Päť postrehov zo zápasu s Amurom Chabarovsk

Druhý zápas v ročníku priniesol Slovanu druhú prehru. Výkonom belasí neoslnili, čoho dôsledkom je konečný výsledok 0:1. Bez gólu sa nevyhráva, hosťom stačil na úspech jediný presný zásah. Chabarovsk prišiel na Slovan s vyčkávacou taktikou, do útoku sa príliš nehrnul. Slovan v pozícii favorita, ktorý musí tvoriť sklamal. Navyše prehral s tímom, ktorý by mal poraziť.

16:3

Takýmto pomerom vyhral Slovan prvú tretinu na strely. Je to o dve strely viac ako mal Amur Chabarovsk v celom zápase.  Iba 14 striel ruskému tímu stačilo na zisk troch bodov. Slovan dobíjal bránu súpera, strelecky bol aktívny, ale gól bol mu nebol súdený. Ako keby prvá tretina naznačila, že trápenie belasých bude pokračovať počas zbytku zápasu. Hoci v konečnom dôsledku vyprodukoval 39 striel na bránu súpera, tentokrát sa mu nepodarilo skórovať ani šťastným gólom od červenej čiary ako v zápase s Vladivostokom. Proti Amuru bolo od prvej tretiny najviac vidno Viedenského štvrtý útok so Skalickým a Lušňákom. Po dvoch dueloch tak Slovan zaznamenal jediný gól.  Zabudol dávať góly?

Nevýrazný Bartovič

Čo sa to deje s ex-kapitánom Slovana? Kam sa podel bojovník a líder mužstva z prvých dvoch sezón? V príprave síce Milan zaznamenal tri góly, jeden do opustenej brány v zápase s Vítkovicami a dva v poslednom vystúpení na ľade Zvolena. Snaha sa mu nemôže vytknúť,  podobne ako v zápase proti Vladivostoku, kde zaznamenal štyri strely ohrozil brankára Mestolu štyrikrát, z toho trikrát najčastejšou slovenskou strelou do hrude brankára. V druhej časti sa mohol dostať do svojho typického úniku po ľavej strane,  za modrou čiarou však zastavil a volil prihrávku za seba, tú vystihol súper a bolo po možnosti. Po zranení, ktoré utrpel v januári sa nedokáže dostať do streleckej formy. Nielen jeho góly Slovanu v ročníku 2015/2016 chýbajú.

Vladivostok prezlečený za Amur

Je to paradox, ale počas leta si tieto dva celky medzi sebou vymenili až desať hráčov. Ani tento počet nezmenil nič na tom, že obaja títo súperi dokázali Slovan v novej sezóne zdolať. Pri pohľade na tabuľku z ostatnej sezóny je zrejmé, že Chabarovsk skončil v KHL na poslednej priečke, keď získal iba 45 bodov. Hráči Admiralu, ktorým ušiel postup do play-off o jediný bod ako keby prišli Amuru pomôcť odčiniť neúspech z poslednej sezóny. V Bratislave hrali účelovo, nič zbytočne nevymýšľali, a keďže ani Slovan nič nevymyslel, odchádzali z ľadu spokojní po zisku troch bodov. Slovan po vzore Admiralu predčili v efektivite.

metsola

Fínsky čarodej

Už sa to stáva pomaly tradíciu. Slovan dokáže v zápasoch zasypať súperovho brankára množstvom striel. Z brankára súpera tak spraví super hrdinu. Fína Metsolu, pre ktorého je táto sezóna prvou v KHL v bráne Amuru zamestnal 39 pukmi. Ani jeden neprekĺzol za Metsolov chrbát, ktorý v spolupráci s obranou Chabarovsku bol nočnou morou belasých. Do prevádzkovej teploty sa dostal po prvej tretine, kde kryl až 16 pukov. Svoje umenie predviedol hlavne v závere zápasu, keď vyriešil závar pred bránou ako aj situáciu v čase 59:59, keď vyrazil betónom Sersenovu strelu na žrď. Tento brankár prišiel do Chabarovsku s výbornými číslami a oceneniami z fínskej SM Liiga, kde patril k najlepším brankárom.

Zakliata brána za tribúnou A1

Bojovnosť Slovanu nechýbala ani v zápase s Chabarovskom. Je dobre známe, že bez gólu sa zápas vyhrať nedá. A ten stále nepadol do zakliatej brány za tribúnou A1. Všetky góly, ktoré diváci videli,  padli do brány za tribúnou A7. Tri v zápase s Admiralom i jediný Wandellov gól do brány umiestnenej za spomínanou tribúnou A7. Aj keď ten Bartovičov vlastenec moc nerátame. Kto prvý zlomí prekliatie a čaro brány za A1, kde ešte v tejto sezóne gól do súperovej brány nepadol? Koľko minút bude trvať neprestrelnosť tejto brány?

One thought on “Päť postrehov zo zápasu s Amurom Chabarovsk

• 29. augusta 2015 at 3:27

Žiadny čarodej, kde sú tie presilovkové triky tria (Tičar) – Šťastný – Jeglič z prípravy – vs. Brno a Novgorod? namiesto toho prihrávka na Laciho, ktorý max. vystrelí za pozorovania brankára. Ale iné štve ešte viac, my máme, my musíme mať meno, kde súper k nám chodiť bodovať nebude a tak má vyzerať hra od samého začiatku, Nemusí byť 20 striel za tretinu, ale tlak a nebezpečie, pocit kto je tu doma. Ale to by musela byť v tíme aj iná nátura. Je nemyslitenlné, aby sme súpera, ktorý nepredviedol doslova NIČ NIČ a trikrát NIČ nechali hrať partiu o jednom góle.
    Btw. ľudia odchádzajú. Áno pravda, fanúšik úspechu odchádza, debil pochopil… Pomôže nám to?