Vukomanovič potvrdený, Slovan povedie už proti Žiline

Novým trénerom Slovana sa tak ako sme avizovali v týždni stal srbský rodák Ivan Vukomanovič. Do Bratislavy neprichádza sám. Spolu s Vukomanovičom bude v Slovane pracovať aj nový asistent Vladimir Radenkovič, ktorý bol doteraz asistentom trénera v srbskej reprezentácii do 21 rokov. K trénerskej zmene sa vyjadril aj viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. na oficiálnej stránke klubu skslovan.com, my vám jeho rozhovor prinášame bez úprav.

Čo očakávate od trénerskej zmeny?

V prvom rade nový impulz, zapálenie mužstva a zlepšenie herného prejavu a individuálnych činností u každého jedného hráča. Všetko je o tvrdej práci a tvrdom drile. Chceme aby sa intenzívne tréningové jednotky naplno preniesli aj do majstrovských zápasov. Hráči musia dosiahnuť úroveň, akú od nich vyžadujeme a ukázať rešpekt voči značke Slovan. Belgický futbal sa v poslednom období prezentoval tiež výchovou a implementáciou mladých hráčov do vrcholového seniorského futbalu a aj tieto skúsenosti budeme chcieť využiť od nového trénera.

Odkedy bude nový tréner viesť tréningový proces mužstva?

Na dnešnom popoludňajšom tréningu bol tréner predstavený hráčom a ujal sa vedenia tréningového procesu. Najbližší domáci zápas so Žilinou už bude pod taktovkou Ivana Vukomanoviča.

V médiách sa nahlas hovorilo o príchode trénera Martina Ševelu do Slovana. Môžete potvrdiť záujem o získanie Martina Ševelu?

Záujem bol, pri výbere sme mali dve cesty. Zo slovenských trénerov si v súčasnosti viem na lavičke predstaviť len dvoch mladých progresívnych trénerov a Martin bol jedným z nich. Vyvinuli sme maximálne úsilie, aby sme ho získali do našich radov. Rokovali sme s majiteľom AS Trenčín La Lingom, avšak finančné požiadavky Trenčína boli diametrálne vzdialené od našej reálnej predstavy. Preto angažovanie trénera Ševelu neprichádzalo do úvahy. Verím, že nový tréner naplní naše očakávania a spoločná spolupráca  bude dlhodobého charakteru. Zmluvu má do konca roka s možnosťou opcie na predĺženie. Som presvedčený, že svoje predstavy o práci s mužstvom pretaví do reality.

Vnímate momentálny tlak verejnosti, ktorá má od Slovana veľké očakávania?

Beriem, že niektoré vyhlásenia z minulosti boli unáhlené. Zásah do mužstva bol natoľko výrazný, že výsledky nemôžeme očakávať okamžite. Teraz sa potrebujeme koncentrovať na prácu s mužstvom a vybudovanie konkurencieschopného tímu do budúcnosti na európskej scéne s kulmináciou do dvoch rokov.

Pridaj komentár