Apríl pre HBT Slovan

Čas plynie ako voda. Viacerí Slovanisti v apríli ukončili svoje sezóny. Našli sa aj takí, ktorí ich v apríli odštartovali. Počas mesiaca sa do prípravy pred Majstrovstvami sveta v hokeji zapojili viacerí hráči Slovana. O dianí v jednotlivých kluboch sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

HC Slovan

Hoci majú belasí dávnejšie po sezóne, fanúšikovia netrpezlivo očakávali názov súťaže, v ktorej sa Slovan predstaví v sezóne 2015/2016. Milan Vajda, v rozhovore pre SlovanPositive naznačil, akým smerom sa vedenie klubu  uberá. 25.4. sa uskutočnil Memoriál Dušana Pašeka. Vydarené podujatie, ktoré svojou návštevou okrem pani Pašekovej poctili aj bývalí hráči HC Slovan, ako zástupcovia vedenia HC Slovan a ŠK Slovan.Dres Slovenskej reprezentácie oblieklo v príprave viacero Slovanistov.Nie všetci sa dostali do záverečnej nominácie na Majstrovstvá sveta. Okrem Andreja Štastného sa miesto neušlo ani smoliarovi Lacovi Nagyovi, ktorého vyradilo zranenie. Slovan reprezentujú : Milan Bartovič, Libor Hudáček, Michal Sersen, Ivan Baranka, Mário Bližňák, Tomáš Surový. V úvode mesiaca sa podarilo Juniorom Slovana vyhrať štvrtý zápas proti Nitre, obsadili tak konečné tretie miesto v extralige juniorov.

ceco team

ŠK Slovan 

Po prehre 1:3 s AS Trenčín prišlo ku zmene na trénerskom poste. Jozefa Chovanca a Horsta Siegla nahradili Dušan Tittel a Ladislav Pecko. V premiére zaknihovali remízu s Trnavou 0:0. V závere zápasu sa zranil Martin Dobrotka, pre zdravotné problémy nemohol proti Ružomberku nastúpiť ani Dušan Perniš. Obaja boli zaradení na listinu zranených hráčov. Posledný ligový zápas Slovanu ale nevyšiel. Po nepresvedčivom výkone mužstva, odchádzali belasí z Košíc bez bodov. Skomplikovali si tak boj o pohárovú miestenku.

IMG_0614

BK Slovan B

Basketbalistkám Slovana B sa podarilo vyhrať posledné dve stretnutia v nadstavbovej časti prvej ligy žien a junioriek. Trnavu pokorili o úctyhodných 39 bodov, aby v stretnutí o prvé miesto zdolali Nitru. Dosiahli tak ďalší úspech v ligovej sezóne. Do play-off sa prebojovali z prvej priečky. Ich súperom bude favorizovaný Poprad.

DSC_8135

HBT Slovan

Hokejbalisti Slovana skončili po základnej časti na treťom mieste. V prvom kole play-off sa stretli s DNV Flyers. Belasí nenechali nič na náhodu, a po troch víťazstvách v rade postúpili do semifinále v najkratšom možnom čase. Ich súperom bol ďalší tím z Devínskej Novej Vsi – Iepurii. Ešte pred prvými semifinálovými májovými zápasmi, odohral Slovan pohárový zápas. Pezbech Petržalku sfúkol 18:3. Zaskvel sa hlavne päť gólový Michal Runák. 

HBT_radost_gol-820x497

1. RC Sl0van muži

Rugbisti Slovana aj napriek prehre s Košicami obhájili titul v 7s rugby. Okrem toho, viacerí Slovanisti sa podieľali na reprezentačnom úspechu Slovenska. Výber Slovenska reprezentovali Ľudovít Vereš, Martin Mihálik, Michal Mihálik, Daniel Puha, Nicolas Douez. Najužitočnejším hráčom celého turnaja sa stal Slovanista – Daniel Puha.  Naši reprezentanti vyhrali svoju skupinu Európskeho pohára národov, keď vo finále porazili Čiernu Horu 31:3.

