Preview: Odveta 2.predkola Ligy majstrov – The New Saints F.C. vs. ŠK Slovan Bratislava (prvý zápas 0:1)

Do odvety na pôde Walesu si ŠK Slovan odnáša chudobný nádskok jedného gólu, no našťastie sme doma neinkasovali. Gól Erika Čikoša z 52. minúty bolo spasením pre belasích, trápiacich sa v koncovke. Hráč, ktorý má skúsenosti s britským futbalom, bude aj v odvete dôležitým hráčom mužstva. Navyše sa do akcie vracia po zranení Nicolas Gorosito.

Je známe, že britské kluby sú na domácej pôde oveľa silnejšie, ako mimo ostrovov. Preto si musíme dávať pozor a nepodceňovať súpera. 1:0 nie je výsledok, ktorý by nám mohol spohodlniť postup. Sám manažér nášho súpera, niekdajší obranca FC Middlesborough alebo Crystal Palace, Craig Harrison, sa nechal počuť, že sú s výsledkom z Bratislavy spokojní, lebo chceli vonku dosiahnuť výsledok, ktorý by ich „nechal nažive“ o postup v odvete. Doma strieľajú veľa gólov, preto si aj proti bratislavskému Slovanu veria.

Predpokladaná zostava by sa na odvetu nemala výrazne zmeniť, mal by iba nastúpiť Gorosito namiesto mladého Hudáka. Samozrejme, chýbať bude dlhodobo zranený Róbert Vittek.

Predpokladaná zostava:
Perniš – Jablonský, Niňaj, Gorosito, Čikoš – Žofčák, Halenár, Lásik, Milinković – Soumah – Fořt

Verme našim, že ich britské počasie neprekvapí a potešia nás očakávaným postupom do ďalšieho predkola Ligy Majstrov, či už po dobrom výkone alebo vydretom postupe, hlavne nech to je. Najideálnejšie by bolo streliť gól, aby súper potreboval 3 na postup. Do toho Slovan!

Pridaj komentár