Päť postrehov zo zápasu s Jugrou Chanty-Mansijsk

Slovan zakončil domácu, 10-zápasovú sériu výhrou nad Jugrou Chanty-Mansijsk 3:2. Dodajme, že počas nej nestačil iba na Magnitogorsk, či v predĺžení na Kunlun. V ostatných dueloch zvíťazil za dva, či tri body. Dovedna si z možných 30 pripísal 23 bodov, čím sa dotiahol na šesťbodový rozdiel. Toto víťazstvo belasí darovali malému Miškovi Sersenovi, ktorý oslavuje 6. narodeniny.

Jegličov príspevok

Po Nedorostvom zranení bol Žiga Jeglič zaradený do prvého útoku. Už proti Astane bol blízko ku gólu. Podarilo sa mu skórovať v presilovke proti Jugre, ktorú si sám vybojoval. Po 12 sekundách pretlačil puk za chrbát hosťujúceho brankára. Bol to jeho jubilejný 10 gól v sezóne, navyše prvý bod od stretnutia s Magnitogorskom. Paradoxne mu na jeho zásah stačila jediná strela, bol teda stopercentný. Verme, že to tam bude začne Žigovi v ďalších stretnutiach padať. V ostatných dvoch dueloch chodil často na buly miesto Taffeho.

Náhodné góly súpera

Jugra v Bratislave od prvého momentu neukázala nič. Z toho nič však siahala na bod, keď v záverečných sekundách čaroval Brust. V prvej časti sa hostia zmohli na tri strely, v tej druhej pridali o jeden pokus navyše. Nepremenili však samostatný nájazd. V záverečnej sa im podarilo skórovať ihneď po inkasovanom treťom góle, a to spôsobom nevídaným. Nahodený puk na zadný mantinel sa tesne pred vybyhajúcim Brustom odrazil pred odkrytú bránu, kde gólu nedokázal zabrániť ani Rosandič, ktorý sa vložil do úlohy brankára. Druhý gól prišiel po trme vrme pred bránou Slovanu, puk za Brustov chrbát sa odrazil od korčúľ hráčov stojacich pred bránkoviskom.

Štyri nájazdy

Slovan dlho držal svoj dvojgólový náskok. V záverečnej časti hostia pootvorili dvierka, čím sa pre Slovan otvárali okienka na možné protiútoky. Tie postupne prichádzali, postupne mohol na 3:0 zvýšiť Cheechoo, ten minul bránu, o pár minút na to, sa na bránu rútil Skalický, ktorý prestrelil. Cheechoo vysunul do jazdy Taffeho, jeho strela skončila na maske brankára. Keď posunul puk do otvoreného priestoru Musatovovi Surový, pre ktorého to bol posledný zápas v drese Slovana, ruský útočník konečne prelomil smolu svojich spoluhráčov a bravúrne zvýšil na 3:0. Bol to Igorov tretí gól v ročníku.

Presilovky Slovana

Slovan hral dnes viacero presiloviek. Tri boli za technické priestupky, z toho dvakrát vyhodenie puky, raz zlé striedanie. Zvyšné dva boli fauly. Slovanu sa hra v početných výhodách darila. Dvakrát počas nej skóroval, gólovo sa po trojzápasovej gólovej odmlke pripomenul Cheechoo, ktorému na gól stačil milimeter priestoru. Profitoval z časovanej Taffeho prihrávky. Je škoda, že sa belasým nepodarilo využiť dlhú päťminútovú presilovku na prelome druhej a tretej tretiny. Ohrozili síce brankára šesťkrát, skórovať sa im nepodarilo. Počas početných výhod, ale predviedli viacero pekných akcií.

Brustova vložka

Barry Brust si každý jeden duel užíva. Nebolo tomu inak ani v nedeľu. V druhej časti zmaril súperovi nájazd, inak sa do 40. minúty v podstate nudil. Letelo naňho málo pukov, čo prešlo, to bezpečne kryl. V záverečnej tretine si neodpustil svoje výlety. Pri jednom z nich mal šťatie, že Jugra odmietla trafiť poloodkrytú bránu. Druhý výlet, o ktorom sme písali v predošlom bode sa naopak skončil gólom. V závere tretiny párkrát zabrnkal svojou rozohrávkou fanúšikom na nervy. Pri vabanku súpera však belasých podržal. Pri záverečnej ďakovačke vytiahol mobil, počas tradičného čestného kola si ďakovačku fanúšikov natáčal. Nezabudol ani na najmenším fanúšikov Slovan, s ktorým si spravil selfie.  Pri odchode do šatní sa kustód súpera pozdravil s Brustom i Starostom, ktorí v Jugre v minulosti pôsobili.

Pridaj komentár