HC Slovan pred play off

Súperom Slovana vo štvrťfinále bude Dukla Michalovce, ktorá si v predkole po dramatickej sérii poradila s Duklou Trenčín, ktorú vyradila 3:2 na zápasy.

HC Slovan počas sezóny trápila početná maródka, počas tejto prestávky, kedy Slovan čakal na svojho súpera sa postupne hráči zotavili. Trénerom bude chýbať dvojica Lukošík a Šotek.

Zostava Slovana je konečne – azda prvý raz od začiatku septembra – bez vážnejších zranení a pripravená na boje o obhajobu majstrovského titulu. Po vyše mesačnej pauze sa do hry vráti útočník, rodený pre zápasy play off, Tomáš Matoušek. Naposledy hral jeden z najskúsenejších hráčov súčasného kádra, ktorý má na svojom konte už tri majstrovské tituly a celkom 103 zápasov v play off, zápas Kaufland Winter Games proti Košiciam, v ktorom sa ešte v prvej tretine zranil v dolnej časti tela. 

Najlepší strelec minulej sezóny a momentálne s 22 gólmi na treťom mieste tabuľky tímovej produktivity Marcel Haščák sa taktiež vrátil do plného zaťaženia na ľade. Súťažný zápas odohral naposledy 14. februára proti Michalovciam.

Michalovce sú na rozdiel od Slovana rozohrané. Uvidíme, či to bude pre nich výhoda alebo sa prejaví možná únava. Dôležitým faktorom tejto série bude aj dlhé cestovanie. Pôjde o sériu, v ktorej súperov delí najdlhšia vzdialenosť, až 441 km. Je zrejmé, že obe mužstvá budú na zápasy u súperov cestovať deň vopred.

HK Dukla Ingema Michalovce je jedným z tímov extraligy, s ktorým mal Slovan v základnej časti negatívnu bilanciu. Zo štyroch zápasov sme zvíťazili iba v jedinom, tom prvom ešte na začiatku sezóny doma 4:1. V ďalšch troch sme prehrali vždy o jeden gól 1:2, 2:3 a naposledy doma 2:3. Celkové skóre zo vzájomných zápasov je tak vyrovnané 9:9.

Vstupenky na zápasy štvrťfinále play off nájdete na webe spoločnosti TICKETPORTAL SK.  Cena vstupeniek zostala nezmenená oproti základnej časti extraligy. Permanentkári nemusia robiť vôbec nič, ich permanentkové karty im budú automaticky predlžované na všetky domáce zápasy, ktoré Slovan odohrá až do konca play off.

Program HC SLOVAN Bratislava vo štvrťfinále play off:

  • piatok 17.3. o 18:30 h doma
  • sobota 18.3. o 18:00 h doma
  • utorok 21.3. vonku
  • streda 22.3. vonku
  • piatok 24.3. doma (prípadný piaty zápas)
  • nedeľa 26.3. vonku (prípadný šiesty zápas)
  • utorok 28.3. doma (pripadný rozhodujúci siedmy zápas)

Pridaj komentár