DSC_1679

1. RC Sl0van ženy

Rugbistky Slovana vstúpili do sezóny veľkým štýlom. Na prvom turnaji 7s rugby  v Českých Budejoviciach obsadili konečné druhé miesto. Vo finále nestačili na pražskú Sláviu. Svoj druhý turnaj Slovanistky zvládli. Podobne ako v prvom prípade, od turnajového víťazstva ich delil jediný zápas. Šťastnejším tímom bola opäť  Slávia, ktorá zdolala Slovan až po predĺžení. Slovanistky napriek finálovým prehrám zaznamenali výborný vstup do sezóny.

DSC07910

BrickField 

Baseballisti Slovana, ktorí vystupujú pod názvom BrickField nezačali sezónu optimálne. Prvé tri zápasy prehrali, navyše ani bodovo to v zápasoch nebolo ono. Ako sme vás informovali, pred sezónou sa v klube udialo viacero pozoruhodných zmien. Hráči Slovana sami pred sezónou vyhlásili, že sú radi, že pokračujú aspoň v takomto zložení. Berú zápasy hlavne pre zábavu.

DSC06609

ŠK Slovan B a ženy Slovana

Slovanistom sa ani v apríli príliš nedarilo. Dokázali vyhrať jediný zápas. Hneď v úvode mesiaca pokorili Dubnicu 1:0  Po remíze s Trnavu B, nečakane prehrali na domácom ihrisku Novému Mestu nad Váhom 0:1. Ženy Slovana sa mohli popýšiť ligovým víťazstvom 2:1 nad Śaľou, ktorým odštartovali jarnú časť súťaže. V Slovenskom pohári Slovanistky zvládli oba semifinálové  pohárové  zápasy zhodou  okolností opäť so Šalou, postúpili tak do májového finále o Slovenský pohár.

IMG_2987

TK Slovan

Ako úplne poslední začali svoju tenisovú extraligu tenisti a tenistky TK Slovan. Po treťom kole sú na to lepšie hráčky TK Slovan. Tým patrí priebežná tretia pozícia, muži figurujú na šiestom mieste.

Tím mesiaca : HBT Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca:  kapitán HBT – Ján Rzavský , v prvom kole play-off si pripísal na svoje konte v troch zápasoch sedem bodov (5+2).

Zápasy mesiaca:  vybrali sme vystúpenia rugbistiek na turnajoch v Českých Budejoviciach a Prahe.

„Gól mesiaca“ :  kôš Lenky Slezárikovej v zápase proti Trnave. Lenka po krásnej individuálnom prieniíku zakončila svoju akciu košom, navyše si vypýtala faul. Pridala aj bonusový bod z trestného hodu.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –  nádej pôsobenia hokejistov Slovana v KHL

negatívne – predvedená hra futbalistov ŠK Slovan B

Prepadák mesiaca: nevydarený vstup baseballistov do sezóny

ŠK Slovan Bratislava 1-1-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 3:5

juniori HC Slovan Bratislava, a.s.  0-1-0-0 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra), skóre 4:3

BK Slovan Bratislava B  2-0 (legenda: výhra-prehra), skóre 144:97

HBT Slovan Bratislava 4-0  (legenda: výhra-prehra), skóre 20:10

1.RC Slovan Bratislava muži  2-1 (legenda: výhra-prehra), skóre 72:52

1.RC Slovan Bratislava ženy  3-1-1-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení. – prehra po predĺžení. – prehra), skóre 122:73

ŠK Slovan B  1-2-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 2:4

ŠK Slovan ženy  3-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 8:1

BricKfield  0-0-3 (legenda: výhra – remíza – prehra) 10:52

TK Slovan muži 1-2 (legenda: výhra-prehra), 9:10

TK Slovan ženy 2-1 (legenda: výhra-prehra), 10:7

 

 

 

 

Pridaj komentár