Päť dôvodov, prečo Slovan preruší negatívnu domácu sériu

Bratislavský Slovan má pred sebou sériu štyroch domácich zápasov. Postupne privíta Jugru Chanty-Mansijsk, Avtomobilist Jekaterinburg, Barys Astanu a na záver Avangard Omsk. Všetko sú to zástupcovia z Východnej konferencie. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť, na zimnom štadióne Ondreja Nepelu uvidia veľa zaujímavých hráčov, ktorí sa presadili nielen v KHL, ale aj NHL. Aj keď sa Slovanu doma nedarí podľa predstáv, my sme našli päť dôvodov, prečo bude v nadchádzajúcich domácich stretnutiach úspešný.

Zmena času zápasov

Slovanu vyšla snaha o zmenu, na ktorú vedenie KHL pristúpilo. Klub totiž nedávno podal žiadosť, aby sa jeho domáce zápasy cez týždeň začínali opätovne o 19.00, počas víkendov o 17.00. Teda v časoch, počas ktorých hrával v ostatných sezónach. Z určitého hľadiska je skorší termín zápasov výhodnejší aj pre divákov. Domnievame sa, že to Slovanu prospeje a že poteší svojich divákov častejšie, ako tomu bolo doposiaľ pri pozápasovej ďakovečke, známej pod heslom „vstaňte, keď ste belasí“.

Ofenzívni súperi

Slovan v zápasoch, kde musel tvoriť proti slabším súperom trpel. Tentokrát sa v Bratislave predstavia mužstvá, ktoré sa nachádzajú na popredných priečkach vo Východnej konferencii. Výnimkou je Barys Astana, ktorá sa v tejto sezóne trápi. Naproti tomu je prekvapením sezóny Jekaterinburg s Jugrou. Omsk patrí k stáliciam ligy, pôsobil v ňom v minulej sezóne aj Miloš Říha. Netreba pripomínať, že Slovanu sa proti takýmto celkom lepšie hrá, o čom som svedčia zápasy so Sibirom, Petrohradom, Ufou, Dynamom Moskva, či posledné vystúpenia v Kazani a Magnitogorsku.

Ladislav Nagy

Nagyovi konečne padol gól z jeho parkety. V Kazani svojim presným zásahom rozhodol o zisku troch bodov pre Slovan. Na tripe dal dva góly, hral s chuťou, bojoval. Oboma gólmi sa podieľal na výhre svojho tímu. Zdá sa, že sa dostáva do takej formy, v akej sme ho poznali v minulej sezóne. Miloš Říha mu hľadal miesto v zostave, proti Kazani hral opäť s Kašparom a Nedorostom, aby v predošlých zápasoch korčuľoval po boku Surového s Bartovičom.

nagy

Kvalita v bráne

Pri pohľade na počet inkasovaných gólov v sieti našich súperov sme zistili, že iba brankári Jugry inkasovali menej gólov ako Brust s Garnetom -47. Ostatní sú na tom horšie, dokonca Barys Astana obdržal  najviac gólov z pomedzi všetkých mužstiev  v KHL – 69!  Pripomeňme si, že  relatívne veľa gólov dostáva aj Omsk – 53,  o jeden viac ako Avangard si pripísal Jekaterinburg -54. Slovanisti sú na čísle 50. Brust je v dobrej pohode, veríme, že mu vydrží aj v domácej sérii.

Vzájomné zápasy

Prichádzame k zaujímavej štatistike vo vzájomných dueloch. Slovan má takmer so všetkými týmito súpermi pozitívnu bilanciu z odohraných zápasov. Výnimkou je Barys Astana, kde je pomer zápasov vzácne vyrovnaný (3:3). Nad Jugrou štyrikrát vyhral, raz prehral. Rovnakú bilanciu má s Jekaterinburgom. Proti Omsku trikrát vyhral, dvakrát ťahal za kratší koniec. Zdá sa, že títo súperi Slovanu herne svedčia. Koľko bodov z týchto stretnutí Slovan získa, si netrúfame povedať.  Dúfame, že ich bude čo najviac.

Pridaj komentár