HC Slovan v gólovej prestrelke neuspel

V úvode zaujalo Ortiovo pokrytie puku mimo povolenej zóny. Podľa nových pravidiel dostal dve minúty za zdržovanie hry. Slovan počas presilovky fínskeho brankára neohrozil. V zaujímavej šance sa v polovici prvej časti ocitol Virta. Domáci odpovedali šancou Renduliča. O pár minút chyboval Taffe, domáci po rýchlom protiútoku otvorili skóre. Po prísnom vylúčení Luntera domáci Rendulič zvýšil na 2:0.

V druhej tretine oba celky neuspeli v početných výhodách. Hra mala spád, v 28. minúte Červený svojím prvým gólom v KHL znížil na 2:1. Už o minútu Makejev strelou z uhla pod brvno zvýšil na 3:1, tento gól ešte musel odobriť videorozhodca. Slovan potom na krátko zavrel domácich, gól na 3:2 nepridal. V samom závere po smolnom teči Taffea Mozík zvýšil na 4:1.

V úvode tretej časti sa Rauovi podarilo po presnej strele v presilovke znížiť. Domácim ale trojgólové vedenie prinavrátil Aaltonen. Belasí sa nevzdávali, osem minút pred koncom Liška znížil. Už o dve minúty využil Červený presilovú hru. Slovan skúsil v závere hru bez Čiliaka, vyrovnať sa im ale nepodarilo. Naopak, Švec-Rogovoj do prázdnej brány upravil na konečných 6:4.

Viťaz Podoľsk  – HC Slovan Bratislava 6:4 (2:0, 2:1,2:3)

Góly: 13. Makejev (Stoľarov), 16. Rendulić (M. Aaltonen, Mozík), 31. Makejev (Nikulin, A. Lazarev), 40. Mozík (Šinkevič, Stoľarov), 60. Švec-Rogovoj (Makejev) – 28. Červený (Šimun), 46. Rau (Gelinas, Taffe), 52. Liška (Chipchura), 54. Červený (Gelinas)

Viťaz Podoľsk: Ortio – Jevsejenkov, Stasenko, Golovkov, Mozík, Katičev, Šinkevič, Gončarov – Makejev, Nikulin, Stoľarov – Rendulić, M. Aaltonen, A. Sjomin – N. Komarov, Hrivík, Kokarev – Vyglazov, Švec-Rogovoj, A. Lazarev – Mojsejev

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Klok, Grman, Švarný, Schaus, Bačik, Baranov – Lunter, Taffe, Řepík – Liška, Chipchura, Lamper – Sukel‘, Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Červený

Rozhodca: Sidorenko, Sojn – Viljugin, Ponamarenk, Vylúčenia 4:3, Presilovky 1:2, Oslabenia 0:0