Na závere jesene postup do pohárového štvrťfinále (VIDEO)

Posledným súťažným vystúpením futbalistiek Slovana Bratislava v jesennej časti ročníka bol súboj druhého (osemfinálového) kola Slovenského pohára žien. Táto fáza pohára sa hrá na jeden zápas a slovanistky sa v nej predstavili na ihrisku druholigových Nových Zámkov. Belasé mali výborný vstup do duelu, keď sa dvoma gólmi v 7. minúte po strele Simony Bačovej a v 8. minúte po strele Kataríny Niňajovej dostali do rýchleho vedenia. Následne v priebehu prvého polčasu predviedli viacero pekných ofenzívnych akcií, avšak už bez gólového efektu. V druhom dejstve akoby na naše futbalistky doľahlo určité uspokojenie. Aj preto sa tréner Martin Masaryk v 57. minúte rozhodol naraz vystriedať až päticu hráčok. Zakrátko na to zvyšovala stav na 3:0 Natália Adamecká, pre ktorú to bol premiérový presný zásah v kategórii žien. Tento gól však domáce nezlomil a jedenásť minút pred koncom zápas ešte zdramatizovali, keď loptu dopravila do siete Noémi Pintérová, a neskôr mali ešte jednu veľkú šancu, ktorú zneškodnila brankárka Dominika Rezeková. Slovanistky si však víťazstvo i postup postrážili. Zaujímavosťou tohto stretnutia je, že Nové Zámky mali vekovo veľmi rôznorodú zostavu a okrem viacerých veľmi mladých hráčok v nej figurovali aj staršie ročníky, pričom kapitánkou tímu bola 47-ročná veteránka Monika Geržová.

FC UNION NOVÉ ZÁMKY – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:3 (0:2)

Góly: 79. Pintérová – 7. Bačová, 8. Niňajová, 63. Adamecká.

Zostava Slovana: Rezeková – Bačová, Bytčánková (57. Pucherová), Čermáková (57. Májovská), Pračková (57. Pribilová) – Hollá (C) – Kaláberová, Ščasnárová – Adamecká, Švecová (57. Čahojová), Niňajová (57. Sandtnerová).