Preview : Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava

29. kolo Fortuna ligy pokračuje už v piatok 8.5. Bratislavský Slovan sa po dôležitom víťazstve 4:1 nad Senicou predstaví o 19.00 v Myjave. Kopaničiarom má čo vracať, nakoľko v poslednom meraní síl doma Myjave podľahol 0:1. V tomto zápase naposledy obliekol belasý dres Róbert Vittek, ktorý pre zranenie vynechal zimnú prípravu. Ako nám sám povedal, „Cítim sa lepšie, trénujem individuálne.“ Jediným strelcom zápasu bol Filip Oršula, od januára hráč Slovana.

DSC03690

Liga sa pomaličky blíži ku svojmu koncu. Slovan má pred sebou ešte päť zápasov, v  ktorých sa pokúsi udržať si aktuálnu štvrtú priečku. Každé zaváhanie môže byť pre Slovan osudné. Senica aj napriek tomu, že na Pasienkoch podľahla zbrane nevzdáva. V boji o titul sa nič nezmenilo, aj keď sa Trenčín mohol dostať do väčšieho trháku. Žilinu v nadstavenom čase zachránil Jelič, vďaka ktorému Žilina vyhrala nad Podbrezovou 3:2. Tabuľku uzatvára Banská Bystrica, ktorá stráca na predposledné Zlaté Moravce šesť bodov.

table 8.5

 

Spartak Myjava

Myjava odohrala na jar prvé štyri zápasy na ihriskách svojich súperov. Hneď svoje prvé vystúpenia na domácom štadióne zvládla, pokorila Banskú Bystricu 3:2. V 26. kole sa Myjavčania postarali o prekvapenie kola. Dokázali vyhrať pod Dubňom 1:0, skomplikovali tak Žiline boj o titul. V utorok nestačili na DAC, na Žitnom ostrove prehrali 0:1.  Myjavský dres obliekajú aj bývalí Slovanisti Peter Jánošík  a Juraj Peňuška.

ŠK Slovan Bratislava

Slovan si po prehre v Košiciach napravil chuť. V šesťbodovom zápase porazil Senicu 4:1. Strelecky sa dvakrát presadil Adam Zreľák, ktorý si dal darček k svojim utorňajším narodeninám. Slovan predviedol svoj najlepší výkon v jarnej čsati sezóny. Na ten sa bude snažiť nadviazať proti Myjave. Karol Mészáros povedal : „Musíme sa na tento zápas dobre pripraviť, na Myjave chceme vyhrať.“  Fanúšikov Slovana v utorok nepríjemne prekvapila správa majiteľa klubu Ivana Kmotríka, ktorý sa vzdal výstavby Tehelného pola.

Vzájomné zápasy

Posledné víťazstvo Slovana nad Myjavou sa zrodilo ešte v auguste  2013. Slovan deklasoval Spartak vysoko 5:0, odvtedy ale Myjava dokázala Slovan trikrát zdolať. Slovan má čo svojmu súperovi vracať.

23.11.14 ŠK Slovan Bratislava Spartak Myjava 0 : 1
23.08.14 Spartak Myjava ŠK Slovan Bratislava 2 : 1
12.04.14 ŠK Slovan Bratislava Spartak Myjava 0 : 1
26.10.13 Spartak Myjava ŠK Slovan Bratislava 2 : 2
04.08.13 Slovan Bratislava Spartak Myjava 5 : 0

 

Slovan nastúpi v tomto zložení:

Krnáč – Čikoš, Niňaj, Saláta, Gorosito – Milinkovič (C), Soumah, Simović, Lásik – Zreľák, Mészáros. 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár