Päť postrehov zo zápasu s Kometou Brno

HC Slovan odohral prvý prípravný domáci zápas. V ňom zdolal Kometu Brno o gól 2:1. Diváci si na hokej prišli po dlhých 165 dňoch, kedy belasí nestačili na CSKA Moskva a vypadli z vyraďovacej fázy, čím sa pre nich sezóna 2015/2016 skočila. Do hľadiska si ich cestu našlo 5260.  Hráči si po zápase neboli istí, či sa majú zgrupovať do stredu ihriska, a potešiť sa s fanúšikmi pri už tradičnej ďakovačke „Vstaňte keď ste belasí“. Napokon všetko bolo ako má byť. Zápas mal prvky typického prípravného stretnutia, v ktorom nás zaujali aj tieto skutočnosti.

Smoliar a hráč zápasu

Kategórie, ktoré majú svoje odlišnosti. Môžeme sa mýliť, ale hráčom zápasu bol z nášho pohľadu Tomáš Kundrátek. Český obranca bol na ľade neprehlaidnuteľný. Útočil,  režíroval na modrej čiare presilové hry, v obrane istými zákrokmi vyriešil viacero útokov hostí. K jeho výkonu už chýbal iba gól, hoci sa zapojil do presilovkovej akcie, pri ktorej Cheechoo skóroval, on sám mal niekoľko možností prekonať brankára Čiliaka. Nepodarilo sa mu to ani v samostatných nájazdoch, ktoré sa konali po skončení duelu, kde predviedol efektné zakončenie, nie ale efektívne. Napriek tomu si od fanúšikov vyslúžil potlesk.Jeho menovec Tomáš Zigo sa dostal v zápase do štyroch 100% šancí. Nebolo mu však súdené skórovať, v zápase bojoval, dostával sa do zakončenie, koncovka sa mu ale odvrátila chrbtom.

Efektivita Slovana

Dalo by sa povedať, že Slovan v zápase ťažil z efektivity. V prvej časti dal dva góly, potom sa na štyridsať minút strelecky odmlčal. Je potešiteľné , že oba presné zásahy zaznamenal v presilových hrách. Svoj strelecký účet v belasom drese si otvoril Cheechoo, ktorý jemným tečom otvoril skóre. Podobne tak obranca Plastino,  ktorý využil perfektnú Jegličovu prihrávku v presilovke 4 vs 3, aby strelou zápästím zvýšil na 2:0. Napriek tomu, že Slovan viacero početných výhod nevyužil, za zmienku stojí dlhá 86 sekundová presilovka v druhej tretine, kde Slovan svojho súpera počas celej doby uzamkol pred Čiliakom, puk za dobre chytajúceho slovenského brankára nepretlačil.

Barry a Justin

Kanadské duo v bránke Slovana si čas v zápase rovnomerne podelilo. Zatiaľ čo Brust gól neinkasoval, jeho kolega v bránke pustil za svoj chrbát jeden puk. Aj ten padol po už tradičnej situácii nedáš – dostaneš, navyše bola to prvá strela na jeho bránku v zápase. Krátko pred vystriedaním predviedol Barry Brust tri ťažké zákroky v rade. Hráči Komety neveriacky krútili hlavou ako mohol kanadský brankár v službách Slovana zabrániť puku, aby prešiel za bránkovú čiaru. Štadiónom sa ozývalo „Barry, Barry, Barry“. Pogge po inkasovanom góle predviedol viacero dobrých zákrokov, v záverečnej časti  nedovolil lepšie hrajúcej Komete vyrovnať,  vďaka čomu Slovanisti doviedli zápas do víťazného konca.

Zbytočne veľa vylúčených

Na náš vkus bolo v stretnutí veľa vylúčených. Až 10 trestov si vykoledovali hráči Komety, Slovan pykal šesťkrát. Oba celky si tak mohli vyskúšať štandardné situácie, tréneri vyskúšať hráčov na presilovky. V samom závere si na Smoleňáka nepekným zákrokom od zadu vyšliapol Gulaši. Český útočník ostal na chvíľu ležať na ľade, rozhodcovia tento priestupok na prekvapenie všetkých prítomných ako faul neposúdili. Našťastie sme sa nedostali do scenáru, aký nám predviedli v ich prípravných zápasoch hráči Medveščaku Záhreb alebo hokejisti Astany v stretnutí s Kunlun.

Rébus pre Říhu

Prípravné stretnutia slúžia trénerom na to, aby si  svojich zverencov vyskúšali priamo v akcii. Je potešiteľné, že do zápasu zasiahol Marek Viedenský, ktorého ale po druhej tretine nahradil mladý Šiška.Do duelu nezasiahli viacerí mladí hráči, do zostavy Miloš Říha nezaradil Valského. Spolu s Jegličom a Nedorostom sa na krídle objavil Kubalík. Ten svojou hrou milo prekvapil, robustný útočník si viackrát  plnil obranné povinnosti, svojou fyzickou hrou platil na obranu súpera. Po zranení sa do zápasu ešte nezapojil Andrej Šťastný. Skúšobné kontrakty sa hráčom končia 14.8., dovtedy majú hráči, ktorí sú v Slovane na skúšku možnosť presvedčiť realizačný tím o svojich schopnostiach.

 

 

Pridaj komentár