Prijme Višňovský Říhovu ponuku?

Ľubomír Višňovský sa so svojou kariérou rozlúčil naozaj veľkolepo. V Bratislave mu na ľade, kde strávil časť svojej kariéry aplaudovalo 10.055 divákov. Tí videli naozaj skvelú prehliadku legiend Slovana i slovenského hokeja. „Dúfam, že to bolo všetko v poriadku a že si to každý užil tak ako ja.Veľká vďaka všetkým, ťažko sa mi na záver hovorilo, nič som si nepripravoval. Bolo to spontánne. Možno som na veľa ľudí pri ďakovčke zabudol, snáď mi to prepáčia, ale v mojich hlavách a srdciach sú. Raz ich určite vymenujem,“ povedal tesne po zápase Ľubomír Višňovský, torý dostal počas zápasu niekoľko darčekov. Jeden mu v podobe podprsenky venoval Marián Gáborík, ktorý tak narážal na Višňovu prsnú muskulatúru, Žigo Pálffy potom čerstvému štyridsiatnikovi hodil do tváre smotanovú tortu. „Podprsenku od Maja vyskúšam, uvidíme, či trafil. Možno ju zobral priateľke Ivane, neviem (smiech). Žiga som videl, ale prijal som to, chalani sa aspoň zabavili (úsmev). Nikdy som nedostal tortu do tváre,“ prezradil čerstvý štyridsiatnik.

visna

Višňovskému sa tlačili slzy do očí pri úvodnom ceremoniáli, neskôr pri spomienke na Paľa Demitru, na konci aj pri samotnej rozlúčke s publikom za prítomnosti svojich najbližších. A to všetko pred plným hľadiskom. „To je to, prečo ma to napĺňa a prečo sa mi ťažko odchádza od hokeja. Pocity boli neuveriteľné, opäť som sa cítil ako profesionálny hráč. Aj to, že som v závere sezóny nastupoval s bolesťami bolo iba kvôli ľuďom. Bol to nádherný zážitok, zažili sme spolu krásny večer,“ neskrýval dojatie ani po zápase.

Hokejovú kariéru teda jedna z ikon Slovana ukončila už aj oficiálne, v jeho službách by sme však „Višňu“ mohli vidieť aj naďalej. „Volal mi tréner Říha, či by som nechcel mať na starosti obrancov v A-mužstve, ponuku mám aj z manažmentu. Neviem, kam ma to zaveje, ešte sa na takúto prácu veľmi necítim. Kontaktovali ma aj Zdeno Cíger s Robom Švehlom, nechám si čas na premyslenie,“ prezradil lúčiaci sa Ľubomír Višňovský.

Pridaj komentár