Päť postrehov zo zápasu s Amurom Chabarovsk

HC Slovan vstúpil do Nového roku 2017 povestnou pravou nohou. V taktickom zápase si poradil s Amurom Chabarovsk 2:0, získal tak potrebné tri body. Hovorí sa, že rozhodca je súčasť hry, v prvej tretine, sa s jedným z hlavných zrazil Marek Ďaloga, čím sa dostal súper do nájazdu. Po odpískaní sa bol muž v pruhovanom nosiaci číslo 16 ospravedlniť lavičke Slovana!

Slabé presilovky

Diváci sledovali mimoriadne čistý zápas, presilovky si zahrali Slovanisti dve, hostia z Chabarovsku tri. Tak ako Slovana ani Amur nič svetoborné v nich nepredviedli. V druhej slovanistickej dokonca vyprodukoval Brust zakázané uvoľnenie. Zaujímavosťou, či dôvodom prvého vylúčenia bola skutočnosť, že prišlo po faule na Barryho Brusta mimo brány. Ako vieme, tých kontaktov na kanadského brankára mimo bránkoviska bolo už nespočetné množstvo, až teraz prišlo vylúčenie súpera. Chabarovsk nebol počas svojich početných výhod nebezpečný.  V tretej tretine mohol inkasovať, keď sa do úniku dostal Taffe. Hostia neuspeli ani v dlhej hre bez brankára, ktorá trvala viac ako tri minúty.

Rovnaké góly

Slovan udrel v prvej polovici druhej tretiny. Oba zásahy navyše zaznamenali obrancovia, Michal Sersen si otvoril strelecký účet v ročníku, Marek Ďaloga  pridal svoj piaty, prvý ale na domácom ľade. Obaja šťastní strelci pálili z tej istej pozície, keď ťažili z perfektnej práce svojich nahrávačov Taffeho resp. Surového. Keďže Metsola je menšieho vzrastu mierili do horných častí brány. Ďalogov gól musel ešte po „challenge“ od trénera súpera odobriť video rozhodca. Po krátkom vzhliadnutí videa bola jasne vidno ako si hlavní rozhodcovia idúci na ľad povedali „da – da“, aby vzápätí gól uznali.

Level Chipchura

Nebudeme asi ďaleko od pravdy, keď napíšeme, že tento Kanaďan je jednou z najlepších posíl, aká kedy v Bratislave za Slovan hrala. Na ľade nepozná stratený puk, nevyhýba sa osobným súbojom, z rohov vybojuje aj stratený puk. Pred druhým gólom dobiedzal na Jelesina, ktorému napokon zobral puk, tlačil sa s ním po vzore zámorského hráča okamžite do brány. Metsolu síce neprekonal, Ďaloga už dielo dokončil, no leví podiel na jeho góle má práve Chipchura. V druhej tretine perfektne vypichol súperovi puk, rútil sa sám na fínskeho brankára, škoda že nepridal tretí gól. Spolu so Surovým a Musatovom patril k najlepším na ľade. A bol to práve Musatov, ktorý po parádnej Chipchurovej prihrávke mohol skórovať, jeho puk sa za chrbát brankára nedostal.

Brustov pokoj

Dá sa povedať, že Brust v zápase nemal veľa práce (ťažkých zákrokov). V prvej tretine zneškodnil jeden nájazd pri spomínanej zrážke Ďalogu s hlavným rozhodcom. V druhej časti sa musel predviesť pri strele od Chabarovsku, ktorý sa mu pripomenul v 27. minúte svojou vôbec prvou strelou v tretine. V polovici druhej časti sa ale vyznamenal. Zohornovi zmaril 1000 % šancu, poradil si dokonca aj s následnou dorážkou. V záverečnej časti, keď hostia Slovanistov strelecky predčili, zatiahol povestnú roletu, hoci extra ťažké zákroky nemal, čo išlo smer brána bez problémov kryl. Vychytal svoju druhú nulu v sezóne, ktorú symbolicky po záverečnej ďakovačke demonštroval položením brány na zem s gestom, sem neprenikne ani myš. Dodajme, že takto zvyknú čisté kontá oslavovať v Záhrebe.

Zápas o jednom góle

Málokto asi čakal gólové hody, či divokú prestrelku. Amur patrí medzi najmenej skórujúce celky ligy, čo svojou hrou v Bratislave aj predviedol. Kým nedostal gól, ako keby ani nehral. Nekorčuloval, hral ležérne. Až sme mali obavu, aby nedal gól z „ničoho“. Je dobré, že prvý gól zaznamenali belasí, pamätáme si na duel z minulej sezóny, kde Amur z ojedinelej šance skóroval, Slovan mu nedokázal dať gól z množstva príležitostí. Zápas to v utorok nebol oku ľahodiaci, Slovan si z neho odnáša tri body, to je v tejto chvíli najdôležitejšie. Slovan síce na svojho súpera vybehol, v prvých sekundách mohol Cheechoo bekhendom otvoriť skóre. Vzápätí bol blízko ku gólu aj Jeglič, ktorého puk zastavil na bránkovej čiare Metsola.