. Napokon, to, čo vytvorili, sa asi inak ako improvizácia nedá ani nazvať.

Ale pekne postupne. Systém vyzerá nasledovne – každý tím odohrá až 28 zápasov v rámci svojej divízie, ďalších 14 zápasov s tímami z “vedľajšej“ divízie v rámci danej konferencie, teda po jednom zápase doma a vonku s každým tímom. Zvyšných 18 zápasov odohrá s tímami s druhej konferencie. Možno si poviete, že to nejak nesedí, veď je tam dokopy 14 tímov. Daný tím odohrá s tímami jednej z divízii iba zápasy doma, z druhej naopak vonku, čo je dovedna 14 zápasov, zvyšné 4 zápasy odohrá s vybranými štyrmi tímami z druhej konferencie (po 2 z každej divízie) takisto zápas vonku resp. doma. Inými slovami každý tím bude mať svoje dvojičky v druhej konferencii, s ktorými neodohrá len 1 zápas, ale 2. A ako to bude fungovať vo vlastnej divízii? S tromi tímami odohrá 4 zápasy, teda 2 doma a 2 vonku. Potom budú 2 tímy, s ktorými odohrá nie 4, ale 5 zápasov (s jedným 3 doma a 2 vonku, s druhým naopak 2 doma a 3 vonku). A potom bude mať každý tím svoju dvojičku určenú vo svojej divízii, s ktorou odohrá 6 zápasov, teda 3 doma a 3 vonku. Zložitá matematika, čo poviete? Má to priniesť predovšetkým zníženie nákladov na cestovanie. No bude to aj dosť atraktívne?

Ako to vyznie pre Slovan? Už dlhšie známou dvojičkou v našej Bobrovovej divízii bude Medveščak Zagreb, s ktorým odohrá spomenutých 6 zápasov. 5 zápasov odohrá s Jokeritom Helsinki (3 doma a 2 vonku) a s Dinamom Rigou (2 doma a 3 vonku). Ďalej sa rozhodlo, že vo východnej konferencii onou divíziou, s ktorej tímami odohrá takmer výlučne zápasy vonku, bude Charlamova s tímami ako Ak Bars Kazaň či ostatným víťazom Gagarinovho pohára, Metallurgom Magnitogorsk. Na tieto tímy musia slovanistickí fanúšikovia zabudnúť, že by ich uvideli v Slovnaft aréne v základnej časti. Naopak iba u nás doma odohráme zápasy s tímami z Černyševovej divízie s tímami ako Avangard Omsk, Salavat Yulaev Ufa alebo Jánov Lacov Barys Astana. Tímy, s ktorými Slovan odohrá po 2 zápasy z východnej konferencie, budú Lada Togliatti, Neftekhimik Nižnekamsk, Barys Astana a HK Soči.

Hneď prvý zápas odohrá HC Slovan Bratislava doma s Medveščakom Zagreb, následne odchádza na 3-zápasový trip po východnej konferencii, aby sa následne vrátil domov odohrať 4 zápasy. Zaujímave v tejto fáze bude, že odohrá za sebou hneď 2 zápasy s chorvátskym Medveščakom za 3 dni, jeden doma, druhý vonku. Takto sa to strieda ďalej, ako sme už zvyknutí. Najdlhšou šnúrou domácich zápasov bude medzi 8. decembrom až 26. decembrom, keď postupne privíta atraktívnych súperov Avangard Omsk, Barys Astana, Salavat Yulaev Ufa, Jokerit Helsinki, Lada Togliatti, na štedrý deň Neftekhimik Nižnekamsk a ukončí to SKA Petrohrad. V KHL ani v NHL to nie je nič výnimočné, že tímy odohrajú zápas na štedrý večer. Najdlhším tripom vonku bude od 28. januára do 15. Februára, celý odohratý v rámci západnej divízie. Základná časť sa končí 24. februára a nový víťaz Gagarinovho pohára bude známy najneskôr 23. apríla 2015.

Ešte zaujímavosť na záver. Slovan týmto rozlosovaním precestuje “v čistom“, teda vzdušnou čiarou okolo 47’850 km, čo je viac ako obvod celej zemegule.

Kompletný rozpis zápasov nájdete tu: http://www.hcslovan.sk/sk/spravy/sezonu-zacneme-doma-so-zahrebom/

Autor článku: Michal Haša

Pridaj komentár