Preview: Neftechimik Nižnekamsk vs. HC Slovan Bratislava

Tretí zápas v rámci nášho tripu po kluboch Charlamovej divízie sa odohrá dnes na ľade Neftechimiku v SCC Arena v Nižnekamsku o 19:00 miestneho času (17:00 SELČ). Pôjde o tabuľkovo najslabšieho súpera, ktorý sa aktuálne nachádza na predposlednom mieste východnej konferencie a celkovo tretí najslabší tím KHL.

História

Neftechimik bol založený v roku 1968 robotníkmi miestnej ropnej spoločnosti. Vo svojej histórii nezaznamenali žiadne výraznejšie úspechy. Do najvyššej ruskej súťaže sa prebojovali až v roku 1995. Za šesť sezón v KHL okúsili play-off štyrikrát. Najlepší výsledok dosiahli hneď v druhej sezóne, keď prešli cez prvé kolo, v semifinále následne stroskotali na Ufe. V minulej skončili až na 12-tom mieste východnej konferencie, poslední v Charlamovej divízii. Najlepším hráčom, ktorý je z liahne tohto tímu a na ktorého môžu byť právom hrdí, je mladý Nail Jakupov, draftová jednotka z roku 2012.

Hráči

Prostredie Nižnekamsku nie je neznáme pre viacerých Slovákov či Slovanistov. V minulosti tam hral Tomáš Starosta, niecelé dve sezóny si odkrútil aj Tomáš Netík. Minulú sezónu nosil na svojej hrudi kapitánske C-čko Martin Cibák. Ďalšími Slovákmi, ktorí sa objavili v drese Neftechimiku sú napríklad aj Roman Kukumberg, Branko Radivojevič alebo Miroslav Lažo. Cez leto prešiel tím výraznou obmenou kádra. Nižnekamsk opustili z tých zaujímavejších mien Tomáš Netík, Petr Koukal, Andrei Taratukhin. Naopak posilnili predovšetkým o legionárov, menovite Fíni Teemu Eronen a Ville Kolppanen, Američania Josh Hennessy a Tim Stapleton, ktorý  bol na posledných majstrovstvách sveta dokonca kapitánom výberu USA alebo Andrei Stepanov, ktorý sa predviedol v dobrom svetle na tom istom medzinárodnom podujatí. Títo hráči by sa mali postarať o lepšiu hru a umiestnenie v tejto sezóne.

Vzájomné zápasy

Až tri zo štyroch vzájomných zápasov sa neskončili v riadnom hracom čase. Bilancia je vyrovnaná, keď obaja dnešný aktéri vyhrali po dva zápasy, no iba my sme jeden z nich dokázali vyhrať v riadnom hracom čase. V minulej sezóne sa nám darilo predovšetkým v druhej tretine, keď v obidvoch prípadoch sme strelili v tejto časti hry až tri góly. Zdá sa tak, že Nižnekamsk má ešte horšie druhé tretiny ako belasí, čo by sme mali patrične využiť.

Zaujímavosť na záver

Len pred šiestimi dňami vyhodili fínskeho trénera Heikkilu pre nepresvedčivé výkony a tím tak dočasne vedie generálny manažér Rafik Jakubov.

Neftechimik má po Admirale Vladivostok druhú najhoršiu hru v oslabení. Keď k tomu prirátame ich veľmi slabú formu, fakt, že naši dvaja hráči poznajú tamojšie prostredie (Netík, Starosta) a štatistickú zaujímavosť, že vždy prvý vzájomný zápas v sezóne s týmto súperom Slovan vyhral, malo by to priniesť ďalšie body, ktoré potrebuje nielen klub, fanúšikovia, ale aj hráči kvôli zvýšeniu sebadôvery. Dnes to musí byť za tri body!

Zápas bude odvysielaný na Sport2 od 16:45.

Zostava:

Backlund– Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster – Bartovič, Surový, Hudáček – Vondrka Nedorost, Netík – Jeglič, Tičar, Nagy – Lunter, Bližňák, White


Ďalšie zaujímavé informácie
:

Neftechimik Nižnekamsk

Počet bodov: 15b

Celkové skóre: 51:66

Bilancia doma: 2-1-2-8 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-2-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 7 gólov Dan Sexton, Pyotr Khokhryakov

Najlepší nahrávač: 9 asistencií Dan Sexton, Alexander Yevseyenkov (D)

Najlepší hráč: 16 bodov Dan Sexton

Najvyťažovanejší hráč: 23:32 minút Teemu Eronen

Najtrestanejší hráč: 16 minút Tim Stapleton, Josh Hennessy

Celkový počet trestných minút: 182 minút

Úspešnosť brankárov: 90,3% Alexander Sudnitsin, 88,2% Ville Kolppanen

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 13/22

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 18,1% / 72,2%

Zranení hráči: Dan Sexton, Pavel Zdunov


HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 23b

Celkové skóre: 44:50

Bilancia vonku: 4-1-0-5 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 0-1-0-4 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 12 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 7 asistencií Ladislav Nagy, Rok Tičar

Najlepší hráč: 19 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:38 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 26 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 228 minút

Úspešnosť brankárov: 90,6% Jaroslav Janus, 88,3% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 15/12

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16,7% / 86,7%

Zranení hráči: Andrej Šťastný, Matt Murley, Peter Ölvecký

One thought on “Preview: Neftechimik Nižnekamsk vs. HC Slovan Bratislava

Pridaj komentár