Október pre ŠK Slovan (FOTO)

Slovanisti majú za sebou október. Mesiac, v ktorom viacerí naši hráči a hráčky urobili svojim fanúšikom radosť. Mimoriadne úspešný bol víkend v 42. týždni, počas ktorého k úplnej spokojnosti chýbalo už iba víťazstvo HBT Slovan.

HC Slovan

Počas októbra zaknihoval Slovan viaceré dobré výsledky, dokázal vyhrávať aj na domácom ľade.  Na ihriskách súperov predvádzal výkony, za ktoré bol bodovo odmenený. Zaujali víťazstvá v Magnitogorsku, Kazani a Minsku. Je pravdou, že väčšinu, až osem zápasov odohral na domácom ľade. Do tímu pribudli dvaja kanadskí útočníci, Francis Paré a Louis LeBlanc. Naopak káder opustil Filip Novák. S belasými sa na spolupráci do konca sezóny dohodol Ľubomír Višňovský, ktorý si aktuálne doliečuje zranenie a postupne naberá kondíciu. Jeho premiéra sa očakáva v novembri v domácich zápasoch.

Pare2

ŠK Slovan

Slovan odohral tri ligové zápasy a jeden pohárový. Všetky vyhral, v lige ani raz neinkasoval, aby si upevnil druhú priečku. Strelecky sa darilo najmä Robovi Vittekovi, autorovi troch gólov.  Zverenci trénera Nikkiho Papavasilioua zlepšili obranu, čoho dôsledkom bola séria 323 minút bez inkasovaného gólu. Počas reprezentačnej prestávky odohrali belasí prípravný zápas v českom Kolíne, ich súperom bola Slávia Praha, ktorú Slovan zdolal 3:2. V zápase sa predstavil 24-ročný defenzívny stredopoliar s koreňmi v Maroku Anouar Kali, ktorý absolvoval skúšku.

vittek

HBT Slovan

Hokejbalsiti Slovana odohrali zo štyroch iba tri zápasy, ten proti Gajarom bol odložený. Podarilo sa im raz vyhrať a zaznamenať dve prehry. Tie prišli s celkami, ktorým patria vyššie priečky v ligovej tabuľke. Treba dodať, že Slovan bol v oboch dueloch rovnocenným protivníkom, prehral tesne gól. Bodovo sa najviac darilo skúsenému Michalovi Runákovi, ten si na svoje konto pripísal 4 body (3+1). Tým potvrdil svoje postavenie v prvej 20-ke produktivity v celej súťaži a samozrejme aj najproduktívnejšieho hráča tímu.

hbt mifo

BK Slovan

Slovanu sa po prvej výhre v sezóne nad Banskou Bystricou podarilo zvíťaziť na domácej palubovke aj nad Cassoviu Košice. Po dobrom výkone si Slovanistky si v Dome športu naše dievčatá poradili aj so Šamorínom. V zápasoch proti favoritom ťahali za kratší koniec.

Juniori HC Slovan

Juniori Slovana potvrdzujú svoju formu od úvodu ročníka. Svojich súperov valcovali aj v októbri. Po výhre nad Zvolenom 10:2, prišla ale nečakaná prehra 1:2 s Banskou Bystricou.

NITRA_12

ŠK Slovan B

Mladým Slovanistom októbrové vystúpenie vyšlo oproti septembru lepšie.  Získali v ňom päť bodov. Treba dodať, že v týchto zápasoch chýbalo Slovanu viacero zranených hráčov.

Ženy a juniorky Slovana

V lige odohrali ženy Slovana iba dva zápasy. Zatiaľ čo nad Prievidzou vysoko vyhrali 6:1, proti Bardejovu zaznamenali prvú stratu bodov. Ženy tesne prehrali 0:1, juniorky po dobrom závere uhrali po remíze 2:2 bod. V Slovenskom pohári Slovan bezpečne postúpil do semifánale, zdolal Bánovce nad Bebravou 9:0.

1.RC Slovan

Rugbisti Slovana si po neúspechu z Čunňova napravili v Žiline chuť, ovládli tak druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom rugby – Memoriál Tonyho Puverle. Na tento triumf, belasí nadviazali presvedčivou výhrou 59:5 v Slovenskom pohári „pätnástkového“ rugby proti Trnave.

Tím mesiaca: ŠK Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca: Patrik Danišovský v 7 zápasoch si na svoje konto pripísal 12 bodov  (3+9), a Róbert Vittek, autor troch gólov.

Zápasy mesiaca:  HC Slovan juniori  – HKM Zvolen 10:2,  HC Slovan – Barys Astana 5:3  a 1. RC Slovan – Spartak Trnava 59:5.

Góly mesiaca: samostatné nájazdy Žigu Jegliča, vďaka ktorý Slovan zdolal Jekaterinbug a Dinamo Minsk.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne – víťazná vlna futbalistov Slovana

negatívne – aj napriek dobrým výsledkom futbalistov Slovana, slabé návštevy na ich domácich zápasoch.

Prepadák mesiaca: zbytočná strata šiestich bodov hokejistov Slovana s jedným z najslabších celkov v KHL z Lady Togliatti.

ŠK Slovan Bratislava 4-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 8:2

HC Slovan  4-2-2-5  (legenda: výhra – výhra po predĺžení alebo nájazdoch – prehra po predĺžení alebo nájazdoch- prehra), skóre 34:35

HBT Slovan 1-0-2  (legenda: výhra-prehra), skóre 11:8

ŠK Slovan ženy  2-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 15:1

ŠK Slovan juniorky 1-1-0 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 9:2

ŠK Slovan B: 1-2-1 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 5:5

BK Slovan 3-0-4  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 382:529

Juniori HC Slovan 6-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 34:10

1. RC Slovan  4-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 144:36

Fotogaléria

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“222″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best off OCT “ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár