Marec na hokejkách juniorov Slovana

Marec priniesol Slovanistom viaceré pozitívne správy, či úspechy. Niektorým zástupcom belasej rodiny sa však nedarilo podľa predstáv. Viacerí začali s ich jarnou časťou súťaže.

ŠK Slovan

Futbalisti Slovana spadajú do kategórie, ktorá sa v marci nemôže príliš pochváliť. Po dobrom vstupe do ligy, prišli vystúpenia, počas ktorých Slovan strácal body. Zasekol sa aj strelecky, čoho výsledkom sú v štyroch dueloch strelené tri góly, či bodový zisk 7 bodov. Navyše prehra s Myjavou 0:1 znamenala ukončenie dlhej série bez prehry, ktorá trvala od zápasu so Žilinou z 12.9.2015. Vďaka týmto skutočnostiam si belasí skomplikovali boj o titul, nakoľko AS Trenčín má aktuálne deväťbodový náskok. V Slovnaft cupe Slovan až po penaltovom rozstrele vyradil Senicu.

DSC03690

ŠK Slovan juniori

Na rozdiel od A-mužstva, juniori zvládli posledné zápasy v základnej časti. Podarilo sa im postúpiť do nadstavbovej skupiny, kde si zmerajú sily s mužstvami z Východu. Pozornosťou zaujal iba 17-ročný Kevin Kele, ktorý odohral svoje prvé zápasy v mužskom futbale. Na jeseň pôsobil v doraste.

12596384_1065276980200999_278810987_n

HC Slovan 

Hokejisti Slovana majú po sezóne, viacerí si užívajú zaslúžené dovolenky, iní sa zapojili do prípravných kempov pred Majstrovstvami sveta. Manažment Slovana sa dohodol s viacerými hráčmi na nových zmluvách, s ďalšími rokuje. Naopak, je isté, že Kašpar a Barker v Bratislave pokračovať nebudú. V marci podpísali nové zmluvy títo hráči: Švarný, Šťastný, Viedenský, Skalický a Jeglič. Spolu s nimi bude v Slovane pokračovať aj tréner Říha.

DSC_2768

Juniori Slovana

Slovanisti sa dostali do finále, kde sa stretli s Duklou Trenčín.  Cesta doň však nebola ľahká. Postupne vyradili Nitru, na ktorú im stačili tri zápasy. V semifinále zviedli päťzápasový boj s Banskou Bystricou, ktorú vyradili 3:2 v sérii. V spomínanom finále s Duklou Trenčín ani raz v zápasoch neprehrávali. Hrdinom finálovej série, ktorú Slovan vyhral 3:1 bol brankár Pavlas.

HC_Slovan_ACT2932

HBT Slovan

Podobne ako A-mužstvu Slovan, ani hokejbalistom HBT vystúpenia v marci príliš nevyšli. Z piatich zápasov tri prehral, čím poklesol v ligovej tabuľke. Svojich fanúšikov sa snažil udobriť presvedčivými výhrami 6:0 nad Gajarmi či 13:0 nad Citrusiu.

BK Slovan

Basketbalistky Slovana si ustrážili v súbojoch Banskou Bystricou a najmä s Popradom piatu priečku po základnej časti. V play-off  narazili na Šamorín, ktorému v oboch zápasoch podľahli, čím sa pre nich vyraďovacia časť skončila.

rcs

1.RC Slovan 

Rugbisti odštartovali svoju jarnú časť víťazstvom v „pätnástkovom“ rugby, keď sa im podarilo vyhrať v Trnave 34:19. V tomto stretnutí pokrstili svoje nové dresy.

Ženy a juniorky Slovana

Tak ako, ženám aj juniorkám jarné zápasy v lige vyšli. Už menej sa im darilo v príprave, ale generálku na ňu zvládli.  Na lavičke žien prišlo k zmene, keď  trénerku Katarínu Paxnerovú nahradil Martin Masaryk.

Tím mesiaca: HC Slovan Bratislava juniori

Hviezdy mesiaca:  brankár HC Slovan Christián Pavlas

Zápasy mesiaca: finále extraligy Junirov, výhra rugbistov v Trnave či kanonáda HBT pomerom 13:0 nad Citrusiou

Gól mesiaca:  sa podaril Slovanistke Lenke Kopčovej

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – zisk titulu majstra hokejistov Slovan.

negatívne – koncovka futbalistov Slovana

Prepadák mesiaca: hra futbalistov Slovana, vďaka ktorej im Trenčín odskočil na rozdiel 9 bodov.

ŠK Slovan Bratislava 2-2-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 3:2

HBT Slovan 2-3  (legenda: výhra-prehra), skóre 28:16

BK Slovan 1-0-5  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 378:413

Juniori HC Slovan 9-0-0-2  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 36:20

1.RC Slovan 1-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre 34:19

ŠK Slovan juniori: 3-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra) 5:2

Ženy Slovana  2-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre  9:2

Juniorky Slovana 1-0-1 (legenda: výhra – remíza – prehra) skóre 9:1

Foto: starline.sk a archív Kevin Kele a 1.RC Slovan.

Pridaj komentár