Medveščak oplatil Slovanu prehru z úvodu súťaže

HC Slovan Bratislava – Medveščak Záhreb 1:4 (0:0,1:2,0:2)

Góly a asistencie: 21. Nagy (Vondrka, Nedorost)  27. Pelletier, 33. Segal (Pierre, Pelletier), 55. Segal (Pelletier, Pierre), 56. Bjorkstrand

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen, Foster, Mihálik, Starosta – Nagy, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Surový, Bartovič – Netík, Bližňák, Hudáček – Murley, Lunter, Šťastný.

Medveščak: Brust (Dekanich) – Martinovič, Hutchinson, Flood, Mezei, Katič, Segal – Bjorkstrand, Murray, Glumac – Hedden, Wright, Stewart – Bill, St. Pierre, Pelletier – Palushaj, Anderson, Perkovič.

Rozhodovali: Vasilejev, Tsypalko – Ivanov, Nesterov Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše Katič 5 min. + DKZ, Palushaj /obaja Medveščak/ 10 min. OT, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, diváci: 7.985.

Druhý vzájomný zápas Slovana s Medveščakom začali belasí ofenzívne. Už po minúte „vyprášil“ Brustovu výstroj po tvrdej strele Bartovič, krátko na to sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Šťastný a po ňom aj Netík. Krásnu akciu vystrihol v šiestej minúte Lunter, ktorý zadovkou vyzval ku skórovaniu Šťastného, center štvrtej lajny však nechal vyniknúť gólmana hostí. Veľká príležitosť sa naskytla Slovanistom už o pár sekúnd. Katič v strede ihriska napadol navrátilca do zostavy Štajnocha, za čo si vyslúžil päťminútový trest do konca zápasu. V dlhej presilovke mal najskôr veľkú šancu Vondrka, po jeho bekhende však zazvonila iba tyč. Ďalšie nebezpečné pokusy však prišli až v jej závere po strelách Fostera. Hostia zo Záhrebu sa potom zamerali viac na defenzívu a zárodky slovanistických protiútokov hasili ihneď. Do konca prvého dejstva sa tak na želanie domácich fanúšikov už žiaden hráč domácich nepresadil a to ani napriek presilovke, ktorú dohrávali v závere.

Radosť do  Slovnaft arény však už po 47. sekundách druhej tretiny priniesol Ladislav Nagy. Slovan v tom čase ešte dohrával presilovku a do jej konca chýbali tri sekundy. Vondrka krížnou prihrávkou nabil najlepšiemu strelcovi belasých a ten z prvej prekonal Bursta po prvýkrát. Slovan pokračoval v nápore a už o dve minúty mal opäť výhodu o jedného muža v poli naviac. Tú však nevyužil, naopak, Medveščak po jej skončení vyrovnal. Najskôr pohrozil Pelletier, po pár sekundách sa ten istý hráč opäť dostal k strele a vyrovnal. Slovan odpovedal príležitosťami Nedorosta a Fostera po následnej presilovke, pol minúty pred jej koncom mohol skórovať aj Netík. Po návrate vylúčeného hráča Záhrebu na ľad sa faulom previnil Jeglič a hostia ukázali bratislavskému publiku, ako s takouto výhodou treba naložiť.  Segal prepálil od modrej všetko čo mu stále v ceste a otočil skóre zápasu. Horúco pre Slovan bolo už o minútu pri ďalšej presilovke hostí. Tlak Záhrebu však prerušil faulom 15 sekúnd pred jej koncom Palushaj a sily sa vyrovnali. Ani tieto situácievšak nepriniesli zmenu stavu.

Tretia tretina priniesla vzruch po troch minútach. Slovan dostal v tomto čase možnosť presilovky piatich proti trom, ktorá trvala rovnú minútu, potom pokračovala ďalšou minútou piatich proti štyrom. Ani jedna strela v nej však neskončila za Brustom. V hre päť na päť pohrozili hostia, Backlund sa však nenechal vyviesť z rovnováhy. S pribúdajúcim časom sa na hokejky belasých vkrádala nervozita, hostia boli psychicky na koni. Tú ešte viac posilnili šesť minút pred koncom, keď pavučinu v ľavom hornom rohu vymietol Backlundovi krásnou strelou Segal. Slovan už na kontra úder nemal síl, hostia zo Záhrebu nielenže prežili aj ďalšie oslabenie štyri a pol minúty pred koncom, ale zasadili v ňom bezmocnému Slovanu aj štvrtý úder po hrúbke obrany. Fínskemu trénerovi Matikainenovi teda premiéra na lavičke belasých nevyšla, Medveščak tak oplatil Slovanu prehru z prvého kola.

Petri Matikainen, tréner Slovana: “ Gratulujem súperovi k víťazstvu. Čo môžem povedať je, že sme mali množstvo šancí v presilovkách chýbal nám dôraz, musíme popracovať na mnohých veciach. Musíme byť hladnejší po góloch a efektívnejší. Ako viete, moje menovanie sa zbehlo veľmi rýchlo, s tímom sa len spoznávam. Musíme sa dobre pripraviť na piatkovú odvetu v Záhrebe.“