Ligová rada ustanovila konečné poradie v tabuľke Tipsport ligy

Sezóna 2019/2020 v najvyššej slovenskej hokejovej súťaži – Tipsport lige skončila predčasne. Dohodli sa na tom samotné kluby na svojom stredajšom zasadnutí vo Zvolene. Riadiaci orgán súťaže – Ligová rada ich požiadavke vyhovela. Dnes sa však LR Tipsport ligy stretla, aby rozhodla o konečnom poradí jednotlivých tímov v tabuľke.

Tohtosezónnym majstrom Tipsport ligy sa stalo družstvo HC iClinic Banská Bystrica, ktoré bude ocenené putovným pohárom Vladimíra Dzurillu. Barani zároveň získavajú právo účasti v hokejovej Lige Majstrov (CHL 2020/2021). Na druhom mieste sa umiestnil HC Slovan Bratislava, na treťom mieste HC Košice. 
Individuálne ocenenia za sezónu 2019/2020 budú vyhlásené spoločne dodatočne po ich vyhodnotení.

Podľa súťažného poriadku SZĽH je cieľom hrania ľadového hokeja dosiahnutie športového výsledku alebo porovnanie športového výkonu. SZĽH takým spôsobom zabezpečuje motiváciu hokejistov a družstiev dosahovať čo najlepšie športové výkony a výsledky a za tým účelom udeľuje ocenenia v majstrovských súťažiach. Z tohto dôvodu ligová rada rozhodla oceniť družstvá aj v predčasne ukončenej súťaži. Uvádza sa v stanovisku SZĽH.


Konečné poradie tímov v Tipsport lige v sezóne 2019/2020

1/  HC 05 iClinic Banská Bystrica
2/  HC Slovan Bratislava
3/  HC Košice
4/  HK Poprad
5/  HK DUKLA Trenčín
6/  HKM Zvolen
7/  HK  Dukla Ingema Michalovce
8/  DVTK Jegesmedvék Miskolc
9/ HK Nitra
10/ MAC Újbuda
11/ HC Mikron Nové Zámky
12/ HC 07 WPC Koliba Detva
13/ MHK 32 Liptovský Mikuláš

Pridaj komentár