Päť postrehov zo zápasu s Torpedom Nižnij Novgorod (VIDEO)

Prvé vystúpenie Slovana na domácom ľade malo slávnostný úvod, ktorý okrem peknej ľadovej show okorenilo úvodné buly medailistu z Ria. To so symbolickým číslom dva na drese obstaral strieborný kanoista Matej Beňuš. Na tento triumf nad Torpedom v pomere 7:4 budú diváci s radosťou spomínať, už v prvej tretine boli svedkami troch žrdí, ktoré zazvonili na Kasutinovej konštrukcii. Trošku sa tento duel podobal stretnutiu s Čeľjabinskom (6:5) zo sezóny 2013/2014, kde sa Slovan postaral o podobný, aj keď nie úplne rovnaký obrat v zápase. K výkonom mužov v pruhovanom sa nebudeme venovať, nakoľko je to už obohraná platňa, v každom zápase vytiahnú eso z rukáva.

Dôkladná príprava pred zápasom

Hráči Slovana sa na tento duel chystali naozaj zodpovedne. Samotný Taffe pri rozcvičke vymenil tri hokejky a zrejme vedel prečo si napokon do stretnutia vybral až tú poslednú. Podobne skúšal hokejky Zigo, ten si vybral na druhý pokus. Bol to novic v Slovane Tomáš Zigo, ktorý sa v krátkom čase dostal do dvoch dobrých šancí. S jeho prvým pokusom si brankár poradil, pri tom druhom sa puk kĺzal za chrbát prekonaného Kasutina, bránkovú čiaru napokon nepreťal. O poznanie lepšie pochodil Taffe, Američan v službách Slovana potvrdil post prvého centra, hoci zápas dohrával v druhom útoku. Jeho parádna prihrávka na Švarného gól bola ozdobou celej úspešnej akcie. V 52. minúte naštartoval gólostroj belasých, keď bombou prekonal hoťujúceho brankára. Obrovský podiel na jeho góle mal Chipchura, ktorý dokonale po vzore Václava Nedorosta zakryl brankárovi výhľad. Oceňujeme aj jeho výkon v presilovkách, kde pôsobí na pozícii pravého krídla, odkiaľ servíruje gólové prihrávky.

14205967_10210240539199851_8878918559585472177_o

Ďalogova paráda

Marek Ďaloga odohral svoj prvý zápas za Slovan. V príprave za Kazaň neodohral ani minútu. Hlad po hokeji bol v jeho podaní badateľný. Fanúšikom Slovana sa predviedol už vo štvrtej minúte, keď sa z vlastnej tretiny preštrikoval až do zakončenia. Podobné výlety predviedol v stretnutí niekoľkokrát. V zápase ho bolo vidno, viackrát vybojoval puk v rohoch, čím súperovi zabránil v riešení útočných akcii. Navyše, v závere sa pustil do potýčky pred Poggem, ktorého súper sekol, aby zápasníckym chvatom upratal svojho soka na ľad, za čo inkasoval dve minúty. Od divákov si vyslúžil počas cesty na trestnú lavicu potlesk okorenený skandovaním svojho mena. Marekov výkon sa musel páčiť, veríme, že podobný uňho uvidíme aj najbližších zápasoch.

Profesorský výkon Torpeda

Slovan hral, súper dával góly. Aj takto by sme mohli jednou vetou zhodnotiť prvú polovicu zápasu. Na prvý gól stačili hosťom štyri strely. Na druhý osem, v tom čase Slovan strelecky dominoval, 18:8! Prehrával ale 1:2, aby toho nebolo málo na 1:3 zvýšil kanonier z Lugana Petterson deviatou strelou hostí v stretnutí. Na našu smolu si práve proti Slovanu otvoril strelecký účet v KHL. Toto je presne KHL. Mimoriadne náročná súťaž, kde súper dokáže využiť každú chybu svojho oponenta. Brankár Kasutin si zápas doslova musel vytrpieť až do samého záveru, bolo nám podozrivé, prečo ho tréner nestiahol počas uragána belasých z ľadu. Slovan dokázal zúžitkovať nepresvedčivý výkon brankára súpera, či miestami profesorskú hru Torpeda.

Rovnaké góly

Pri pohľade na sled gólov a ich realizáciu dochádzame k tomu, že prvé dva góly mali rovnaký scenár. Oba padli po prihrávke na strelcov nabiehajúcich si z ľavej strany. Tak ako Rasskazov i Švarný to hádzali do klbka pred bránou,  kde ich puky skončili v bráne za tribúnou A7. Podobný scenár mal Daugavinsov a Jeglič zásah. Obaja strelci využili maličký priestor z uhla nad ramenom gólmanov, za tribúnou A1. Obom patrí obdiv za prevedenú realizáciu koncovky, ich puky zapadli za brankárov presne do jediných voľných miest.

Víťazstvo pre Miloša

Slovan ukázal charakter, veľkú vôľu po víťazstve a navyše príkladne zabojoval nielen za trénera Říhu, ktorého v zápase rozhodcovia vykázali na tribúnu. Hráči podali perfektný oduševnený výkon. Dokázali, že ani za stavu 1:3 nie je nič stratené. Vyhrať tretinu 6:1, to nie je každodenná vec. Zaznamenať päť gólov za desať minút, otočiť zápas z 1:3 na 6:3 je skutočnosť, ktorou sa môžu belasí popýšiť. Slovan navyše využil tri presilovky v rade, najmä gól Nicka Plastina mal zaujímavý priebeh. Slovan sa rútil do prečíslenia, puk mal na hokejke Cheechoo, ktorý si do poslednej chvíle počkal na ten správny moment, aby perfektnou prihrávkou našiel pred bránou postaveného Plastina, ktorý sa Kasutina stiahol opýtať „kam to chceš?“.