Päť postrehov zo zápasu s PSG Zlín

HC Slovan má za sebou posledné vystúpenie pred štartom novej sezóny 2016/2017. V ňom si doma poradil s PSG Zlín, ktorý zdolal 5:2. Zápasové voľno dostali Plastino, Švarný, Nedorost, Jeglič i Viedenský. Brankár Brust chýbal pre zdravotné problémy.

Výborné oslabenia 

Tento zápas belasým poslúžil ako dobrý tréning pre hru v početnej nevýhode. Hrali šesť oslaboviek, z toho tri v krátkom čase po sebe, z ktorých päť ubránili, v jednej kapitulovali. Aj to Pogge inkasoval po jedinej strele počas dvojminútového Meszárošovho trestu. Treba dodať, že pri tomto zásahu sa Slovan previnil zlým striedaním, čím sa na ľade utvoril väčší priestor, aby prečíslenie dvoch na jedného Honjesek využil. Hra v oslabení bola veľkou devízou Slovana už v ostatnej sezóne, veríme, že v podobnom duchu bude ich hra v tejto štandardnej situácii vyzerať aj v novej sezóne.

Pohotové odpovede

Oceňujeme spôsob, akým si Slovan prinavrátil svoje jednogólové vedenie na svoju stranu. Dokázal využiť menšiu koncentráciu súpera, ktorý po vyrovnávajúcom góle takmer okamžite inkasoval gól. Navyše ich prvý vyrovnávajúci gól pramenil po možno zbytočnej Bačíkovej a Kubalíkovej strate puku na vlastnej modrej, čo zúžitkoval hráč s príznačným menom pre mesto Zlín Podešva. Ten utešenou strelou vyhnal pavúka z pravého horného rohu. Už pár sekúnd Taffe využil presilovku, a podobne ako Podešva mieril do pravého rohu. Kubalík svoju chybu odčinil tým najlepším možným spôsobom, keď prízemnou strelou zvýšoval na 3:2, nerozhodný stav 2:2 vydržal 80 sekúnd.

Réžia prvého útoku

Prvá formácie Smoleňák-Taffe-Cheechoo mal prsty v troch góloch, z toho dva zaznamenala v presilovke. Cheechoov nos na góly je výborný, má skvelý výber miesta, odkiaľ dokáže jemným tečom poslať puk za brankára súpera. Podobne sa presadil aj proti Záhrebu v utorok.  Zaujali momenty pri góloch Taffeho a Smoleňáka. Jeff si po čisto vyhratom buly vymenil puk s obrancami a parádnou strelou, hneď prvou v početnej výhode skóroval. Lahôdkou pre oči pri štvrtom góle Slovana bola súhra Taffeho so Smoleňákom, po ktorej kapitán Slovana bombou pod brvno nedal z pomedzi kruhov brankárovi súpera ani tú najmenšiu šancu. Zárodok akcie bol pri výbornom Smoleňákovom čítaní hry, zmocnenia sa puku v tetine hostí a následnom zakončení. Máme za to, že táto formácia si herne sedí, a bude svojou hrou baviť divákov.

Valského snaha

Po krátkej zápasovej odmlke zavinenej chorobou sa do zostavy Slovana vrátil Jakub Valský. Vôbec po prvýkrát sa prestavil bratislavskému publiku, v zápase bol vidieť jeho hlad po hokeji. Nie všetko mu vyšlo, zaujal aj dobrým návratom dozadu. S hosťujúcim Okálom, synovcom legendárneho bývalého hráča PSG Miroslava Okála si dokonca ručne stručne vymenili názory, za čo ich hlavný rozhodca poslal na trestnú ľavicu. Budeme zvedaví,  v akej formácii sa Valský predstaví v KHL.

Samostatné nájazdy

Disciplína, ktorá belasých v milej sezóne zdobila. Tento rok, v rámci prípravy tak úspešní už nie sme. Na trestné strieľania chodia rôzni hráči. Za kratší koniec sme ťahali vo všetkých domácich stretnutiach. Proti Zlínu neuspel ani jeden člen elitného útoku. Ide však iba o prípravu, preto neostáva veriť, že v ostrej sezóne to tam začne padať nielen Jegličovi, špecialistovi na trestné z ostatnej sezóny, ale aj ostatným exekútorom.

 

 

 

Pridaj komentár