Päť postrehov zo zápasu s Admiralom Vladivostok (FOTO)

Nový ročník sa pre Slovan začal prehrou s Admiralom Vladivostok 1:3. Ten si z Bratislavy odviezol po roku a pol opäť víťazstvo. Zápas ukázal viacero atribútov, ktoré sú dôsledkom nevydareného vstupu belasých do ich štvrtej sezóny v Kontinentálnej hokejovej lige. Bratislavskí fanúšikovia si s Ľubomírom Višnňovským, ktorý sledoval tento duel z tribúny, predstavovali iný vstup.

Ťarcha prvého domáceho zápasu potvrdená 

Nikto si ani vo sne nepripúšťal, že Slovan svoje prvé domáce vystúpenie v sezóne nezvládne. Opakovala sa žiaľ história, v ktorej Slovan takmer vždy  svoj prvý zápas ročníka v sezóne prehral. Na premiéru Slovana v KHL do Bratislavy prišiel Donbass Doneck, ktorý si po výhre 4:2 odviezol všetky body. O rok na to, prvé vystúpenie Slovana v sezóne 2013/2014 na domácom štadióne dopadlo podobne. Tentokrát po triumfe 3:0 odchádzalo domov s tromi bodmi Torpedo Nižnij Novgorod. V treťom účinkovaní belasých v KHL prišla v otváracom zápase v Slovnaft Aréne konečne výhra. Slovan zdolal Medveščak Záhreb 5:2. Veríme, že tento parodox Slovan odčiní v piatom ročníku  a vylepší túto nepriaznivú bilanciu.

213  kg

Aj týmto číslom by sa dala charakterizovať tretia obranná dvojica Slovan. Vladimír Mihalik váži 110 kg, jeho partner z obrany Juraj Valach 103 kg. Ich fyzické parametre boli na ľade vidno. Aj vďaka týmto dvom hráčom sa Slovan pýši honorom najťažšieho tímu v celej Európe s priemerom 92,26kg pred druhou Kazaňou 91,32 kg, nasleduje Magnitogorsk 90,92 kg, SKA 90,34 kg, Kometa Brno 89,69 kg, Luleå 89,65 kg, HK Sochi 89,5 kg. Hlavne druhý menovaný sa pokúšal často zakončovať od modrej čiary. Jeho strely na škodu pre Slovan neboli presné. Ak trafil priestor brány, jeho projektil smeroval do hrude dobre stojaceho brankára Nalimova. Ten sa musel červenať pri jedinom góle Slovana z hokejky Michala Sersena, ktorý  svojim gólom na 1:2 vykresal Slovanu nádej uhrať lepší výsledok. Za zmienku stojí, že Sersen bol so svojimi piatimi strelami na Nalimova najčastejšie strieľajúcim  hráčom Slovana.

serso

Nepísané hokejové pravidlo

Zvykne sa v hokeji hovoriť, „ak mužstvo nevyužije početnú výhodu o dvoch hráčov, nezaslúži si vyhrať zápas“. Toto nepísané pravidlo sa potvrdilo v stretnutí Slovana s Vladivostokom, v ktorom sa belasým nepodarilo skórovať v dlhej presilovke päť  na troch trvajúcej 78 sekúnd. V tomto zápase boli presilovky ústredným merítkom.  Zatiaľ, čo Slovan sa v nich herne trápil, hostia z Admiralu ich hrali s ľahkosťou. Čoho výsledkom bol jeden ich gól v  Garnettovej sieti. Slovan sa to snažil hrať prevažne na Ladislava Nagy, ktorému podľa jeho vlastných slov nevyšiel zápas podľa predstáv. Presilovky rozhodujú zápasy, Slovan na nich citeľne chýbali mozog druhej formácie Rok Tičar a dispečer na modrej čiare Cam Barker. Obaja zápas vynechali pre črevnú virózu.

Kašparova premiéra

Lukáš Kašpar odohral za Slovan v príprave jeden zápas. V ňom zaznamenal pri výhre Slovana vo Zvolene 6:1 tri prihrávky. Jeho premiéra v KHL v drese Slovana sa skončila honorom najlepšieho hráča z domáceho celku. Do zápasu nastúpil s putovným číslom 83, ktoré zdedil po Pulišovi, ktorý s nim hral v príprave. Jeho obľúbená 22 je v Slovane vyradená na počesť legendárneho Dušana Pašeka. Kašpar začínal zápas v tretej formácii s Bartovičom a Protasenjom. Na ľade ho bolo cítiť. V polovici zápasu nádhernou prihrávkou vysunul do šance Starostu, ktorý zlyhal na Nalimovovi. Neskôr sa presunul k Nagyovi s Nedorostom. Po jeho akcii zakončoval po dorážke do bočnej žrde Nedorost. Svoje schopnosti sa pokúšal predať počas presiloviek, ako sme už spomínali, tie Slovanu vôbec gólov nevyšli.

Vysnívaná KHL

Snom každého hokejistu je dostať sa do NHL, porovnávať sa s tými najlepšími. Nie každému sa to podarí, preto hrať v KHL je pre viacerých hráčov česť. Pre päticu hokejistov Slovana bol zápas s Admiralom prvým v kariére v druhej najlepšej lige sveta. Juraj Valach mal do nej nakročené v drese Medveščaku Záhreb, ten napokon vymenil za Slovan. Navrátilec do Slovana, miláčik bratislavských tribún Dávid Skokan sa dočkal debutu dokonca v druhej formácii, kde na poste centra nahradil Tičara. V druhej tretine vyhral všetkých šesť vhadzovaní, na ktoré sa postavil. Celkovo v zápase dosiahol na buly 77,8 % úspešnosť (7/9). V pozícii tretieho centra sa objavil Anatolij Protasenja. Ten svojou fyzickou hrou nebezpečne podkuroval obrane Admiralu pred Nalimovom. Svojou hrou príjemne prekvapil. Spolu so Šťastným, tak má Slovan vo svojom tíme druhého“power forwarda“. Reprezentačný útočník z ostatných Majstrovstiev sveta z Prahy a Ostravy Patrik Lušňák bol členom štvrtej lajny. V úvode zápasu sa dostal do sľubnej šance. Spolu s ním v jednom útoku korčuľoval aj mladý útočník Pavol Skalický. Atmosféru z pozície náhradníka nasal brankár Christián Pavlas, ktorý kryl Michaelovi Garnettovi chrbát. Na svoj debut v KHL si musí počkať.

FOTOGALÉRIA :

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“190″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“slovan admiral 26.8″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár