Na Záhorí sme neudržali polčasové vedenie, zo Senice si vezieme iba bod (VIDEO)

FK SENICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:1 (0:1)

ŽK: 63. Pillár, 83. Kosorin – 43. Saláta, 56. Podaný

Divákov: 2413

Senica: Šulla – Pavlík, Komara (85. Ventúra), Kontár, Mráz – Dolný, Pillár, Hlohovský, Hušek (13. Hromada) – Kosorin, Čunta.

Slovan: Krnáč – Gorosito, Hudák, Podaný, Saláta – Sekulić, M. E. González (60. Štefánik), Mészáros (74. Kubík), Milinkovič – Priskin (58. Zreľák), Vittek.

Rozhodovali: Hrčka – Weiss, Hancko.
Slovan začal v Senici veľmi aktívne. Do prvých desiatich minút niekoľkokrát pohrozil útočným výpadom, za zmienku stoja najmä pokusy Priskina a Vitteka. Z tejto aktivity napokon padol aj úvodný gól stretnutia. Milinkovič v 32. minúte zakrútil loptu do pokutového územia, Hudák ju poslal hlavou k ľavej žrdi  a Gorosito ju ešte jemným tečom dopravil za senického brankára Šullu. Srbský záložník mohol o pár minút skórovať aj sám. Sekulič dlhou loptou vysunul na pravom krídle svojho krajana Milinkoviča, ktorý obhodil vybehnuvšieho Šullu, lopta sa však iba odrazila od ľavej žrde. V závere polčasu mohol zo štandardnej situácie vyrovnať Hlohovský, zo sľubnej pozície však neuspel.
V druhom polčase Slovan spočiatku pohodlne bránil svoj náskok a nedovoľoval domácim dostávať sa pred Krnáča. V 58. minúte po prvýkrát striedal, po zranení sa do hry dostal Zreľák. Vzápätí však musel tréner Tittel striedať opäť, keď Gonzaleza skolili kŕče. Krátko na to sa Seničania takmer dostali do zakončenia, Hromada našťastie tesne pred Krnáčom loptu minul. V 65. minúte volala po góle opäť štandardná situácia Milinkoviča, Hudák však v gólovej pozícii stál v ofsajde. V 68. minúte sa ale domácim podarilo vyrovnať. Hudákov odkop po dlhom centri skončil katastrofálne, Mráz si vzápätí „posadil“ na zem Salátu a pohodlne skóroval. O pár minút Krnáč zasahoval ťažkým zákrokom po strele Komaru. Desať minút pred koncom sa do veľkej šance dostal Milinkovič, Šulla však Záhorákov zachránil a strelu kapitána belasých vytesnil. V 86. minúte unikol po pravej strane Dolný, našťastie pre Slovan v koncovke totálne zlyhal. V závere ešte zaujala Milinkovičova tečovaná strela z priameho kopu, po ktorom bol v šestnástke domácich malý závar, body sa však napokon delili.
Dušan Tittel (ŠK Slovan Bratislava): „Kľúčovým momentom zápasu bolo, keď Milinkovič išiel sám na bránu a lopta len opečiatkovala žrď, bolo by už 2:0. Senica statočne bojovala, snažila sa hrať kombinačný futbal. Mrzí nás naša detinská chyba, ktorú sme urobili pri inkasovanom góle, myslím, že remíza je v poriadku. V druhom polčase prišli naše striedania na posilnenie útoku, myslím, že zápas sme kontrolovali až do inkasovaného gólu, následne prišli šance Senice, ktorá bola blízko k druhému gólu. Okrem remízy nás mrzí aj zranenie Gonzáleza.“

FOTO TASR – Lukáš Grinaj, VIDEO: TV Huste