Neftechimik Nižnekamsk – HC Slovan Bratislava 1:3 (0:1,0:1,1:1)

Góly a asistencie: 52. J. Alchevsky – 8. Nedorost (Bližňák, Baranka), 25. Tičar (Jeglič, Nagy), 43. Netík (Nedorost)

Neftechimik: Sudnicin (43. Kolppanen) – Eronen, Berezin, Jevsejenkov, Kosmačov, Belov, Guskov, Bryncev, Mnichovič – Stapleton, Polygarov, Milovzorov – Hennessy, Koroľuk, Rybin – Žukov, Kulikov, Stepanov – S. Alchevsky, Chochriakov, J. Alchevsky.

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Štajnoch, Sigalet, Baranka, Sersen, Foster, Starosta, Mihalik – Hudáček, Surový, Bartovič – Vondrka, Nedorost, Netík – Nagy, Tičar, Jeglič – Bližňák, White, Lunter.

Rozhodovali: Beljajev, Ščeňov – Gordenko, Tomilov Vylúčení: 6:8 na 2 min., Koroľuk /Nižnekamsk/ 10 min. za úder do hlavy. presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0.

Slovan začal na ľade Nižnekamska aktívne a boli to hráči belasých, ktorí po prvýkrát trafili priestor bránky. Po troch minútach dokonca Slovan viedol na strely 5:0. Domáci zareagovali šancou Polygalova, po ktorej mali možnosť prvej presilovky v zápase. Po minúte sa však sily vyrovnali a po následnom vzájomnom vylúčení mali naopak k dispozícii minútovú presilovku belasí. Tesne pred jej koncom vyslal strelu od modrej čiary Baranka, puk sa následne od Bližňáka dostal k Nedorostovi a ten otvoril skóre – 0:1. Domáci mohli odpovedať v ďalšej početnej výhode, Backlund však niekoľko pokusov Neftechimiku zlikvidoval. Po prvej tretine si tak Slovan udržal najtesnejší náskok.

Druhú tretinu odštartoval opäť prvou strelou Slovan, konkrétne Netík. Šancu domácich o pár minút zlikvidoval výborným obranným zákrokom Štajnoch. Slovan po tomto momente začal na ľade dominovať, mal častejšie puk na svojich hokejkách. To napokon demonštroval v 25. minúte, keď Jeglič v prečíslení našiel svojho kolegu v útoku Tičara, a ten zavesil puk pod brvno Sudnicinovej bránky. V ďalšej sľubnej šanci sa útok Slovincov s Nagyom predstavil v 34. minúte, keď po peknej kombinácii musel v poslednej chvíli hasiť nebezpečenstvo Sudnicin. Jeho náprotivok Backlund potom podržal Slovan niekoľkokrát po sebe v závere druhej tretiny, kedy mali domáci niekoľko šancí podporených aj presilovými hrami po vylúčeniach Vondrku a Nagya.

Aj tretia tretina začala lepšie pre Slovan. Po troch minútach od jej začiatku prebral na červenej čiare puk Netík, nakorčuľoval si do výhodnej pozície a krásnou strelou k žrdi zvýšil na 3:0. To už domáci hráči ťažko niesli, Sudnicin sa nechal vystriedať a Alchevsky vzápätí zbytočne napadol Tičara. Obaja brankári sa potom predviedli po šiestich minútach, najskôr sa zaskvel Kolppanen po strele Bartoviča, Backlund zasa po šanci Polygalova. Čisté konto však švédsky legionár v drese Slovana neudržal. Necelých deväť minút pred koncom pri vlastnom oslabení po chybe obrany vlial nádej domácim Jaroslav Alševsky. Vzápätí mohol zvýšiť Vondrka, ktorý sa rovnako po chybe obrany dostal k puku, vo výbornej pozícii však neprestrelil Kolppanena. Šancu však mali opäť aj domáci, Eronen našťastie tesne pred Backlundom nespracoval puk. To bolo z oboch strán posledné väčšie vzrušenie pred jednou z brán a pre Slovan to znamenalo druhú výhru v rade, tentokrát za tri body.

Ohlasy hráčov a  trénera k zápasu zdroj: hcslovan.sk

Petri Matikainen: Odohrali sme dobrý zápas, hrali sme organizovane, koncentrovane a tímovo takmer celých 60 minút s výnimkou pár chýb. Na zápas sme sa dobre pripravili a hráči dodržali pokyny, ktoré sme im s trénermi povedali pred zápasom. Som rád, že postupne sa začíname prezentovať hrou, ktorú chceme hrať. Teší nás, že z ďalšieho zápasu na tripe získavame tri body.

Rok Tičar: „Začali sme presne tak, ako sme si povedali pred zápasom: dôrazne, agresívne, jednoducho a s častou streľbou. Chodili sme pred bránku, navzájom si pomáhali a dobre korčuľovali. Odmenou bol prvý gól. V tejto hre sme pokračovali aj v druhej tretine a v podstate po celých šesťdesiat minút. Nebol to ľahký zápas, aj súper bojoval až do konca, ale dnes sme boli silnejší, kolektívnejší a získali sme cenné tri body.“

Václav Nedorost: „Tréner sa rozhodol dať nás v tomto zápase dohromady troch Čechov. Doteraz nám to ani jednému príliš nešlo. Mali sme hrať viac s pukom, u nich v obrannej tretine a verili sme, že spolu niečo vymyslíme. Bol to ťažký zápas, Nižnekamsk hrá v posledných zápasoch tiež tak trochu v kŕči. Som rád, že naša lajna dnes prispela k víťazstvu dvomi gólmi, pretože v posledných zápasoch sa presadzovala viacmenej iba lajna Roka Tičara, takže musíme sa pridať aj ostatní, a to sme dnes urobili. Zaplať pánboh za toto víťazstvo.“

Johan Backlund: „Po celý zápas som sa cítil veľmi dobre. Dôležité bolo streliť prvý gól, čo sa nám podarilo, a nemuseli sme my dobiehať súpera, ale oni nás. Hrali sme presne tak, ako sa zvyknú hrávať úspešné zápasy vonku na tripe. Aj keď sme sa v tretej tretine dostali do väčšej defenzívy, nemal som obavy o výsledok, keďže sa nám naďalej darilo nebezpečne zaútočiť. Až po tom inkasovanom góle už bolo cítiť trochu únavu, ale tri dôležité body sme uhájili.“

9 thoughts on “Druhé víťazstvo v rade pre Slovan, belasí strieľali góly v každej tretine (VIDEO)

• 22. októbra 2014 at 22:49
      Permalink

Zdielam presne tento nazor momentalne. Musime sa bodovo chytit, psychika pojde automaticky nahor.
      Potrebujeme v brankarovi oporu, potrebujeme tretiu lajnu, potrebujeme Nedorosta, Murleyho, pretoze niektori na to nemaju a podaktori su mimo fazonu.

• 23. októbra 2014 at 10:23
            Permalink

Urcite, ked vidis ze brankar nechyti nic naviac tak sa musis viac sustredit na obranu a chybaju sily vpredu. Nie nadarmo sa hovori ze vykon Brankara je zakladom kazdeho uspesneho vysledku..

• 23. októbra 2014 at 10:29
            Permalink

Veru, vid prva sezona napriklad.. S podpriemernym brankarom by ani taky Petrohrad vela vody nenamutil, snad sa obaja chytia, tvoj vyraz „ako na hojdacke“ je na posledne 3-4 zapasy este mierny.