Slovan zdolal Ufu po dramatickom zápase na nájazdy (FOTO+VIDEO)

HC Slovan Bratislava – HC Salavat Julajev Ufa 3:2 sn (0:1,1:0,1:1 – 0:0,1:0)

Góly: 26. Nedorost (Bartovič), 58. Štajnoch (Hudáček, Tičar), 65. Netík – 7. Heikkinen, 52. Tolpeko (Hartikainen, Heikkinen)

Rozhodovali: Dejev, Soin – Misjur, Raming. Vylúčenia: 2:2 na 2 min., navyše Brejčák a Kutuzov 5 min. za údery.  Presilovky: 0:0. Divákov: 8739.

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Starosta, Štajnoch, Baranka, Brejčák, Sigalet, Luža – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Nedorost, Bartovič – Hudáček, Murley, Ölvecký – Šťastný, Surový, Kudrna.

HC Salavat Julajev Ufa: Sochatský (Irving) – Kulda, Heikkinen, Lekomcev, Kutuzov, Koľcov, Zubarev, Vasilevský – Tolpeko, Siomin, Hartikainen – Dubrovský, Chlystov, Golovanov – Pihlström, Kajgorodov, Skačkov – Slepyšev, Gluchov, Stepanov.

Slovan nabudený po víťazstve nad Astanou začal aj proti Ufe veľmi aktívne. Sochatského pozornosť vyskúšal už po pár sekundách Luža, ešte lepšiu príležitosť mal vo svojom treťom striedaní Netík. Hostia sa pred Janusa dostali až po siedmich minútach hry, ich akcia sa však skončila gólom. Chybu Sigaleta potrestal Heikkinen, ktorý si nakorčuľoval medzi kruhy a švihom nedal Janusovi šancu. Salavatu tento gól pomohol, hostia sa zrazu viac vysúvali do útoku a Stepanov iba minútu po góle opečiatkoval Janusovu žrď. Slovan si ani po tejto šanci nedal pozor, Tolpeko sa onedlho dostal do podobnej situácie ako pri prvom góle Heikkinen, Janus  však tentokrát zachránil. Aktivita Rusov však neustávala a po ich ďalšej šanci mali príležitosť prvej presilovky v zápase. Vypracovali si v nej ďalšiu gólovú príležitosť, peknú kombináciu si však sami pokazili nepresnou finálnou prihrávkou. Po skončení početnej výhody sa sám na Janusa rútil Pihlström, aj tentokrát však ťahal za kratší koniec útočník Ufy. Tá si po prvej dvadsaťminútovke odnášala do kabíny tesný náskok.

Slovanu sa podarilo vyrovnať po šiestich minútach druhého dejstva. Strela Bartoviča narobila Sochatskému veľké problémy, ten ju iba vyrazil priamo pred seba, kde však číhal Nedorost a ten puk pomedzi betóny zasunul do bránky. Slovan dostal krídla a zakrátko sa na bránku rútili až dvaja jeho útočníci Netík s Tičarom. Český legionár vzal zodpovednosť na seba, kľučka do bekhendu mu však nevyšla podľa predstáv. V čase 34:05 hral Slovan svoju prvú presilovku. Strelecké príležitosti si v nej postupne vypracovali Baranka, Vondrka a Nedorost, hostia sa však ubránili. Druhá tretina viac vzruchu nepriniesla a tak sa čakalo, ktorý z tímov zápas rozhodne v tretej tretej.

Blízko k tomu mal najskôr Hudáček, ktorý po skrumáži mieril iba do Sochatského. Slovan pôsobil už od polovice druhej tretiny sebaistejším dojmom, bolo vidieť na jeho strane väčšie chcenie. V 39. minúte mal ale napriek tomu Siomin veľkú príležitosť rozhodnúť. Janus však dokázal včas vymrštiť svoj pravý betón. Následne zmrazil celú arénu Tolpeko. Ten zakončil rýchly výpad Ufy gólom na 1:2 a hostia sa dostali z ničoho nič na koňa. Slovan išiel dolu najmä psychicky, túto skutočnosť sa snažil zvrátiť Brejčák päť a pol minúty pred koncom. V pästnom súboji s Kutuzovom jasne dominoval a nielen on veril, že to jeho spoluhráčov nabudí. A veru nabudilo. Dve minúty pred koncom Hudáček vysunul do brejku Štajnocha a ten svoj blafák rutinérsky premenil. Tento gól rozhodol o tom, že zápas sa po 60. minútach skončil nerozhodne.

Predĺženie veľa vzruchu neprinieslo a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Tie začal Slovan, konkrétne Tičar. Slovinský útočník poslal Slovan do vedenia nádhernou strelou, Kaigorodov však vzápätí vyrovnal. Hudáček sa vtipnou koncovkou pokúsil prekvapiť, neuspel však ani on, ani na druhej strane Golovanov. V tretej sérii mierili nepresne aj Jeglič a Slepyšev, a tak rozhodla „náhla smrť.“ V nej mal najpevnejšie nervy Netík a rozhodol o druhom bode pre Slovan!

Netíkov gól si môžete pozrieť tu

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Bol to vzrušujúci zápas, prespali sme v ňom prvú tretinu. Podržal nás však brankár Janus. Potom sme sa rozbehli a šlo nám to. Podarilo sa nám pred koncom vyrovnať a napokon aj vyhrať. Máme z toho radosť, veď sme hrali proti jednému z najsilnejších súperov v lige.“

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“95″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan ufa“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]