Na Pasienkoch schytal Inter nepopulárneho kanára

ŠK Slovan Bratislava  vs. FK Inter Bratislava  6:0 (4:0)

Góly:  1. Oršula, 8. Gorosito, 25. Prachár (vla.), 41. Jablonský, 62. Soumah (z pokutového kopu), 77. Kubík

Slovan: Krnáč (59. Greif) – Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský (46. Peltier) – Lásik – Mészáros (48. Kubík), Čermák, Gašparovič (48. Soumah), Oršula (63. Kotula) – Ďuriš

Inter: Lučič (57. Kratochvíl)– Szabo, Prachár (57. Kordoš), Kratochvíl, Kubala, Sokol, Špak, Valovič, Ondrík, Pitra, Bačík

Rozhodovali: Trutz – Roszbeck, Borsányi

Na umelej tráve v areáli Pasienkov sa po deviatich rokoch odohralo bratislavské derby Slovan vs. Inter.  O zápas bol záujem, na malej tribúnke sa objavila aj početná skupinka fanúšikov Interu. Na prvý polčas nastúpila omladina Slovana, tá svojho súpera vôbec nešetrila. Už v 50 sekunde otvoril skóre zápasu nový muž v belasom – Filip Oršula. Slovan bol od úvodu lepším tímom, svoje akcie sa snažil ťahať po krídlách.  Aktivitou hýril hlavne Mészáros. Až po druhom góle belasých z Gorositovej kopačky sa dostali do náznaku šanci aj Internisti. Martin Krnáč, ale zasahovať nemusel.  Najväčšiu šancu Interu v prvom polčase mal Sokol, ale jeho hlavička letela tesne nad Krnáčovu bránu. V polovici prvého polčasu viedol Slovan už 3-0, tretí gól si zrazil do vlastnej brány stopér Prachár. Slovanisti boli pri chuti, po skrumáži v šestnástke pridal štvrtý gól Jablonský, ktorý tak uzavrel polčasový stav.

Cez polčas tréner Chovanec poslal do hry viacero hráčov, Slovan mal hru pod kontrolou, v 50 . minúte mohol vyhrávať 5:0. Lásikovu strelu zastavilo brvno  Lučičovej brány.  Po hodine hry už Slovan viedol päť nula, keď Soumah bezpečne premenil pokutový kop.  Slovan naďalej dobíjal obranu Interu, ktorá odolávala až do 77. minúty, kedy obrovskú chybu Erika Szaba potrestal  Kubík, ktorý nedal Kratochvílovi najmenšiu šancu. Diváci sledovali svižný futbal, Interu su napriek jeho dvom sľubným šanciam skórovať nepodarilo.