Návrat, na ktorý sme čakali

Ľubomír Višňovský sa dohodol na účinkovaní v tejto sezóne so Slovanom Bratislava. „Mám určité zdravotné problémy a neviem, koľko zápasov mi tento stav umožní odohrať zápasov. Som však rád, že mi Slovan umožnil hrať za takýchto podmienok, pretože aj on ide do rizika. S Marošom Krajčim som mal už dávnejšie dohodu, že keď sa bude blížiť záver mojej kariéry, tak ju dohrám v Slovane.“ Týmito slovami privítala ikona Slovana novinárov na utorňajšom brífingu. Prvá otázka na Višňovského teda smerovala tým smerom, kedy ho budú môcť fanúšikovia vidieť v zápase. „Priznám sa, že som od návratu z Chicaga netrénoval kvôli zdravotným problémom. Včera som bol po prvýkrát na ľade a myslím si, že potrebujem aspoň tri týždne. Ak sa nič nestane a telo vydrží, mohol by som o tri týždne nastúpiť. Slovan čaká reprezentačná prestávka, takže po nej by sme mohli s trénerom a lekármi všetko naplánovať na môj prvý zápas. Hráme vtedy s CSKA, bolo by to pekné, pekný návrat pre mňa. Dúfam, že sa mi to sa splní,“ prezradil Višňovský. Ten svojim rozhodnutím potešili nejedného fanúšika Slovana a ak doteraz hala nebola vypredaná v každom zápase, tak hokejista jeho formátu sľubuje „plný dom“ v každom zápase. „Rozhodol v prvom rade fanúšik. Ja som sa tu cítil veľmi dobre keď bol lock-out v NHL. Chcel som tu vtedy dohrať sezónu. A ja som chcel takéto pocity ešte zažiť. Hokej hrám od malička a ak sa človek zapíše do sŕdc fanúšikov, je to pre športovca tou najkrajšou odmenou. Tá eufória vyvoláva vo mne príjemné spomienky, aj preto som oznámil návrat do Slovana,“ potešil Višňovský svojím rozhodnutím. 

Visna
Brífing Ľubomíra Višňovského však priniesol aj negatívne správy. „Všetci vedia, že mám problémy s chrbtom, konkrétne v spodnej časti. Prvá myšlienka bola tá, že ohlásim koniec. Priznám sa. Ale tým, že sme si sadli s Marošom Krajčim a takto sme sa dohodli, rozhodol som sa, že ešte nie. Aj manželka sa ma spýtala, či si predstavujem takýto záver. Snažím sa urobiť všetko pre to, aby som zažil všetko, po čom hokejista túži. Potlesk, pot, nadávky, víťazstvá,“ oznámil populárny „Višňa“. Zdravotné problémy u neho pretrvávajú už dlhšie a trápili ho aj vo vlaňajšej sezóne. „Bolesť chrbta mi vyráža až do pravej nohy a potom mám problém s pohybom. Teraz „fungujem“ dva týždne a cvičím tak, aby telo vydržalo záťaž. Dúfam, že návratom nič neriskujem. Komunikoval som s lekármi u nás aj v zahraničí. Zhodli sme sa, že keď budem telo zaťažovať rozumne, mohol by som hrať hokej.“ V diskusiách medzi fanúšikmi sa objavili aj názory, že by mal obranca belasých hrávať iba v domácich zápasoch. Višňovský je však pripravený aj na tripy. „Patria k hokeju. Nie je to nič príjemné, ale občas treba vypadnúť z domu,“ usmieval sa. Na spoluhráčov sa teší, v kabíne si našiel miesto vedľa momentálne zraneného Ladislava Nagya. „Je s ním veľká sranda, miesto v mám práve vedľa neho. S mnohými chalanmi sa zoznamujem, teším sa ešte na Samka Petráša, to je ikona Slovana. S trénerom Říhom som hovoril, viem čo si predstavuje a ako by to malo vyzerať. Poznáme sa, rešpektujem ho,“ povedal 911-násobný účastník zápasov v NHL.
Visnovsky_L
39-ročný hráč priznal, že mal aj iné ponuky, ako tú zo Slovana. „Áno, bolo ich viac. Z KHL nie, ale z Európy áno. Ale je to zrejme môj posledný rok v kariére. Mal som s Marošom Krajčim dohodu, že poslednú sezónu odohrám za Slovan. Myslím, že nastal ten čas,“ dal jasný odkaz dlhoročný slovenský reprezentant, ktorého sme mali v posledných zápasoch možnosť vidieť v hľadisku. Práve z tohto miesta pozorne sledoval hru svojich nových spoluhráčov. „V poslednej dobe sa Slovan rozohral, hrá lepšie. Dúfam, že im pomôžem. Sledoval som Barkera, ten je veľmi šikovný, má dobrú strelu. A páči sa mi aj ako hrá Miško Sersen. Ja dúfam, že budeme fungovať. Musím sa hlavne zohrať s kolektívom, nebude to sranda,“ vyslovil sa Višňovský, ktorého by sme mali na ľade vídavať opäť so svojim obľúbeným číslom sedemnásť. „Dúfam, že mi ho Samo Petráš odložil a že čaká na mňa,“ dúfala staronová posila.
My veríme, že zdravotné problémy u Višňovského neprepuknú do takého štádia, aby stihol odohrať iba pár zápasov. „Odhadnúť sa to nedá. Nechcem hovoriť, akú mám dohodu s lekármi a čo mi povedali. Keď skončím definitívne, potom sa o tom môžeme porozprávať. Teraz to nemá význam. Je to však zrejme moja posledná sezóna. Teraz chcem odohrať nejaké zápasy za Slovan,“ dodal záverom Ľubomír Višňovský.

Pridaj komentár