PAOK je silný v útoku, upozorňuje Georgios Tzovaras

V júni prišiel do Slovana z gréckeho PAOK FC devätnásťročný útočník Georgios Tzovaras. Ten na prvé mesiace v novom klube nebude spomínať v dobrom. Nešťastne si privodil svalové zranenie, ktoré nie je vážneho charakteru, ale vyžaduje si potrebnú trpezlivosť.

Grécky mládežnícky reprezentant prišiel v lete ako posila s výhľadom do budúcna. Je súčasťou širšieho kádra prvého tímu a je len na ňom, akú pozíciu v klube si po kompletnom zotavení zo zranenia vybojuje. „Je veľmi náročné prísť do nového klubu a následne sa ocitnúť mimo hry pre zranenie. Som však mladý a myslím pozitívne. Utrpel som svalové zranenie, ktoré nie je vážneho charakteru, no pri rekonvalescencii musím byť veľmi opatrný, aby sa zranenie neobnovilo. Možno o sedem až desať dní budem môcť naplno trénovať s tímom a verím, že po reprezentačnej prestávke už budem stopercentne pripravený. Rád by som si už pripísal svoj debut v belasom,“ hovorí pre oficiálny klubový web Georgios Tzovaras.

„Momentálne už trénujem aj na ihrisku, no ešte nie s tímom, ale robím cvičenia pod dohľadom kondičného trénera a fyzioterapueta. Snažím sa byť trpezlivý. Tvrdo makám a viem, že každým dňom je môj návrat do hry bližšie, čo ma napĺňa obrovskou energiou,“pokračoval talentovaný 19-ročný útočník.

Georgios prišiel do Slovana práve z PAOK FC, ktorý bude súperom belasých v play-off Európskej ligy. Za PAOK hral päť rokov a v minulej sezóne prispel ôsmimi gólmi k zisku dorasteneckého titulu. PAOK poznám veľmi dobre, v minulej sezóne som absolvoval tréningy s prvým tímom. Je to zvláštne, že budeme čeliť môjmu bývalému klubu, no beriem to ako profesionál. Som hráčom Slovana, a aj keď v tomto zápase nebudem môcť nastúpiť, chcem akýmkoľvek spôsobom prispieť k tomu, aby sme boli úspešní. Náš súper má ohromnú kvalitu v ofenzíve, no nesmieme sa vopred zľaknúť,“ vyhlásil Tzovaras.

„Verím nášmu mužstvu. Vnímam hráčov na tréningu a viem, že tiež máme veľkú kvalitu. PAOK zažil sklamanie po vypadnutí s Ajaxom, a teraz bude chcieť reagovať. Musíme sa čo najlepšie pripraviť, ak podáme stopercentný výkon a podporia nás aj fanúšikovia, môžeme uspieť,“ uzavrel grécky mládežnícky reprezentant.

FOTO: skslovan.com

Pridaj komentár