ŠK Slovan s májovým triumfom (FOTO)

Počas mája sa viacerým Slovanistom skončila sezóna 2014/2015. Vybrať tím mesiaca nebolo ľahké. Mesiac máj bol mesiacom úspechov našich Slovanistov. Za spomenutie stojí prvoligový titul basketbalistiek BK Slovan B, triumf rugbistiek Slovana na domácom turnaji v Čunove. Muži 1. RC Slovan sa stali celkovým víťazom Slovenského pohára. Futbalový Slovan sa sériou víťazstiev dostal na konečné tretie miesto v ligovej tabuľke.

HC Slovan

Situácia v hokejovom Slovane sa počas mája mierne posunula vpred.  KHL udelila belasým výnimku v sponzoringu. Marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda pre náš portál prezradil, že Slovan intenzívne rokuje s potencionálnymi sponzormi, vďaka ktorým by belasí získali garancie pre KHL. Slovan si však podal nezáväznú prihlášku do Slovenskej extraligy. HC Slovan sa zúčastnil na záverečnom ceremoniáli v Moskve, kde hlavní predstavitelia ligy slávnostne uzavreli sezónu 2014/2015. 24.5  a 25.5 sa v Moskve uskutočnil vstupný draft nováčikov pre KHL  pre rok 2015. V prvom kole si belasí vybrali útočníka HK 99 Ružinov Jakuba Lacka, v druhom kole obrancu Martina Bodáka zo Spišskej Novej Vsi a v treťom talentovaného obrancu Pardubíc Samuela Rudého. Vo štvrtom kole siahol Slovan po Samuelovi Solenskom z Liberca, záverečné piate kolo už manažment z hráčov nevyberal. V ňom sa totiž už v týždni rozhodol Slovan vymeniť výber z Ufou za práva na Tomáša Záborského.

puk-820x497

ŠK Slovan

Belasí predviedli v záverečnom mesiaci sezóny strhujúci finiš. Sériou víťazných zápasov dokázali v záverečnom účtovaní v tabuľke preskočiť svojho rivala z Trnavy. Zrejme zlomovým zápasom bolo víťazstvo Slovana 2:1 v Žiline.  Konečné tretie miesto je po nevydarenej jesennej časti úspechom. Vďaka nemu si belasí zahrajú Európsku ligu UEFA. Žreb sa uskutoční 22.júna, prvé zápasy sú na programe 2.júla, odvety 11.júla. V úvode mesiaca bola Kuchajda belasá. ŠK Slovan spolu so svojimi fanúšikmi oslávil 96. výročie založenia klubu. Hlavným programom bolo zopakovanie si histórie, podľa ktorej získali belasí  o štyri tituly viac ako sa pôvodne uvádzalo. Slovan triumfoval v rokoch 1926, 1927, 1930 a aj 1932. Posledný májový víkend sa niesol v spomienkovom turnaji na Petra Dubovského.  Na 15. ročníku tohto turnaja sa predstavili nádejní futbalisti Slovana v kategóriach U8,U9,U10,U11.

IMG_1340

 

HBT Slovan

Podobne ako futbalový Slovan, aj hokejbalisti Slovana obsadili v sezóne konečné tretie miesto. V prvom kole play – off si Slovan poradil v najkratšom možnom čase s Flyers Devínska Nová Ves, ktorú vyradil 3-0 na zápasy. V semifinálovej sérii s HBC Iepurii DNV belasí ťahali za kratší koniec. Po prehre 0-3 na zápasy skončili v sezóne 2014/2015 bronzoví. HBT ešte pokračuje v Bratislavskom ligovom pohári, kde z troch zápasov vyhral všetky tri a stojí jednou nohou na prahu semifinále. 

