Priemerná návštevnosť hokejových klubov

Iba nedávno sme vám priniesli článok o diváckom záujem v rámci KHL. V aktuálnom vydaní rebríčku hokejových klubov s najvyššou priemernou návštevnosťou na domácich zápasoch v základnej časti, ktorý každoročne zverejňuje Medzinárodná hokejová federácia IIHF, sa Slovan umiestnil na lichotivom 12. mieste s priemerom 8 819 divákov na zápas. V TOP10 belasých preskočil účastník najvyššej nemeckej súťaže DEL Hamburg Freezers o 200 divákov na zápas. V rámci KHL patrí Slovanu 5. priečka z 28 klubov, pred sa tradične dostali iba SKA Petrohrad, Dinamo Minsk, Jokerit Helsinki a tiež Avangard Omsk, ktorý prežíva po rokoch opäť výbornú sezónu.

V ukazovateli miera obsadenosti arény je na tom Slovan ešte lepšie, z top mužstiev Európy mu patrí dokonca 6. miesto s 87,71% mierou obsadenosti domácich zápasov. Tento rebríček vedie Kometa Brno, najmä však vďaka dvom extraligovým zápasom hraným v januári pod holým nebom.

Slovanu, ktorý vypredal celkom 13 zápasov v sezóne, z toho 11 v základnej časti, a ťahá sériu 10 vypredaných zápasov za sebou, nepomohol nezvykle skorý začiatok KHL. Je všeobecne známe, že prvý mesiac patrí medzi divácky najslabšie v každej lige, vrátane prestížnej NHL, nehovoriac o auguste a septembri. Zatiaľ čo v prvej polovici základnej časti videlo zápasy Slovana na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu približne 7 900 divákov na zápas (aj s týmto priemerom by bol Slovan okolo 15. miesta), v druhej polovici priemerná návštevnosť narástla na skvelých 9 700 divákov. Pred Slovanom sa umiestnili iba kluby, ktorých domáca aréna má väčšiu kapacitu, ako naša aréna na Tehelnom poli.

Screenshot_6

Rebríček klubov opäť ovládol švajčiarsky SC Bern, a to už pätnásty krát za sebou. Poradie na prvých miestach sa veľmi nemenilo, akurát nemecký Koelner Haie si vymenil miesto s bieloruským zástupcom v KHL Dinamo Minsk. Nemecká DEL má v prvej desiatke najviac zástupcov – až štyroch, nasleduje KHL s tromi, pričom pred bránami prvej desiatky čaká ďalšia trojica klubov, vrátane Slovana. Celkove sa však najvyšším ligovým priemerom môže pochváliť švajčiarska NLA, v ktorej priemer po prvý raz prekročil sedemtisícovú hranicu.

Okrem Slovana je jediným zástupcom slovenského klubového hokeja v prvej stovke HC Košice s priemerom 3 723 divákov, čo stačí na 97. miesto. Divácky priemer slovenskej Tipsport ligy o máličko stúpol na 1 802, ani to však nestačilo na udržanie sa v prvej európskej desiatke. Odtiaľ ju vytlačila francúzska Ligue Magnus.

Pridaj komentár