Preview: HC Slovan Bratislava vs. Medveščak Záhreb – zápas č.2

Druhýkrát túto sezónu sa stretávame s naším (geograficky) najbližším súperom, dvojičkou v KHL, chorvátskym Medveščakom Záhreb. Zápas proti tímu z hlavného mesta prímorského Chorvátska začína o 19:00 v Slovnaft aréne.

Klub z nehokejovej krajiny, akou obľúbená letná destinácia Slovákov Chorvátsko pre väčšinu hokejových fanúšikov bezpochyby je, má zaujímavú históriu. Vznikol v roku 1961 z pôvodného tímu SD Záhreb. Zažil vzostupy aj pády. Až do roku 1971 hrával na vonkajšom klzisku, kedy sa konečne presťahoval do uzavretej haly Dom Sportova. V rokoch 1985 a 1991 prišiel kvôli finančným krízam o svojich mecenášov. Hlavne v tom druhom roku stratil Medveščak dokonca status profesionálneho klubu. No aj napriek všetkým problémom dokázali v období 1990 – 2000 získať až sedem titulov v juhoslovanskej a následne chorvátskej najvyššej lige. Od začiatku 21. storočia už dominoval domácemu hokeju a tak začali vyhľadávať väčšie a väčšie výzvy. Najprv to bolo v susednej slovinskej lige, následne v nadnárodnej EBEL lige, až napokon v minulej sezóne vstúpili do ruskej KHL. V 80-tych rokoch pôsobil v klube dokonca aj člen ruskej hokejovej siene slávy a otec olympijskej víťazky v krasokorčuľovaní Mariny Anisinovej, Vyacheslav Anisin.

„Medvedi“ sú v Záhrebe druhým najpopulárnejším klubom po futbalovom Diname. Vo svojej novodobej histórii (nakoľko ako sme už spomínali, do roku 1971 hrali všetky svoje zápasy vonku) odohrali aj niekoľko zápasov pod holým nebom v antickom amfiteátri v prímorskom meste Pula. Boli veľmi populárne a divácky atraktívne (kapacita 7’000 ľudí bola zakaždým vypredaná). Medveščak je tiež druhý najpopulárnejší klub v Európe na sociálnych sietiach po SKA Petrohrad s viac ako 177 tisíc fanúšikmi.

Len nedávno posilnil nášho dnešného súpera Američan Aaron Palushaj, člen bronzového amerického tímu z majstrovstiev sveta vo Švédsku a Fínsku v roku 2013. Tento 25-ročný krídelník strávil väčšinu svojej kariéry v AHL, no má aj skúsenosti z NHL.

Nakoľko sme sa s „medveďmi“ už túto sezónu stretli hneď v otváracom zápase, mnohé informácie si môžete prečítať aj v našom prvom preview tu: https://www.slovanpositive.com/preview-hc-slovan-bratislava-vs-medvescak-zahreb/ . Vtedy sme vyhrali 5:2 po parádnom hetriku Laca Nagya. V nedeľu tiež 21.09. oslávili jubilejné 30. víťazstvo v najlepšej európskej lige a to výhrou 5:1 na domácom ľade proti Lade Togliatti.

Zároveň to bude prvý zápas pre nášho nového trénera, Fína Petriho Martikainena, ktorý len včera podpísal ročný kontrakt s belasými, aby dnes zasadol na lavičku proti zatiaľ najslabšiemu tímu západnej konferencie a nakopol nás opäť na víťaznú vlnu. Dnes musíme vyhrať!

Stretnutie bude tradične odvisielané na kanáli Sport2.

Na včerajšom rannom tréningu chýbal Peter Ölvecký a Patrick White, naopak objavil sa Mário Lunter z Banskej Bystrice.

Zostava:

Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Foster, Bartovič, Surový Jeglič – Starosta, Štajnoch, Hudáček, Bližňák, Netík – Mihalik, Lunter, Šťastný, Murley

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 10b

Celkové skóre: 17:19

Bilancia doma: 1-0-1-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 1-0-1-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 6 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 3 asistencie Matt Murley, Žiga Jeglić

Najlepší hráč: 7 bodov Ladislav Nagy

Najtrestanejší hráč: 12 minúť Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 96 minút

Úspešnosť brankárov: 90,8% Johan Backlund, 89,5% Jaroslav Janus

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 8/4

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16,7% / 89.7%

Zranení hráči: nikto

 

Medveščak Záhreb

Počet bodov: 6b

Celkové skóre: 19:28

Bilancia vonku: 0-0-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-0-0-3 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly Pascal Pelletier

Najlepší nahrávač: 4 asistencie viacerí hráči

Najlepší hráč: 8 bodov Pascal Pelletier

Najtrestanejší hráč: 37 minút Marcel Rodman

Celkový počet trestných minút: 184 minút

Úspešnosť brankárov: 91,9% Barry Brust, 87,2% Mark Dekanich

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 6/9

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 13,3% / 83,9%

Zranení hráči: nikto

4 thoughts on “Preview: HC Slovan Bratislava vs. Medveščak Záhreb – zápas č.2

Pridaj komentár