Urobíme všetko pre dobrý výkon a dobrý výsledok

Futbalisti Slovana nastúpia na svoj štvrtý zápas v Konferenčnej lige. O postup zo skupiny zabojujú na Gibraltári, kde sa stretnú s Lincolnom Red Imps. Pôjde už o štvrtý vzájomný duel s týmto súperom počas aktuálnej sezóny. Situácia v tabuľke je pred štvrtým hracím dňom nasledovná – prvý PAOK FC získal 7 bodov, druhý FC Kodaň 6 bodov, tretí Slovan 4 body a štvrtý Lincoln zatiaľ čaká na bodový zisk. Priamy prenos zo stretnutia, ktoré začína o 18:45 odvysiela RTVS (Dvojka).

„Pre nás je to veľmi dôležitý zápas. Vieme, po čo sme sem prišli, pri matematike a vývoji tabuľky to budeme mať stále vo svojich rukách, ak zajtra vyhráme. Urobíme všetko pre dobrý výkon a dobrý výsledok. V takom prípade budeme mať šancu postúpiť, pokiaľ by sa nám to nepodarilo, boli by šance malé. Uvedomujeme si, že Lincoln bude hrať dobrý futbal na veľkej emócii, celkovo hrajú lepšie a lepšie. Majú zopár kvalitných hráčov, ale taktiež majú dobrý tímový duch, a budú nás chcieť zdolať, vidia v tom veľkú príležitosť. Hrajú s vášňou, majú nebezpečných hráčov, opäť spomeniem Walkera, ktorý proti mne skóroval v reprezentácii a taktiež naposledy, keď sme tu hrali,“ povedal pre klubový web Vladimír Weiss st. a pokračoval: „Vieme, čo nás čaká, hrali sme s Lincolnom už trikrát, ja čelím gibraltárskemu tímu už piatykrát. Majú veľa reprezentantov, prakticky totožných hráčov, ktorých poznám už 3-4 roky. Musíme sa zodpovedne pripraviť a k zápasu veľmi dobre pristúpiť. Uvedomujeme si, že kvalita by mala byť na našej strane, ale ak nebudeme behať a bojovať tak ako domáci, budeme to mať veľmi ťažké. Preto budem apelovať na mužstvo, aby do toho dalo charakter a srdce, čo je naša povinnosť, a potom sa prejaví kvalita. Bez toho to však nepôjde„.

Podmienky na Gibraltári sú v mnohom špecifické, no futbal je tu na vzostupe, čo sa prejavuje aj na tom, s akým nasadením domáci organizačne pripravujú tento európsky zápas. Medzi špecifická môžeme zaradiť umelú trávu či vietor. Belasí si tieto podmienky vyskúšali v auguste, vtedy však panovali veľké a nie príjemné horúčavy. Zápas proti Trenčínu odohrali na umelej tráve, čo poslúžilo mužstvo ako dobrá príprava na tento zápas.

„Ihrisko je to isté, tribúny taktiež, podmienky sú prakticky rovnaké. Pri silnom vetre sa nehrá ľahko, ale to platí pre oba tímy. Ak chceme byť v skupine úspešní, tak musíme urobiť maximum pre víťazstvo. Verím hráčom, že majú kvalitu, aby sme to dokázali. Musíme však byť perfektne pripravení, ukázať emóciu, a potom príde spomínaná kvalita,“ vyhlásil Vladimír Weiss st., ktorý ozrejmil aj zdravotný stav tímu. „Do mužstva pribudol Uche Agbo, vrátil sa po malom zranení a týždennej pauze, ale už je s nami. Nie je tu Joeri de Kamps, ktorý má ťažkosti s bedrovým kĺbom a mal bolesti, necestoval s nami. Okrem dlhodobo zranených hráčov je mužstvo prakticky pokope,“ uzavrel tréner belasých.

Kabínu zastupoval na tlačovej konferencii Guram Kašia. „Už sme s Lincolnom trikrát hrali, vždy som registroval ich silu. Chcú hrať agresívny a atraktívny futbal, pre gibraltársky futbal je pozitívne, že sa dostali do skupiny. Každý najbližší zápas v skupine je pre nás mimoriadne dôležitý. Vieme, že to nebude ľahké, no mali sme dobrý posledný mesiac a verím, že sme v dobrej forme, aby sme v nej mohli zajtra pokračovať,“ vyhlásil Guram Kašia.

FOTO: skslsovan.com

Pridaj komentár