Nepriaznivá bilancia s Myjavou minulosťou (VIDEO)

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava  3:6 (1:1)

Góly : 9. Pekár 11m, 67. Kuzma, 90. Saláta (vlastný gól) – 37. Soumah, 48. Simović, 51. Zreľák, 63. Niňaj, 78. Oršula, 79. Mészáros

Spartak Myjava: Solnička (C) – Švec (84. Jastráb),  Jánošík, Černáček, Častulín – Kolár, Bílovský, Marček, Daniel – Kuzma, Pekár.

ŠK Slovan:  Krnáč – Čikoš, Niňaj (86. Záhumenský), Saláta, Gorosito – Milinkovič (C) (80. Peltier), Soumah (72. Oršula), Simović, Lásik – Zreľák, Mészáros.

Žlté karty : Marček

RozhodovaliVnuk- Chládek, Kováč

Diváci: 2083

Zápas na Kopaniciach začali aktívnejší belasí, Soumahovu šancu domáca obrana zneškodnila. Následný Mészárosov center Lásik minul. O pár minút prišla chyba v obrane Slovana, Saláta v šestnástke fauloval Pekára. Rozhodca Vnuk ukázal na biely bod. Sám faulovaný hráč poslal Myjavu do vedenia. Slovan sa pokúšal o vyrovnávajúci gól, v krátkom časovom úseku zahrával štyri rohy, vyrovnať sa mu nepodarilo. Slovan mal loptu častejšie na kopačkách, domáci hrozili po krídelných akciách. V 35. minúte sa do dobrej šance dostal Milinkovič, jeho strela letela tesne nad. Hneď z protiútoku nenavýšil vedenie Myjavy aktívny Pekár. Nedáš-dostaneš, staré známe pravidlo platilo v 37. minúte, po nedorozumení v domácej obrane Mészáros ponúkol vyrovnávajúci gól Soumahovi, ktorý vyrovnal na polčasových 1:1.

Vstup do druhého polčasu vyšiel Slovanu na výbornú. V 48. minúte  rýchlonohý Mészáros našiel v šestnástke nekrytého Simovića, ktorý si na svoje konto pripísal prvý gól v belasom drese. Už o tri minúty viedli belasí 3:1. Po rohovom kope Slovana sa pred Solničkom najlepšie zorientoval Adam Zreľák, ktorý poslal Slovan do dvojgólového vedenia. Slovanu zápasu chutil, v druhom polčase bol lepším mužstvom, odmenou mu bol štvrtý gól hostí. Na Milinkovičov priamy kop si nabehol Niňaj, ktorý zvýšil na 4:1. Myjave snahu uprieť nemožno, v prvom polčase zahodila viaceré pološance, za ktoré ich Slovan v druhom polčase potrestal. V stretnutí bohatom na góly Myjava v 67. minúte skorigovala na 2:4. Trojgólové vedenie prinavrátil Slovanu striedajúci Oršula. Gólostroj belasých navýšil na 6:2 dobre hrajúci Karol Mészáros. V samom záveru stretnutia si nešťastne do vlastnej brány zrazil loptu Kornel Salátu. Slovan si po víťazstve 6:3 pripísal na svoje konto tri body.

Hlasy po zápase, zdroj skslovan.com

Ján Švehlík (Slovan Bratislava): „Sme veľmi radi za cenné tri body. Ide nám o boj o pohárovú Európu. V prvom polčase to nevyzeralo vôbec na jednoznačné víťazstvo. Povedal by som ale, že napokon z toho bola reklama na futbal. Deväť gólov a sedem v jednom polčase, to je neuveriteľné. Vstup do druhého dejstva nám veľmi pomohol. Potrebovali sme víťazstvo, chlapci sa vyhecovali a prišlo to. V priebehu piatich minút sme dali dva góly, to bol zlomový moment. Potom sme ešte zvýšili náskok a bolo rozhodnuté.“