Netíka premárnená príležitosť v druhej tretine nemrzela (VIDEO)

Po Astane „padla“ na Slovane aj Ufa. Belasí získali ďalšie dva dôležité body do bojov o play-off, mohli byť však aj tri. Najmä za stavu 1:1 mali domáci hráči na hokejkách niekoľko šancí, tú najvyloženejšiu premárnil Tomáš Netík, ktorý sa spolu s Rokom Tičarom sám rútil na brankára hostí Sochatského. „Každý hráč by to hral inak, každý by to inak vyhodnotil. Ja som sa však rozhodol takto. Ja som samozrejme o Rokovi vedel, ale otázka je, že si to buď vymiešate do prázdnej bránky, alebo sa rozhodnete sám zakončiť. Ja som vypichol puk a bol som rozhodnutý, že pôjdem sám. Keby sme si nahrávali, mohlo to dopadnúť horšie a zostali by sme za blbcov. Veril som si na blafák do bekhendu, prevedenie však bolo zlé. To že som sa rozhodol ísť sám si nevyčítam, ale vyčítam si, že to bolo za stavu 1:1 a v polovici zápasu, keď sa lámal chlieb. Je to škoda,“ okomentoval svoju tisícpercentnú šancu český legionár. Ten svoju chybu napravil v najvhodnejšom čase. V samostatných nájazdoch rozhodovala až tzv. náhla smrť, posledným exekútorom bol práve Netík. Jeho strela znamenala druhý bod pre Slovan. Predtým mal dve možnosti rozhodnúť Tičar, najmä jeho druhý pokus volal po góle. „Rok to urobil skvele, ten „forsbergovský“ blafák mal už skoro hotový, brankár mu tam v rozhodujúcom momente pichol lapačku. Mohol to byť nádherný gól,“ nadchýňal sa Netík a dodal: „Ja som doteraz na nájazdy išiel, nejaké góly som nedal, teraz som však nemal veľa možností rozmýšľať, keď už Rok predtým dvakrát nedal. Zaplať pánboh, že som to prestrelil.“

Netik_radost

 

Bol to zápas ako na hojdačke, Slovan musel dvakrát doťahovať náskok súpera, aby ho napokon otočil. „Za stavu 1:1 sme mali niekoľko možností zápas rozhodnúť, mali sme viac šancí na hokejkách, potom osem minút pred koncom dostaneme gól. Takže sme nemuseli mať ani jeden bod, tieto dva sú nakoniec zlaté. Jaro dnes podržal, musíme mu poďakovať. „Štajny“ našťastie v závere vyrovnal, tieto dva body sú veľmi cenné,“ reagoval muž zápasu. Slovan sa tak po tomto víťazstve opäť priblížil k tímom, s ktorými bojuje o play-off. „Mali sme ťažkých súperov, to si treba uvedomiť. Päť bodov so súpermi ako Omsk, Astana a Ufa je dobrých. Teraz ešte musíme niečo uhrať proti Jokeritu. December je ťažký, doma musíme brať body, pokiaľ chceme pomýšľať na play -off. To si všetci uvedomujeme,“ vie dobre český legionár v službách Slovana. K tomu hráči potrebujú aj podporu fanúšikov, tí sa po dvoch sedemtisícových návštevách hádam opäť vracajú na tribúny. „Hrať pred toľkými divákmi je super, teraz ich potrebujeme. Vieme však, že prídu len vtedy, keď budeme vyhrávať,“ pozýval ich Tomáš Netík do hľadiska aj na ďalší zápas, ktorý Slovan odohrá v pondelok proti Jokeritu Helsinki.

One thought on “Netíka premárnená príležitosť v druhej tretine nemrzela (VIDEO)

  • 13. decembra 2014 at 4:42
    Permalink

    Prdlajs.. Prisli (aj) preto ze bol piatok a kedze ceny su nastavene tak ako su, klub musi z niecoho fungovat a prvotny osial opadol, tak ludia ako uz viackrat pridu v piatok, sobotu ci nedelu ako ostatne dni, lebo tu istu dvacku (aj viac) nemusia minut na hokeji ale aj v podniku, co ostatne dni v baroch velmi nehrozi. Vidno to bolo uz ako sa sprvoti predavali listky. Ovsem je tam viac specifik, nie iba vikendove stretnutia, to nepopieram. Tolko k navsteve.
    To aky bordel, to aka sedlac, to ake mrtvolne divadlo bolo na A6, B5, B6 ozaj vidiet nepotrebujem, cisty grc. Este sme si nesadli, uz sajrajt pod nami (aspon ze sme vybavili upratovacku), to ze ludia kukaju s otvorenymi hubami ze su na hokeji, uz naozaj bez komentara.

Pridaj komentár