Návraty k zápasom z Federálnej ligy!

Vráťme sa do minulosti, kedy zápasy medzi Slovanom a Spartou boli ozdobou ligy, divácky atraktívne zápasy boli zárukou dobrého futbalu. Obzrime sa do 90-tych rokov. Za Slovan v tom čase hrali hráči ako Tomáš Stúpala (dlhoročný kapitán), Ondrej Krištofík, Vladimír Kinder, Alexender Vencel ml., Miloš Glonek a ďalší, v neposlednom rade sme mali Petra Dubovského! Na lavičke stál charizmatický Dušan Peter Galis.

V majstrovskej sezóne 1991/1992, v ktorej sme získali titul po 17 rokoch sme sa so Spartou stretli dvakrát. Paradoxne domáce prostredie nebolo výhodou ani pre jedného z aktérov zápasu.  V tejto sezóne sa hral vlastne prvýkrát úradne profesionálny ročník. Hráči podpísali s klubom na papieri profesionálne zmluvy, bolo ich 21. Už neboli vedení ako amatéri.

Káder Slovana tvorili: Vencel ml, Stúpala, Glonek, Kinder, E.Varga, Lancz, Chvíla, Krištofík, Pecko, J.Timko, Dubovský,Ženiš, Gostič, Juriga, Juščák, Chytil, Kondarela, Pokrývka, Žiga, Haraoui.

V Prahe vyhrali belasí 2:1, za Slovan sa presadili Ľudovít Lancz a Peter Dubovský. Ani jeden už nie je medzi nami :(.

Slovan nastúpil v tejto zostave: Vencel ml., Stúpala, Glonek, Kinder, Chvíla, E.Varga, Lanzc, Pecko, Krištofík,  Dubovský, J.Timko

V domácej odvete na jar Slovan prehral so Spartou 0:3! Aj napriek tejto prehre Slovan získal titul! Peter Dubovský sa stal s 27 gólmi najlepším strelcom ligy! Zápas sledovalo 43 000 divákov.

Video z toho to zápasu.

Zostava Slovana: Vencel ml, Stúpala, Glonek, Kinder, Juriga, Chvíla, Pecko, Lanz, Krištofík, Dubovský, J.Timko

Góly : Siegl 2, Němeček.

O rok neskôr v sezóne  1992/1993 ŠK  Slovan prehral na Sparte 0:3, doma remizoval 1:1. 63. ročník bol po rozdelení ČSFR posledným pre Slovan vo federálnej lige. ŠK Slovan Bratislava obsadil tretie miesto, majstrom sa stala Sparta pred mestkým rivalom zo Slávie.

Základný káder pozostával z týchto hráčov: Vencel ml., Kakaš, Kinder, Stúpala, Kitka, Hornyák, Pecko, Chvíla, Klinovský, Krištofík, Dubovský, J.Timko, Haroui, Maixner, Cchovrebov, Juriga, Glonek, Zeman, Chytil, Tittel, Moravec, Strelec.

Peter Dubovský sa stal s 24 gólmi najlepším strelcom ligy!

AC Sparta Praha – ŠK Slovan Bratislava 3:0.

Góly Siegl 2, Dvirnik – video zo zápasu

Zostava: Vencel ml, Stúpala, Kitka, Kinder, Chvíla, Moravec, Pecko, Krištofík, Dubovský, J.Timko, Haroui

ŠK Slovan Bratislava – AC Sparta Praha 1:1

Belasí remizovali na jar doma 1:1, hrozilo, že skrz snehovú kalamitu sa zápas neodohrá, vďaka divákom, ktorí pomohli s odhŕňaním Tehelného Pola sa stretnutie odohralo. Vedúci gól rudých strelil Vonášek. Vyrovnávajúci gól zaznamenal Erik Chytil. Stretnutie sledovalo 12 739 divákov.  Video zo zápasu.

Zostava : Vencel ml, Stúpala, Tittel, Kinder, Juriga, Chytil, Pecko, Krištofík, Klinovský, J.Timko, Gostič, Maixner

Posledné merianie síl so Spartou Praha bolo pred rokom na Letnej.

Slovan prehral tesne o gól 0:1. Jediný gól zápasu strelil Mareček.  Video zo zápasu.

Zostava : Putnocký – Vrablec, Niňaj, Gorisito, Bagayoko – Kladrubský (77. Jakúbek) – Milinković (68. Hlohovský), Halenár (63. Grendel), Žofčák (80. Serra) – Vittek – Fořt (46. Meszáros).

zdroj videi: youtube.com

foto zdroj: wikipedia.org

Pridaj komentár