LeBlanc a Paré majú za sebou prvý tréning, Říha bude s Višňovským hovoriť

Obe najnovšie posily Slovana v utorok trénovali so svojim mužstvom. Francis Paré aj Louis LeBlanc už spoznali kvalitu bratislavského ľadu a pomaly sa začínajú aklimatizovať. LeBlancovi to pochopiteľne bude trvať o niečo dlhšie, nakoľko do Európy priletel zo zámoria, zatiaľ čo Paré to mal o niečo ľahšie. Ako je známe, do Slovana prišiel z Čeľabinska v rámci výmeny za obrancu Filipa Nováka. „O Slovane som počul veľmi veľa a vždy sa mi proti nim hralo ťažko. Jeho hráči sú veľmi rýchli a dobre korčuľujú. Mojou úlohou je priniesť do mužstva góly,“ povedal 28-ročný útočník pre televíziu TA3. Obaja útočníci rozšírili kanadskú enklávu v Slovane na päť kusov, keďže v tíme sú už Brust, Garnett a Barker. Paré a Leblanc majú okrem toho, že sú obaja praváci, ešte ďalšie spoločné elementy. „Prišli sme spolu, ale nepoznáme sa. Z toho, čo sme si však povedali sme zistili, že máme veľa spoločných známych,“ prezradil s úsmevom Paré.

Zatiaľ čo Paré prostredie KHL dobre pozná, pre LeBlanca bude Slovan vôbec prvou európskou skúsenosťou. „Prechodu na širšie klziská sa nebojím. Myslím, že nadišiel čas na prehodnotenie mojej kariéry, preto som sa rozhodol pre Európu,“ zvestoval LeBlanc pre spravodajskú TV TA3.

Trénerovi Říhovi ich angažovaním pribudlo pár vrások na tvári, tentokrát však pôjde o príjemnejšie starosti. Konkurencia i tlak na hráčov bude väčší a to by mohlo tímu pomôcť.  Český kouč belasých verí, že tento stav naopak nebude mať negatívny efekt. Po tréningu okrem iného povedal, že napriek pretlaku v útoku sa Slovan nechystá so žiadnym hráčom rozlúčiť. Každú chvíľu by sa malo rozhodnúť aj o pôsobisku Ľubomíra Višňovského, Říha si s ním plánuje pohovoriť. „Čakám, že sa tu zastaví a že si pohovoríme. Opakujem, všetko je to na ňom,“ zopakoval 56-ročný kouč.

 

One thought on “LeBlanc a Paré majú za sebou prvý tréning, Říha bude s Višňovským hovoriť

Pridaj komentár