Ľudia boli fantastickí, pochvaľuje si atmosféru kabína Slovana

Semifinálová séria medzi Slovanom a Košicami alebo inak povedané duel storočných, súboj rekordných šampiónov má za sebou prvé dva zápasy. Po nich Slovan vedie 2:0 na zápasy, keď postupne vyhral 5:2 a 6:2. Výsledky možno hovoria jasnou rečou, ale na ľade to Slovan nemal také jednoduché. V oboch stretnutiach prehrával 0:1, vďaka zlepšenej hre a najmä napádaniu súpera využil jeho chyby, vďaka ktorým dokázal stav zápasov otočiť vo svoj prospech. Na svoje si prišli najmä diváci, ktorých prišlo v prvom zápase 5327, v piatok dokonca 9077. Počas prvých dvoch zápasov videli v sieti súpera jedenásť gólov. V kotil sa objavil Rastislav Gašpar, na tribúne okrem futbalistov Slovana nechýbali ani Dánski mladíci reprezentujúci svoju vlasť na blížiacich si majstrovstvách sveta do 18 rokov.

V play off zápasoch nie je žiaden ľahký. Rozhodujú v ňom maličkosti. Tak ako v prvom, tak aj v druhom zápase sa strelecky darilo Samuelovi Takáčovi. Bronzový medailista hrá vo výbornej forme, keď nadväzuje na výkony z olympiády. „Hrá sa mi dobre, teší ma, že som svojimi bodmi pomohol tímu k výhre,“ povedal Takáč. V oboch zápasoch musel Slovan vyrovnávať stav, v prvom zápase Košice držali jednogólové vedenie 27 minút, v tom druhom dokonca 38. „Z môjho pohľadu sme mali v oboch zápasoch hru v rukách, bolo to vidno aj na strelách. Sme silné mužstvo, ktoré sa dokázalo zomknúť a výhru prikloniť na našu stranu„, pochváli svojich spoluhráčov Takáč. Slovan vyhral tretiu tretiu druhého zápasu dokonca 5:1, čo v play off zápasoch nie je úplne bežná vec. K obratu ho hnala aj deväťtisícová kulisa. „Veľká vďaka patrí fanúšikom za to, že prišli v takom veľkom počte, hnali nás takto dopredu, sme radi, že sme sa im mohli odvďačiť, a my sme im dali späť tú emóciu,“ nešetril komplimentom smerom k divákom. Oba zápasy mali spoločný prvok v tom tom, že Košice sa ujali vedenia. Slovanu sa zápasy podarilo otočiť vďaka zvýšenej aktivite :„Zvýšili sme napádanie súpera. Bolo vidno, že oni chceli hrať s pukom a nielen ho odhodiť. Kto hrá, urobí aj chyby, oni ich urobili, čo sa nám podarilo využiť v prospech nášho víťazstva. Proti Prešovu sme hrali inak. Fínski tréneri nastavili inú taktiku, ktorú proti Košiciam hlavný tréner Andrej Podkonický zmenil a hráme niečo podobné ako v reprezentácii. Myslím si, že nám to vyhovuje, od Craiga Ramsayho sa tréner naučil veľa vecí, je len nás, čo si z toho zoberieme. Musíme pokračovať v našej hre, veľa korčuľovať, forčekovať, získavať puky, po ktorých si vieme vytvárať gólové šance. Košice majú kvalitné mužstva, na ich súpiske je veľa skúsených hráčov. Sú šikovní, ofenzívne ladení ako my, preto si stále musíme dávať pozor, každá jedna šanca môže byť nebezpečná,“ zakončil Takáč.

Gólový účet v semifinálovej sérii si otvoril aj líder tímu Brant Harris. Ten využil Saucermanovo zaváhanie pri rozohrávke, a bleskovou strelou nedal Košarišťanovi šancu. Za takú rozohrávku určite Saucermana hlavný tréner Košíc nepochválil.: „My sme ich napádali hlboko v ich pásme, čo nám prinieslo želaný efekt. Podobne ako v prvom zápase, aj teraz sa nám vďaka napádaniu súpera podarilo zápasy otočiť. Navyše dali sme v poslednej tretine päť gólov, či v play off zápasoch nie je bežné. Užívali sme to aj vďaka fanúšikom, ktorí utvorili super atmosféru, takto by to malo počas hokejových zápasoch byť, navzájom si dodávame energiu.“ priblížil svoje pocity po zápase Brant Harris. Slovan vedie dva nula na zápasy, cestuje do Košíc, ktoré majú väčšie klzisko ako to v Bratislave. „Máme dva dni do ďalšieho zápasu, musíme dobre zregenerovať, a pripraviť sa na tretí zápas, ktorý chceme vyhrať, je to kľúčový zápas. Súper sa na nás tak isto dobre pripraví. Verím, že tréneri vymyslia správnu taktiku,“ praje si. Play off je iná súťaž, v základnej časti, Slovan štyrikrát Košice porazil, čo by mohlo signalizovať, že sa mu proti nim darí. „Nepovedal by som, že to môže byť pre nás výhoda. Play off je ako ste povedal iná súťaž, zápasy sú iné, hrá sa na víťazstvá. Rozhodujú maličkosti,“ upozorňuje center Slovana. V hľadisku sa objavili obrázky s podobizňou Branta Harrisa :„Všimol som si to, ale nebol to nik z mojich známych, každopádne to bolo od fanúšikov milé,“ dodal s úsmevom.

Spolu s Bantom Harrisom a Samuelom Takáčom nastupuje fínsky krídelník Joona Jääskeläinen, ktorý v jednom s rozhovorov povedal :„Ešte som neukázal všetko, čo vo mne je.“ Zdá sa, že jeho slová sa začínajú napĺňať. V oboch zápasoch sa strelecky presadil, jeho góly boli vzhľadom na priebeh hry kľúčové. Zatiaľ čo v prvom zápase využil perfektnú prihrávku od Samuela Takáča a zvyšoval na 2:1, v druhom zápase predviedol parádny návrat do obrany, uchmatol súperovi puk, a po samostatnej akcii a krásnej strele švihom pridal štvrtý gól belasých. „Košice majú výborný, z vedenia dva nula na zápasy máme ako tím radosť, ale vieme, že máme ešte pred sebou veľa práce. Musíme hrať našu hru ktorá nám priniesla úspech,“ hovorí s pokorou Jääskeläinen a dodáva: „Hralo sa mi dobre, nielen v prvom, ale aj v druhom zápase. Pohľad na ľudí bol skvelý, užívali si to ako my. Za góly som rád, mám rád takéto zápasy, nezáleží kto strelí gól, dôležité je víťazstvo. Podarilo sa nám oba zápasy otočiť. musíme hrať hlavne disciplinovane a našu hru. Nechceme sa vôbec spoliehať na rozhodcov alebo niečo podobné. Po tlaku na súpera prišli jeho chyby, ktoré sa nám podarilo pretaviť do gólov a uspieť tak v oboch zápasoch. Sme si vedomí toho, že v Košiciach je väčšie ihrisko, kľúčom k úspechu bude veľa korčuľovať a napádať rozohrávku súpera.“

Pridaj komentár