HBT_bronz-820x497

 BK Slovan B

Basketbalový Slovan si na takúto dlhú sezónu ani nepamätá. Slovanistky ju zakončili tým najlepším možným spôsobom – majstrovským titulom. V play -off si postupne poradili s BAM Poprad, v finále s BK ZŠ Zvolen. Finálovú sériu navyše nezačal Slovan najlepšie. Prehra v prvom zápase o 23  bodov belasým predurčila cestu za úspechom. Museli zvrátiť sériu, čo sa im  na domácej palubovke podarilo, aby sa po víťazstve 3-1 zápasy radovali z celkového prvenstva. Aj napriek tomu, že Slovan do extraligy postúpiť nemohol, k zápasom sa postavil zodpovedne, suverénnym spôsobom si počínal počas celej sezóny.

20150524_125734

1. RC Slovan muži

Rugbisti Slovana odohrali počas mája dva zápasy na Slovenskom pohári. Hneď v úvode mája triumfovali v Košiciach, kde zdolali mieste TUKE Košice 20:0. Priblížili sa tak k celkovému prvenstvu. Koncom mája si v záverečnom vystúpení poradili s Trnavou 61:3. Stali sa víťazom Slovenského pohára v „pätnástkovom“ rugby.

1. RC Slovan ženy

Slovanistky sa v máji predstavili na dvoch turnajoch. V Zlíne obsadili tretie miesto. Na domácom ihrisku v Čunove si všetko vynahradili. Napriek nepriaznivým podmienkam, suverénnym spôsobom vyhrali turnaj, priblížili sa v tabuľke k svojmu najväčšiemu súperovi zo Slávie Praha.

11334018_10152753937446400_4425632076030121199_o

BrickField

Basebalisti Slovana sa dočkali prvých víťazstiev v sezóne. Podarilo sa im to v Košiciach, kde počas trojzápasové programu dokázali dvakrát zvíťaziť. Na tieto víťazstvá nedokázali nadviazať v domácom zápase s Apollom, ktorému podľahli o 16 bodov. Posledný zápas sa pred nepriaznivé podmienky odložil.

ŠK Slovan B a ženy Slovana

Slovanu B vyšiel vstup do mesiaca na výbornú, zaznamenal vysoké víťazstvám 6:0 a 5:1. Po hodoch prišlo bolenie brucha, belasí doma nestačili na Pohronie. Neskôr tesne zhodne podľahli svojim súperom 2:3.  Ženy Slovana vo finále Slovenského pohára nestačili na Nové Zámky, ktorým podľahli 2:3. V lige striedali lepšie výsledky s tými horšími. V smolnom zápase nestačili doma na Bardejov, ktorému podľahli 0:1, kde súperovi stačila na úspech jediná strela na bránu Slovana.

IMG_3516

Tím mesiaca : ŠK Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca:  Karol Mészáros  – v máji patril medzi najlepších hráčov Slovana, zaznamenal štyri góly a na ďalšie nahral.

Zápasy mesiaca:  vybrali sme vystúpenie rugbistiek na turnaji v Čunove a finálové zápasy BK Slovan B.

Gól mesiaca : Priamy kop Marka Milinkoviča v Žilne, vďaka ktorému Slovan otočil zápas, získal tak dôležité tri body.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  výsledky ŠK Slovan

negatívne – po vysokých výhrach Slovana B, prišli nečakané prehry.

Prepadák mesiaca: nevydarený vstup baseballistov do sezóny

ŠK Slovan Bratislava 6-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 17:5

BK Slovan Bratislava B  6-2 (legenda: výhra-prehra), skóre 526: 483

HBT Slovan Bratislava 0-3  (legenda: výhra-prehra), skóre 5:12

1.RC Slovan Bratislava muži  2-0 (legenda: výhra-prehra), skóre 81:3

1.RC Slovan Bratislava ženy  5-0-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení. – prehra po predĺžení. – prehra), skóre 189:24

ŠK Slovan B  2-0-3  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 16:11

ŠK Slovan ženy  2-1-3  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 9:7

BrickField  2-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra) 44:69

Fotogaléria

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“165″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best of MAY“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár