Na úvod prehra s obhajcom trofeje

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 7:1 (0:1, 3:0, 4:0)

Góly: 25. Prochorkin (Širokov), 30. Dacjuk (Zub, S. Plotnikov), 37. Kovaľčuk (Hersley, Daciuk), 47.Širokov (Belov, Rykov), 53. Kovaľčuk (Daciuk), 59. N. Gusev  – 17. Viedenský

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Rundblad, Belov, Hersley, Gavrikov, Zub, Rukavišnikov, Rykov – Kovaľčuk, Daciuk, Plotnikov – Karpov, Koskiranta, Širokov – Gusev, Prochorkin, Barabanov – Ketov, Kalinin, Kablukov

HC Slovan Bratislava: Mazanec (Štěpánek) – Švarný, Taimi, Viedenský, Kašpar, Řepík – Ebert, Voráček. Smoleňák, Genoway, Buchtele – Kozák, Bačík, Hrnka, Mikúš, Skalický – Černý, Hedera, Šťastný, Ramstedt, Hlinka

Rozhodca: Lavrentev, Fatejev – Palej, Ponamarenko. Vylúčenia 5:7, Presilovky 1:0, Oslabenia 0:0

SKA nezačal náporom, Slovan dobre bránil. Mazanec dobre zasiahol v siedmej minúte proti Plotnikovovi. Slovan Koskinena ohrozil po peknej Smoleňákovej prihrávke na Genoway, ten úspešný nebol. Vzápätí oba celky nevyužili početné výhody. Tri minúty pred koncom prvej časti zabojoval Viedenský, ktorý presnou strelou otvoril skóre. Už o pár sekúnd mohol zvýšiť Smoleňák, Koskinen si dal pozor. Slovan bol pri chuti, ale Kovolčuk bombou Mazanca neprekonal.

V úvode druhej hral Slovan oslabený. SKA zamkol belasých do tretiny, výborný Mazanec svoj tím podržal. V závere oslabenia unikal Řepík, Koskinen jeho pokus kryl. Vyrovnávajúci gól v 25.minúte zaznamenal Prochorkin. Misky váh na domácu stranu v polovici zápasu otočil Dajcuk.Slovan mohol vyrovnať, ale Hrnka v nájazde neuspel. Na opačnej strane SKA bleskovo využil presilovku, keď trafil Kovaľčuk. V závere druhej časti hrali belasí 4.minútovú presilovku. Smoleňák neuspel proti Koskinenovi.

V tretej tretine Slovan dohrával presilovku, Taimi v dobrej šanci nedokázal znížiť. Slovan sa snažil znížiť, domáci si svoj náskok strážili, aby 13 minút pred koncom zvýšil Širokov. Akúkoľvek snahu belasých eliminoval piatym gólom Kovaľčuk. Viedenský poslal do šance Řepíka, Koskinen vytiahol skvelý zákrok. Skóre navýšil v presilovke Gusev. Ten istý hráč pečatil na konečých 7:1.