O budúcnosti Slovana bude podľa stanoviska klubu jasno v júni

HC SLOVAN Bratislava podal dňa 15. mája 2015 prihlášku do slovenskej Tipsport extraligy, pokračuje však naďalej v rokovaniach ohľadom ďalšieho pôsobenia v KHL.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava podalo dnes v súlade so Smernicami Slovenského zväzu ľadového hokeja a jeho Súťažným poriadkom oficiálnu nezáväznú prihlášku do nového ročníka slovenskej hokejovej extraligy. Urobilo tak do stanoveného termínu, ktorý určil ešte skôr generálny sekretár SZĽH a týka sa všetkých hokejových klubov Tipsport extraligy.

Napriek podaniu prihlášky do najvyššej slovenskej súťaže sa HC SLOVAN Bratislava naďalej usiluje o splnenie všetkých podmienok potrebných pre pokračovanie v Kontinentálnej hokejovej lige aj v sezóne 2015/2016. HC SLOVAN má na základe dohody s vedením KHL predĺžený termín na oficiálne potvrdenie svojej účasti v nadchádzajúcom ročníku do konca júna. Definitívne rozhodnutie o tom, v ktorej súťaži bude účinkovať, klub prijme najneskôr do termínu vyžrebovania nového súťažného ročníka Tipsport extraligy.

Toľko oficiálne stanovisko, ktoré uverejnil klub na svojom oficiálnom webe hcslovan.sk. Tento krok je logický a dal sa čakať. Klub splnil podmienky pre štart v novom ročníku Slovenskej extraligy, avšak vedenie stále pokračuje v rokovaní o účasti v ďalšom ročníku KHL. Nezostáva nám teda nič iné, iba si na definitívu počkať.

2 thoughts on “O budúcnosti Slovana bude podľa stanoviska klubu jasno v júni

  • 15. mája 2015 at 13:09
    Permalink

    Akože ak sa uráčia na konci júna oznámiť návrat do extraligy, tak asi naserú mnoho fans. Ďalej s tým časom súvisí hneď dakoľko problémov, napr. nemáme hráčov, taká drobnosť.
    Som názoru, že ani v EXL nebudeme hrať ďalší ročník, či dva prvé husle, no ak budeme v KHL ozaj netuším s akým kádrom budeme disponovať.

Pridaj komentár